SĄD REJONOWY DLA KRAKOWA ŚRÓDMIEŚCIA W KRAKOWIE, XII WYDZIAŁ GOSPODARCZY KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO
Sposób reprezentacji
DO SKŁADANIA OŚWIADCZEŃ WOLI WE WSZYSTKICH SPRAWACH MAJĄTKOWYCH I NIEMAJĄTKOWYCH STOWARZYSZENIA, W TYM DO ZACIĄGANIA ZOBOWIĄZAŃ I ZAWIERANIA UMÓW W IMIENIU STOWARZYSZENIA UPRAWNIONY JEST PREZES I INNY CZŁONEK ZARZĄDU DZIAŁAJĄCY ŁĄCZNIE ALBO WICEPREZES I INNY CZŁONEK ZARZĄDU DZIAŁAJĄCY ŁĄCZNIE. ZARZĄD STOWARZYSZENIA UPRAWNIONY JEST DO USTANOWIENIA PEŁNOMOCNIKÓW ZARZĄDU. UCHWAŁA W SPRAWIE USTANOWIENIA PEŁNOMOCNIKÓW OKREŚLA PRZEDMIOT UMOCOWANIA.
Organ nadzoru
KOMISJA REWIZYJNA
Cel działania
GŁÓWNE CELE STOWARZYSZENIA TO: 1. WSPÓŁPRACA Z ORGANIZACJAMI SPOŁECZNYMI, ADMINISTRACJĄ SAMORZĄDOWĄ I SZKOŁAMI W ZAKRESIE PROWADZENIA DZIAŁAŃ NA RZECZ OCHRONY DZIEDZICTWA KULTUROWEGO I HISTORYCZNEGO REGIONU. 2.KULTYWOWANIE TRADYCJI SĄDECZAN. 3.POPULARYZACJA WARTOŚCI KULTURY LUDOWEJ WE WSZYSTKICH JEJ PRZEJAWACH. 4.KSZTAŁTOWANIE AUTENTYCZNOŚCI ODBIORU TRADYCJI LUDOWEJ. 5.BUDZENIE I POGŁĘBIANIE ZAINTERESOWAŃ MUZYKĄ LUDOWĄ, ŚPIEWEM I TAŃCAMI ORAZ INNYMI AKTYWNYMI PRZEJAWAMI DZIAŁALNOŚCI ARTYSTYCZNEJ. 6.WSPIERANIE WSZECHSTRONNEGO I ZRÓWNOWAŻONEGO ROZWOJU SPOŁECZNEGO, KULTURALNEGO I GOSPODARCZEGO GMINY KORZENNA. 7.DZIAŁALNOŚĆ NA RZECZ ZRÓWNOWAŻONEGO ROZWOJU OBSZARÓW WIEJSKICH. 8.WSPIERANIE DEMOKRACJI I BUDOWANIE SPOŁECZEŃSTWA OBYWATELSKIEGO W ŚRODOWISKU LOKALNYM. 9.POMOC SPOŁECZNA, W TYM OSOBOM I RODZINOM W TRUDNEJ SYTUACJI (NIEPEŁNOSPRAWNOŚĆ, PATOLOGIE) ORAZ KOMBATANTOM I BYŁYM WIĘŹNIOM POLITYCZNYM. 10.NAUKA, EDUKACJA, OŚWIATA I WYCHOWANIE. 11.OCHRONA I PROMOCJA ZDROWIA ORAZ ZDROWEGO TRYBU ŻYCIA. 12.PRZECIWDZIAŁANIE CHOROBOM CYWILIZACYJNYM. 13. PRZECIWDZIAŁANIE PATOLOGIOM SPOŁECZNYM. 14. UPOWSZECHNIANIE KULTURY FIZYCZNEJ I SPORTU. 15. PODEJMOWANIE DZIAŁAŃ NA RZECZ OCHRONY ŚRODOWISKA NATURALNEGO. 16. EKOLOGIA I OCHRONA ZWIERZĄT ORAZ DZIEDZICTWA PRZYRODNICZEGO. 17. DZIAŁALNOŚĆ NA RZECZ OSÓB STARSZYCH. 18. DZIAŁALNOŚĆ NA RZECZ OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH. 19. DZIAŁALNOŚĆ CHARYTATYWNA.
Pielęgnowanie tradycji kulturowych Pogórza Sądeckiego.
Organizacja Międzynarodowego Festiwalu Święto Dzieci Gór.
Realizacja projektu „Łączy nas Małopolska” z warsztatami tańca i muzyki.
Kreowanie koncertów z udziałem regionalnych zespołów.
Działania edukacyjne dla dzieci i młodzieży.
promuje bogate tradycje kulturowe Pogórza Sądeckiego. Jego działalność koncentruje się na prezentacji lokalnej muzyki, tańca oraz obrzędów ludowych w Lipnickim wydaniu. Zespół organizuje różnorodne projekty, w tym warsztaty i festiwale, które angażują zarówno młodzież, jak i dzieci. Do najważniejszych wydarzeń należy Międzynarodowy Festiwal Święto Dzieci Gór w Nowym Sączu, odbywający się od 1992 roku, który ma na celu ochronę i promocję kulturowego dziedzictwa regionu. Stowarzyszenie prowadzi wiele działań edukacyjnych, w tym projekt „Łączy nas Małopolska”, którego celem jest organizowanie warsztatów tańca i muzyki ludowej, wzbogacających wiedzę młodego pokolenia na temat tradycji małopolskich. Efektem tych działań są także koncerty, w których uczestniczą zespoły regionalne, promując lokalne talenty i więzi społeczne.
Powiązania
Historia powiązań
Udziałowcy
Struktura udziałów jest niedostępna dla tej spółki