SĄD REJONOWY W OLSZTYNIE, VIII WYDZIAŁ GOSPODARCZY KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO
Sposób reprezentacji
OŚWIADCZENIE WOLI W SPRAWACH MAJĄTKOWYCH STOWARZYSZENIA SKŁADAJĄ DWIE OSOBY ŁĄCZNIE: PREZES LUB WICEPREZES LUB SKARBNIK. DO WAŻNOŚCI INNYCH PISM I DOKUMENTÓW WYMAGANY JEST PODPIS PREZESA LUB WICEPREZESA LUB SKARBNIKA.
Organ nadzoru
KOMISJA REWIZYJNA
Cel działania
1. WSPOMAGANIE, UKIERUNKOWANIE INDYWIDUALNEGO ROZWOJU DZIECKA ZGODNIE Z JEGO WRODZONYM POTENCJAŁEM I MOŻLIWOŚCIAMI ROZWOJOWYMI. 2. SPRAWOWANIE OPIEKI NAD DZIEĆMI ODPOWIEDNIO DO ICH POTRZEB ORAZ MOŻLIWOŚCI STOWARZYSZENIA, W MIARĘ ZAPOTRZEBOWANIA ORGANIZOWANIU OPIEKI NAD DZIEĆMI NIEPEŁNOSPRAWNYMI. 3. PROWADZENIE ĆWICZEŃ I ZABAW WSPOMAGAJĄCYCH ROZWÓJ DZIECKA. 4. WSPÓŁDZIAŁANIE Z RODZINĄ POPRZEZ WSPOMAGANIE RODZINY W WYCHOWANIU DZIECI, ROZPOZNAWANIU MOŻLIWOŚCI ROZWOJOWYCH DZIECKA, W MIARĘ POTRZEBY PODJĘCIE WCZESNEJ INTERWENCJI SPECJALISTÓW ORAZ PRZYGOTOWANIE DZIECKA DO NAUKI SZKOLNEJ. 5. ORGANIZOWANIE SPOTKAŃ, SZKOLEŃ, KONFERENCJI DLA RODZICÓW I OPIEKUNÓW. 6. WYRÓWNYWANIE SZANS EDUKACYJNYCH I ROZWOJOWYCH DZIECI. 7. REHABILITACJA SPOŁECZNA NIEPEŁNOSPRAWNYCH DZIECI. 8. PROMOCJA I WSPIERANIE IDEI WOLONTARIATU. 9. KSZTAŁTOWANIE, ROZPOWSZECHNIANIE ZACHOWAŃ PROEKOLOGICZNYCH. 10. PROWADZENIE ĆWICZEŃ SPORTOWYCH I GIMNASTYKI KOREKCYJNEJ. 11. PROWADZENIE SZKOLEŃ, KURSÓW DZIĘKI, KTÓRYM OSOBY ZAGROŻONE WYKLUCZENIEM SPOŁECZNYM BĘDĄ MOGŁY NABYĆ, ZMIENIĆ KWALIFIKACJE, KOMPETENCJE KLUCZOWE. 12. WSPIERANIE OSÓB ZAGROŻONYCH WYKLUCZENIEM SPOŁECZNYM. 13. DZIAŁALNOŚĆ NA RZECZ INTEGRACJI SPOŁECZNEJ, ZAWODOWEJ. 14. WSPIERANIE I PROMOWANIE ZASADY RÓWNOŚCI SZANS KOBIET I MĘŻCZYZN. 15. WSPIERANIE ODDOLNYCH INICJATYW LOKALNYCH (PODNOSZENIE AKTYWNOŚCI SPOŁECZNEJ, ZAWODOWEJ, EDUKACYJNEJ). 16. PODNOSZENIE JAKOŚCI INFRASTRUKTURY NA RZECZ SPOŁECZNOŚCI LOKALNEJ NA TERENIE GMINY MORĄG.
na wsparciu dzieci oraz rodzin w różnym zakresie, działając głównie na rzecz integracji społecznej i rozwoju osobistego. Jedną z kluczowych inicjatyw stowarzyszenia jest Punkt Pomocy Sąsiedzkiej Sąsiedzka igiełka, który umożliwia mieszkańcom korzystanie z usług krawieckich w zamian za świadczenie innych usług na rzecz sąsiadów lub stowarzyszenia. To unikalne podejście promuje wzajemną pomoc i wymianę umiejętności, co znacząco wzmacnia więzi sąsiedzkie.Stowarzyszenie realizuje także różnorodne projekty edukacyjne, takie jak warsztaty z projektowania i modelowania odzieży oraz spotkania z psychologiem, które mają na celu rozwijanie umiejętności interpersonalnych i zasady współpracy z sąsiadami. Istotnym aspektem działań POMOSTU są także programy aktywizacji i integracji lokalnej, które pomagają uczestnikom w lepszym zrozumieniu i rozwijaniu ich zdolności oraz włączeniu się w życie społeczności.Ponadto, stowarzyszenie organizuje wydarzenia kulturalne i sportowe, takie jak rajdy rowerowe, które nie tylko promują region, ale także umożliwiają lokalnym mieszkańcom aktywne spędzanie czasu i nawiązywanie nowych znajomości. Przykładem takiego przedsięwzięcia jest wystawa fotograficzna Urokliwa Kraina Drwęcy i Pasłęki, która powstała jako rezultat rajdu rowerowego i miała na celu przedstawienie walorów przyrodniczych oraz historycznych regionu. Wszystkie te działania są możliwe dzięki wsparciu z zewnętrznych funduszy, takich jak Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 oraz Fundusz Inicjatyw Obywatelskich.
Powiązania
Historia powiązań
Udziałowcy
Struktura udziałów jest niedostępna dla tej spółki
Podobne organizacje do
STOWARZYSZENIE WSPIERAJĄCE ROZWÓJ MAŁEGO DZIECKA I RODZINĘ "POMOST