SĄD REJONOWY DLA ŁODZI ŚRÓDMIEŚCIA W ŁODZI, XX WYDZIAŁ GOSPODARCZY KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO
Sposób reprezentacji
DO ZAWIERANIA UMÓW, UDZIELANIA PEŁNOMOCNICTWA I SKŁADANIA INNYCH OŚWIADCZEŃ WOLI W SZCZEGÓLNOŚCI W SPRAWACH MAJĄTKOWYCH WYMAGANE SĄ PODPISY DWÓCH CZŁONKÓW ZARZĄDU DZIAŁAJĄCYCH ŁĄCZNIE.
Organ nadzoru
KOMISJA REWIZYJNA
Cel działania
CELEM STOWARZYSZENIA JEST DZIAŁANIE NA RZECZ POPRAWY JAKOŚCI ŻYCIA OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH A W SZCZEGÓLNOŚCI: - WSPIERANIE PROCESU EDUKACJI, - PODEJMOWANIE I WSPIERANIE REHABILITACJI, - WSPIERANIE PROCESU SOCJALIZACJI, - POMOC W INTEGRACJI ZE ŚRODOWISKIEM SPOŁECZNYM, - WSPIERANIE AUTONOMICZNEGO FUNKCJONOWANIA W DOROSŁYM ŻYCIU, ROZWIJANIE PRZEDSIĘBIORCZOŚCI, - DZIAŁANIA NA RZECZ AKTYWIZACJI ZAWODOWEJ OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH, - ORGANIZACJA I WSPIERANIE RÓŻNYCH FORM REKREACJI I KRAJOZNAWSTWA, - UDZIELANIE POMOCY MATERIALNEJ I RZECZOWEJ, - POZYSKIWANIE ŚRODKÓW NA DIAGNOSTYKĘ I LECZENIE, - ROZWÓJ KULTURY I SZTUKI WŚRÓD OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH, - PROMOCJA I ORGANIZACJA WOLONTARIATU DZIAŁAJĄCEGO NA RZECZ OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH.
Dofinansowanie wyjazdów edukacyjnych i rehabilitacyjnych
Organizacja turnusów rehabilitacyjnych
Realizacja zajęć hipoterapii i sportowych
Prowadzenie Klubu Absolwenta dla dorosłych
organizacją non-profit, która odgrywa istotną rolę w wsparciu osób z niepełnosprawnościami intelektualnymi oraz ich rodzin. Działa przede wszystkim na rzecz uczniów i absolwentów Zespołu Szkół Specjalnych nr 2 w Łodzi, angażując się w różnorodne działania edukacyjne, rehabilitacyjne oraz wspierające. W roku 2022 stowarzyszenie zrealizowało szereg inicjatyw, m.in. dofinansowało wyjazdy edukacyjne dla dzieci i młodzieży na „Zieloną Szkołę”, co pozwalało rozwijać ich umiejętności życiowe oraz dawało rodzicom chwilę odpoczynku. Organizowano także wycieczki do parków rozrywki oraz wydarzenia sportowe, takie jak udział uczniów w Olimpiadach Specjalnych. Kolejnym ważnym aspektem działalności było zorganizowanie turnusu rehabilitacyjnego w Ustroniu Morskim, który zapewniał uczestnikom wypoczynek, rehabilitację oraz aktywności integracyjne. Dzięki wsparciu finansowemu od stowarzyszenia, możliwe było także dofinansowanie posiłków dla uczniów z trudną sytuacją finansową oraz organizowanie Klubu Absolwenta, gdzie absolwenci mogli uczestniczyć w spotkaniach, działalności edukacyjnej i rekreacyjnej, a także otrzymać wsparcie ze strony wolontariuszy. Działalność "Kluczyka" jest szczególnie cenna dla lokalnej społeczności, w której funkcjonuje, przynosząc realne korzyści osobom z niepełnosprawnościami oraz ich rodzinom, umożliwiając im lepsze uczestnictwo w życiu społecznym oraz rozwój osobisty.
Powiązania
Historia powiązań
Udziałowcy
Struktura udziałów jest niedostępna dla tej spółki
Podobne organizacje do
STOWARZYSZENIE NA RZECZ OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH I ICH RODZIN "KLUCZYK