SĄD REJONOWY W OLSZTYNIE, VIII WYDZIAŁ GOSPODARCZY KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO
Sposób reprezentacji
REPREZENTOWANIE STOWARZYSZENIA ORAZ ZACIĄGANIE ZOBOWIĄZAŃ MAJĄTKOWYCH WYMAGA WSPÓŁDZIAŁANIA ŁĄCZNIE DWÓCH CZŁONKÓW ZARZĄDU.
Organ nadzoru
KOMISJA REWIZYJNA
Cel działania
1.UDZIELANIE POMOCY LUDZIOM NIEPEŁNOSPRAWNYM, CHORYM,STARYM. 2.PROWADZENIE ZAKŁADÓW CHARYTATYWNO-OPIEKUŃCZYCH. 3.ROZPOWSZECHNIANIE I KSZTAŁTOWANIE ZASAD ETYKI I POSTAW TOLERANCJI I MORLANOŚCI CHRZEŚCIJAŃSKIEJ W OPARCIU O UNIWERSALNE ELEMENTY NAUKI EWANGELICKIEJ, WSPIERANIE DZIAŁALNOŚCI OŚWIATOWO-WYCHOWAWCZEJ DZIECI I MŁODZIEŻY. 4.OKAZYWANIE WSZECHSTRONNEJ POMOCY RODZINOM, W SZCZEGÓLNOŚCI RODZINOM WIELODZIETNYM, MATKOM LUB OJCOM SAMOTNIE WYCHOWUJĄCYM DZIECI. 5.UMACNIANIE RODZINY, OCHRONA ZDROWIA ORAZ WALKA Z WSZELKIMI OBJAWAMI PATOLOGII SPOŁECZNEJ. 6.KRZEWIENIE GOSPODARNOŚCI I ETOSU PRACY. 7.INICJOWANIE AKCJI NA RZECZ KSZTAŁTOWANIA POSTAW MORALNYCH SPOŁECZEŃSTWA,ZWALCZANIA TAKICH NAŁOGÓW JAK ALKOHOLIZM, NIKOTYNIZM, NARKOMANIA ORAZ WŁĄCZANIE SIĘ DO TAKICH AKCJI. 8.WSPIERANIE DZIAŁAŃ EKUMENICZNYCH ORAZ DIALOGU POMIĘDZY KOSCIOŁAMI CHRZEŚCIJAŃSKIMI. 9.SAMOPOMOC KOLEŻEŃSKA. 10.POMOC SPOŁECZNA, W TYM POMOC RODZINOM I OSOBOM W TRUDNEJ SYTUACJI ŻYCIOWEJ ORAZ WYRÓWNYWANIA SZANS TYCH RODZIN I OSÓB. 11.DZIAŁALNOŚĆ NA RZECZ INTEGRACJI I REINTEGRACJI ZAWODOWEJ I SPOŁECZNEJ OSÓB ZAGROŻONYCH WYKLUCZENIEM SPOŁECZNYM. 12.DZIAŁALNOŚĆ CHARYTATYWNO-OPIEKUŃCZA. 13.OCHRONA I PROMOCJA ZDROWIA. 14.WYPOCZYNEK DZIECI I MŁODZIEŻY. 15.DZIAŁALNOŚĆ NA RZECZ OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH. 16.PROWADZENIE OPIEKI MEDYCZNEJ, LECZNICZEJ STACJONARNEJ I DZIENNEJ. 17.PROWADZENIE OPIEKI HOSPICYJNEJ DOMOWEJ I STACJONARNEJ. 18.WSPIERANIE KULTU RELIGIJNEGO MAZURSKICH PARAFII EWANGELICKICH. 19.PROWADZENIE PUNKTÓW KATECHETYCZNYCH. 20.WSPIERANIE DZIAŁALNOŚCI NAUKOWEJ 21.WSPIERANIE DZIAŁALNOŚCI KULTURALNEJ. 22.ORGANIZOWANIE KONCERTÓW ORAZ FESTIWALI MUZYCZNYCH. 23.WSPIERANIE KONSERWACJI I RESTAURACJI ZABYTKÓW NIERUCHOMYCH I RUCHOMYCH LUB BUDYNKÓW I PRZDMIOTÓW O WARTOŚCI ZABYTKOWEJ. 24.WSPIERANIE INWESTYCJI KOŚCIELNYCH W ZAKRESIE: BUDOWY, ROZBUDOWY I ODBUDOWY KOŚCIOŁÓW ORAZ KAPLIC, ADAPTACJĘ INNYCH BUDYNKÓW NA CELE SAKRALNE.
Prowadzenie Środowiskowego Domu Samopomocy w Piszu
Organizacja kursów językowych dla uchodźców z Ukrainy
Realizacja projektów integracji społecznej oraz zawodowej
Działalność charytatywna i pomoc w sytuacjach kryzysowych
Prowadzenie Biura Porad Prawnych oraz Stacji Socjalnej
siedzibę w Piszu, gdzie powstało na inicjatywę ks. Marcina Pysza, pełniącego aktualnie funkcję Prezesa Zarządu. Organizacja uzyskała status Organizacji Pożytku Publicznego od 2012 roku, co umożliwia jej pozyskiwanie funduszy z odpisu 1% od podatku. Stowarzyszenie koncentruje swoje działania w powiatach piskim, mrągowskim i szczycieńskim, a jego misją jest wszechstronna pomoc osobom w trudnej sytuacji życiowej, w szczególności osobom niepełnosprawnym oraz ich rodzinom. Do kluczowych działalności należy prowadzenie ośrodków wsparcia: Środowiskowego Domu Samopomocy w Piszu, Powiatowego Środowiskowego Domu Samopomocy w Białej Piskiej oraz Centrum Integracji Społecznej. Stowarzyszenie organizuje także różnego rodzaju kursy językowe dla uchodźców oraz prowadzi Stację Socjalną i Biuro Porad Prawnych. Celem działalności jest nie tylko pomoc materialna, ale także zapewnienie wsparcia społecznego, integracji zawodowej oraz promocja zdrowia. W ciągu swojej działalności Betel zrealizowało wiele projektów wspierających społeczność lokalną oraz angażowało się w działania charytatywne i ekumeniczne, co czyni tę organizację istotnym ogniwem w regionie.
Powiązania
Historia powiązań
Udziałowcy
Struktura udziałów jest niedostępna dla tej spółki
Podobne organizacje do
EWANGELICKIE STOWARZYSZENIE BETE