SĄD REJONOWY DLA KRAKOWA ŚRÓDMIEŚCIA W KRAKOWIE, XII WYDZIAŁ GOSPODARCZY KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO
Sposób reprezentacji
1. DO SKŁADANIA OŚWIADCZEŃ WOLI WE WSZYSTKICH SPRAWACH MAJĄTKOWYCH I NIEMAJĄTKOWYCH FUNDACJI, W TYM DO ZACIĄGANIA ZOBOWIĄZAŃ I ZAWIERANIA UMÓW W IMIENIU FUNDACJI UPRAWNIONY JEST: A) W PRZYPADKU ZARZĄDU DWUOSOBOWEGO: KAŻDY CZŁONEK ZARZĄDU DZIAŁAJĄCY SAMODZIELNIE; B) W PRZYPADKU ZARZĄDU TRZYOSOBOWEGO I WIĘCEJ: PREZES DZIAŁAJĄCY JEDNOOSOBOWO ALBO WICEPREZES I INNY CZŁONEK ZARZĄDU DZIAŁAJĄCY ŁĄCZNIE.
Organ nadzoru
RADA FUNDACJI
Cel działania
1. WZROST AKTYWNOŚCI OBYWATELSKIEJ I SPOŁECZNEJ A TYM SAMYM WSPIERANIE ROZWOJU SAMORZĄDNOŚCI I SPOŁECZEŃSTWA OBYWATELSKIEGO; 2. UPOWSZECHNIANIE I OCHRONA PRAW I SWOBÓD OBYWATELSKICH;. 3. PODNIESIENIE POZIOMU EDUKACJI SPOŁECZEŃSTWA ORAZ PROFESJONALIZACJA INSTYTUCJI I PODMIOTÓW NA RZECZ ZRÓWNOWAŻONEGO ROZWOJU REGIONÓW; 4. POPRAWA FUNKCJONOWANIA ADMINISTRACJI RZĄDOWEJ I SAMORZĄDOWEJ WSZELKICH SZCZEBLI; 5. ROZWÓJ SPOŁECZNOŚCI I WSPÓLNOT LOKALNYCH; 6. WSPARCIE I PROFESJONALIZACJA SEKTORA POZARZĄDOWEGO; 7. PROPAGOWANIE WOLONTARIATU I TWORZENIE WARUNKÓW DLA JEGO ROZWOJU; 8. UPOWSZECHNIANIE IDEI PARTNERSTWA MIĘDZYSEKTOROWEGO I MIĘDZYNARODOWEGO; 9. UPOWSZECHNIANIE EKONOMII SPOŁECZNEJ; 10. UPOWSZECHNIANIE "SREBRNEJ GOSPODARKI"; 11. ROZWÓJ PRZEDSIĘBIORCZOŚCI, TWORZENIE WARUNKÓW DLA POWSTAWANIA NOWYCH MIEJSC PRACY I PRZECIWDZIAŁANIE BEZROBOCIU; 12. UPOWSZECHNIANIE WIEDZY O UNII EUROPEJSKIEJ I WZMOCNIENIE INTEGRACJI EUROPEJSKIEJ ORAZ WSPÓŁPRACY POMIĘDZY SPOŁECZEŃSTWAMI; 13. PRZECIWDZIAŁANIE WSZELKIM PRZEJAWOM DYSKRYMINACJI WE WSZYSTKICH ASPEKTACH ŻYCIA SPOŁECZNEGO; 14. AKTYWIZACJA I WSPARCIE DLA OSÓB I GRUP SPOŁECZNYCH ZAGROŻONYCH WYKLUCZENIEM; 15. WYRÓWNYWANIE SZANS OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH; 16. POMOC SPOŁECZNA, W TYM POMOC RODZINIE I OSOBOM W TRUDNEJ SYTUACJI ŻYCIOWEJ ORAZ WYRÓWNYWANIA SZANS TYCH RODZIN I OSÓB; 17. WSPARCIE DLA OSÓB W WIEKU EMERYTALNYM; 18. DZIAŁALNOŚĆ NA RZECZ DZIECI I MŁODZIEŻY; 19. OCHRONA I PROMOCJA ZDROWIA; 20. PROPAGOWANIE SPORTU, KULTURY FIZYCZNEJ I ZDROWEGO STYLU ŻYCIA; 21. PROPAGOWANIE TURYSTYKI I KRAJOZNAWSTWA; 22. PROPAGOWANIE EKOLOGII I OCHRONY ŚRODOWISKA.
której celem jest promowanie rozwoju społecznego i edukacyjnego na różnorodnych płaszczyznach. Fundacja skupia się na realizacji projektów związanych z edukacją, a jednym z głównych działań jest Obywatelski Uniwersytet Ludowy, który oferuje szeroki wachlarz kursów i szkoleń dla lokalnych liderów oraz społeczności. Projekt ten pozwala uczestnikom zdobywać nowe kompetencje, szczególnie te niezbędne do realizacji inicjatyw obywatelskich.Fundacja prowadzi także liczne kampanie edukacyjne, takie jak Edukacyjne rozwiązania na cyfrowe wyzwania, które mają na celu podniesienie kompetencji cyfrowych wśród seniorów. Jednym z inicjatyw jest punkt konsultacyjno-doradczy Bezpieczny Senior w cyfrowym świecie, oferujący bezpłatne porady i konsultacje z zakresu cyberbezpieczeństwa.Ponadto, Fundacja organizuje szkolenia i warsztaty w ramach Akademii Animatora Aktywności Lokalnej, które mają na celu wspieranie aktywności obywatelskiej w lokalnych społecznościach. Akademia ta umożliwia uczestnikom zdobycie umiejętności potrzebnych do efektywnego animowania lokalnej społeczności.Ważną częścią działań Fundacji jest także promocja historycznych i kulturalnych wartości związanych z edukacją dorosłych, inspirowanych metodyką Grundtviga, który jest uznawany za ojca zachodniej edukacji dorosłych. Poprzez te działania Fundacja dąży do wzmacniania kompetencji społecznych i liderów lokalnych społeczności, co przyczynia się do szerokiego rozwoju społecznego i kulturowego na poziomie lokalnym i krajowym.
Powiązania
Historia powiązań
Udziałowcy
Struktura udziałów jest niedostępna dla tej spółki
Podobne organizacje do
FUNDACJA EUROPEJSKI INSTYTUT ROZWOJU OBYWATELSKIEG