SĄD REJONOWY W BIELSKU-BIAŁEJ, VIII WYDZIAŁ GOSPODARCZY KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO
Sposób reprezentacji
W IMIENIU STOWARZYSZENIA WYSTĘPUJE I SKŁADA OŚWIADCZENIA WOLI, W TYM W SPRAWACH MAJĄTKOWYCH PREZES ZARZĄDU SAMODZIELNIE LUB ŁĄCZNIE DWÓCH CZŁONKÓW ZARZĄDU.
Organ nadzoru
KOMISJA REWIZYJNA
Cel działania
WSPÓŁPRACA POLSKO-MAROKAŃSKA, KSZTAŁTOWANIE OPINII I OCEN O KULTURZE I HISTORII POLSKI I MAROKA, UPOWSZECHNIANIE WIEDZY O AKTUALNEJ SYTUACJI SPOŁECZNEJ I GOSPODARCZEJ POLSKI I MAROKA, WSPÓŁUDZIAŁU W INICJOWANIU I KOORDYNACJI ZADAŃ ZMIERZAJĄCYCH DO PROMOCJI I ROZWOJU POLSKI I MAROKA, PODEJMOWANIE DZIAŁAŃ NA RZECZ ROZWOJU GOSPODARCZEGO, KULTURALNEGO I SPOŁECZNEGO POLSKI I MAROKA, INICJOWANIA, WSPARCIA, POMOCY ORAZ ORGANIZOWANIA RÓŻNEGO RODZAJU PRZEDSIĘWŹIĘĆ EDUKACYJNO-KULTURALNYCH DZIECI I MŁODZIEŻY, A TAKŻE POZAFINANSOWEGO WSPIERANIA DZIECI I MŁODZIEŻY ORAZ RODZIN W TRUDNEJ SYTUACJI ZYCIOWEJ W POLSCE I W MAROKU, STWORZENIA WARUNKÓW GOSPODARCZYCH I PRAWNYCH DLA UPOWSZECHNIANIA POMOCY W UZYSKANIU ZATRUDNIENIA, JAK RÓNIEŻ PODNOSZENIA KWALIFIKACJI ZAWODOWYCH OSÓB WYKONUJĄCYCH PRACE ZWIĄZANE Z CELAMI STATUTOWYMI STOWARZYSZENIA, WSPIERANIA I PROWADZENIA PRAC NAUKOWO-BADAWCZYCH SŁUŻĄCYCH PEŁNEMU ZROZUMIENIU I POGŁĘBIANIU WSPÓŁPRACY NARODU POLSKIEGO I MAROKAŃSKIEGO, WSPIERANIA I ROZWOJU ŚWIADOMOŚCI EKOLOGICZNEJ, OCHRONY DÓBR KULTURY, OCHRONY ZWIERZĄT, ŚRODOWISKA NATURALNEGO ORAZ DZIEDZICTWA PRZYRODNICZEGO POLSKI I MAROKA, PODEJMOWANIA DZIAŁAŃ NA RZECZ ROZWOJU TURYSTYKI POLSKI I MAROKA.
Organizacja przedsięwzięć edukacyjno-kulturalnych dla dzieci i dorosłych
Promocja kultury Berberów i Nomadów w Polsce
Organizacja koncertów tradycyjnej muzyki Sahary
Współpraca z instytucjami kulturalnymi oraz organizacja festiwali
Propozycje autentycznych wyjazdów do Maroka z elementami kultury i gastronomii
terenie Polski oraz Królestwa Maroka i ma na celu promowanie współpracy kulturalnej pomiędzy tymi dwoma krajami. Skrzydlatą misją tej organizacji jest inicjowanie, wspieranie i organizowanie różnorodnych przedsięwzięć edukacyjno-kulturalnych dla dzieci, młodzieży oraz dorosłych, co przynosi znaczące korzyści lokalnym społecznościom. Stowarzyszenie kładzie szczególny nacisk na kultywowanie i propagowanie kultury rdzennych Berberów oraz Nomadów w Polsce, podczas gdy polska kultura, ze szczególnym uwzględnieniem kultury wołoskiej Górali Śląskich i Żywieckich, jest promowana w Maroku. W ramach swoich działań, organizacja oferuje koncerty tradycyjnej muzyki Sahary oraz warsztaty bębniarskie, które odbywają się zarówno w Polsce, jak i w Maroku. Zespół stowarzyszenia, w skład którego wchodzą wielonarodowi profesjonaliści, w tym znany multiinstrumentalista Mustapha El Boudani, proponuje także spotkania podróżnicze, kulinarne oraz rozwojowe dla kobiet. Działania stowarzyszenia obejmują również organizację wyjazdów do Maroka, które kulturowo łączą uczestników z rdzennością tamtejszych mieszkańców, umożliwiając poznanie ich tradycji i zwyczajów. "Africae Deserta Project" wyróżnia się także współpracy z instytucjami kultury oraz prowadzeniem projektów artystycznych, takich jak Folk Festiwal „EtnoPole” oraz dokumenty filmowe prezentujące polsko-marokańską współpracę. W ramach swoich działań stowarzyszenie stawia na rozwój turystyki, edukacji oraz wymiany kulturalnej, co czyni je wyjątkowym mostem między Polską a Marokiem.
Powiązania
Historia powiązań
Udziałowcy
Struktura udziałów jest niedostępna dla tej spółki
Podobne organizacje do
"AFRICAE DESERTA PROJECT" - STOWARZYSZENIE WSPÓŁPRACY POLSKO - MAROKAŃSKIE