SĄD REJONOWY GDAŃSK-PÓŁNOC W GDAŃSKU, VIII WYDZIAŁ GOSPODARCZY KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO
Sposób reprezentacji
DLA WAŻNOŚCI PISM DOTYCZĄCYCH ZOBWIĄZAŃ MAJĄTKOWYCH STOWARZYSZENIA WYMAGANE SĄ PODPISY DWÓCH Z NIŻEJ WYMIENIONYCH OSÓB: PREZESA I CZŁONKA ZARZĄDU, A W RAZIE NIEOBECNOŚCI PREZESA, SEKRETARZA I CZŁONKA ZARZĄDU.
Postępowanie likwidacyjne
Tak
Organ nadzoru
KOMISJA REWIZYJNA
Cel działania
1.DZIAŁALNOŚĆ NA RZECZ OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH 2.KSZTAŁTOWANIE NIEDYSKRYMINUJĄCYCH POSTAW ORAZ DOSTARCZANIE WIEDZY SPOŁECZEŃSTWU NA TEMAT NIEPEŁNOSPRAWNOŚCI 3.PODEJMOWANIE DZIAŁAŃ W KIERUNKU ZŁAGODZENIA URAZÓW W SFERZE PSYCHICZNEJ, MORALNEJ I SPOŁECZNEJ OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH I ICH OTOCZENIU 4.PRZECIWDZIAŁANIE DYSKRYMINACJI, MARGINALIZACJI I WYKLUCZENIU OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH I ICH OTOCZENIA 5.REALIZACJA CELÓW TERAPEUTYCZNYCH POPRZEZ REHABILITACJĘ SPOŁECZNĄ 6.OCHRONA I PROMOCJA ZDROWIA 7.WSPÓŁDZIAŁANIE Z RÓŻNYMI GRUPAMI DYSKRYMINOWANYMI NP. Z OSOBAMI UZALEŻNIONYMI DLA OSIĄGNIĘCIA OBOPÓLNYCH CELÓW TERAPEUTYCZNYCH 8.DZIAŁALNOŚĆ CHARYTATYWNA 9.PROMOCJA ZATRUDNIENIA I AKTYWIZACJI ZAWODOWEJ OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH I ICH OTOCZENIA 10.DZIAŁALNOŚĆ NA RZECZ RÓWNYCH PRAW KOBIET I MĘŻCZYZN 11.PRZECIWDZIAŁANIE ZJAWISKOM PATOLOGICZNYM W ŚRODOWISKU OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH ICH OTOCZENIU 12.WSPIERANIE DZIAŁAŃ NA RZECZ INTEGRACJI EUROPEJSKIEJ I WSPÓŁPRACY ZE SPOŁECZEŃSTWAMI I KRAJAMI UNII EUROPEJSKIEJ 13.WSPIERANIE ORGANIZACJI WOLONTARIATU 14.ROZWIJANIE I PROPAGOWANIE INICJATYW, POSTAW I DZIAŁAŃ SPRZYJAJĄCYCH INTEGROWANIU OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH ZE ŚRODOWISKIEM 15.NAWIĄZYWANIE KONTAKTÓW I WSPÓŁPRACY Z INNYMI STOWARZYSZENIAMI I ORGANIZACJAMI POZARZĄDOWYMI 16.POZYSKIWANIE ŚRODKÓW FINANSOWYCH ORAZ RZECZOWYCH NA TERENIE CAŁEGO KRAJU A TAKŻE Z ZAGRANICY Z PRZEZNACZENIEM NA POPRAWĘ WARUNKÓW ŻYCIA,INTEGRACJĘ OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH, ZAKUP SPRZĘTU I WYPOSAŻENIA SIEDZIBY STOWARZYSZENIA 17.ORGANIZOWANIE I PROWADZENIE SZKOLEŃ, KURSÓW,WARSZTATÓW DLA OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH 18.ORGANIZOWANIE I PROWADZENIE SZKOLEŃ ORAZ WARSZTATÓW DLA CZŁONKÓW RODZIN OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH,OPIEKUNÓW,KADRY I WOLONTARIUSZY BEZPOŚREDNIO ZAANGAŻOWANYCH W PROCESREHABILITACJI OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH 19.WYKORZYSTYWANIE DZIAŁAŃ Z ZAKRESU SZEROKO POJĘTEJ EKOGOLII JAKO FORMY READAPTACJI SPOŁECZNEJ 20.DZIAŁANOŚĆ PROFILAKTYCZNA Z ZAKRESU PRZECIWDZIAŁANIA WYKLUCZENIU SPOŁECZNEMU 21.REHABILITACJA I OPIEKA NAD TERAMINALNIE CHORYMI
Organizacja zajęć hipoterapeutycznych i warsztatów garncarskich
Dni integracji na basenie dla dzieci i rodzin
Podniesienie jakości życia osób z niepełnosprawnościami
działania na wsparciu dzieci i młodzieży niepełnosprawnej oraz ich rodzin. Stowarzyszenie zostało założone w celu poprawy jakości życia osób z niepełnosprawnościami, a jego działania obejmują różnorodne formy wsparcia oraz integracji. W szczególności, organizacja realizuje projekty takie jak "Przez zmysły do celu", który skupia się na terapii integracji sensorycznej oraz zajęciach hipoterapeutycznych i warsztatach garncarskich. Podczas tych działań, dzieci niepełnosprawne mają okazję rozwijać swoje umiejętności, poprawiać koordynację ruchową, a także nawiązywać kontakty z rówieśnikami. Ponadto, stowarzyszenie promuje aktywny wypoczynek poprzez organizację "Dni integracji" na basenie, gdzie dzieci oraz ich bliscy uczestniczą w różnorodnych zajęciach rekreacyjnych. Te projekty nie tylko wspierają rozwój umiejętności dzieci, ale również budują poczucie przynależności i umożliwiają integrację społeczną. Poprzez swoje działania, Stowarzyszenie "Pełnosprawnik" dąży do zaspokajania potrzeb dzieci z niepełnosprawnościami oraz ich najbliższych, mając na uwadze budowanie środowiska, które sprzyja ich aktywności i niezależności. Organizacja wyróżnia się nie tylko swoją misją, ale także zaangażowaniem w tworzenie przestrzeni dla wsparcia osób z niepełnosprawnościami w różnorodnych aspektach życia.
Powiązania
Historia powiązań
Udziałowcy
Struktura udziałów jest niedostępna dla tej spółki
Podobne organizacje do
STOWARZYSZENIE "PEŁNOSPRAWNIK" W LIKWIDACJ