SĄD REJONOWY W LUBLIN-WSCHÓD W LUBLINIE Z SIEDZIBĄ W ŚWIDNIKU, VI WYDZIAŁ GOSPODARCZY KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO
Sposób reprezentacji
FUNDACJA REPREZENTOWANA JEST PRZEZ ZARZĄD W IMIENIU FUNDACJI WYSTĘPUE PREZES ZARZĄDU FUNDACJI SAMODZIELNIE LUB DWÓCH CZŁONKÓW ZARZĄDU DZIAŁAJĄCYCH ŁĄCZNIE.
Organ nadzoru
RADA FUNDCJI
Cel działania
1. FUNDACJA ZOSTAŁA POWOŁANA W CELACH PROWADZENIA WSZECHSTRONNEJ DZIAŁALNOŚCI W ZAKRESIE SZEROKO POJĘTEJ OCHRONY PRZYRODY I ŚRODOWISKA NATURALNEGO, ZE SZCZEGÓLNYM UWZGLĘDNIENIEM OCHRONY ZWIERZĄT. 2. FUNDACJA PROWADZI ORAZ WSPIERA DZIAŁANIA NA RZECZ INICJOWANIA PROCESU ZMIAN CYWILIZACYJNYCH, OBYCZAJOWYCH, KULTUROWYCH I LEGISLACYJNYCH DĄŻĄCYCH W KIERUNKU POSZANOWANIA PRAW ZWIERZĄT ORAZ TWORZENIA ZWIERZĘTOM GODNYCH WARUNKÓW ŻYCIA. CELAMI FUNDACJI SĄ: 1. DZIAŁANIE NA RZECZ OCHRONY ŚRODOWISKA, EKOLOGII I OCHRONY ZWIERZĄT ORAZ OCHRONY DZIEDZICTWA PRZYRODNICZEGO 2. DZIAŁANIE NA RZECZ HUMANITARNEGO TRAKTOWANIA ZWIERZĄT, POSZANOWANIA I PRZESTRZEGANIA ICH PRAW 3. ZWALCZANIE WSZELKICH PRZEJAWÓW ZNĘCANIA SIĘ NAD ZWIERZĘTAMI 4. PRZECIWDZIAŁANIE WSZELKIM FORMOM STOSOWANIA PRZEMOCY I OKRUCIEŃSTWA WOBEC ZWIERZĄT 5. UDZIELANIE POMOCY ZWIERZĘTOM SKRZYWDZONYM, PORZUCONYM ORAZ ZAGUBIONYM 6. OBJĘCIE OCHRONĄ I OTOCZENIE OPIEKĄ WSZYSTKICH ZWIERZĄT WYMAGAJĄCYCH STALE LUB PRZEJŚCIOWO OPIEKI I OCHRONY 7. WSPÓŁPRACA Z INSTYTUCJAMI PROPAGUJĄCYMI HUMANITARNE TRAKTOWANIE ZWIERZĄT 8. UPOWSZECHNAINIE WIEDZY O PRAWACH ZWIERZĄT 9. SPRAWOWANIE NADZORU I KONTROLI NAD PRZESTRZEGANIEM PRZEPISÓW Z ZAKRESU OCHRONY ZWIERZĄT I ŚRODOWISKA, WSPÓŁDZIAŁANIE W TYM ZAKRESIE Z ORGANAMI ADMINISTRACJI ORAZ WŁAŚCIWYMI INSTYTUCJAMI 10. PROPAGOWANIE EDUKACJI EKOLOGICZNEJ, W SZCZEGÓLNOŚCI PRO ZWIERZĘCEJ 11. KSZTAŁTOWANIE WŁAŚCIWEGO STOSUNKU SPOŁECZEŃSTWA DO ZWIERZĄT ORAZ WŁAŚCIWYCH POSTAW ZWIĄZANYCH Z OCHRONĄ PRZYRODY I ŚRODOWISKA 12. DZIAŁANIE NA RZECZ BEZPIECZEŃSTWA LUDNOŚCI ZAGROŻONEJ ATAKIEM DZIKICH I NIEBEZPIECZNYCH ZWIERZĄT 13. PODEJMOWANIE DZIAŁAŃ ZMIERZAJĄCYCH DO ZMNIEJSZANIA LICZBY BEZDOMNYCH ZWIERZĄT 14. ORGANIZOWANIE I PROWADZENIE OŚRODKÓW REHABILITACJI ZWIERZĄT, OGRODÓW BOTANICZNYCH I OGRODÓW ZOOLOGICZNYCH, SCHRONISK DLA ZWIERZĄT ORAZ POMOC W ICH ORGANIZOWANIU, ZAKŁADANIU I PROWADZENIU PRZEZ INNE PODMIOTY
Prowadzenie Ośrodka rehabilitacji dzikich zwierząt
Interwencje w przypadkach okrucieństwa wobec zwierząt
Edukacja lokalnej społeczności o ochronie zwierząt
Organizacja akcji adopcyjnych i domów tymczasowych dla zwierząt
Współpraca z jednostkami administracyjnymi i weterynarii
ochronę i rehabilitację zwierząt. Jej działalność skupia się na pomaganiu zwierzętom, które padły ofiarą przemocy lub potrzebują specjalistycznej opieki. Fundacja prowadzi Ośrodek rehabilitacji dzikich zwierząt, gdzie różnorodne gatunki, takie jak sarny, borsuki, wiewiórki, jeże oraz ptaki, są leczone i przygotowywane do powrotu do naturalnego środowiska. Kalekie zwierzęta, które nie mogą wrócić do natury, pozostają pod opieką Fundacji do końca swoich dni. Organizacja nie tylko interweniuje w przypadkach okrucieństwa wobec zwierząt, ale także współpracuje z inspektoratami weterynarii i lokalnymi władzami, dążąc do odpowiedzialnego podejścia do ochrony praw zwierząt oraz poprawy ich dobrostanu. Wolontariusze Fundacji są zaangażowani w edukację i informowanie społeczności, przeprowadzając akcje w szkołach i organizując wydarzenia mające na celu zwiększenie świadomości na temat ochrony zwierząt oraz lokalnych działań adopcyjnych. Dzięki tym różnorodnym inicjatywom, Fundacja Lubelska Straż Ochrony Zwierząt wyróżnia się jako istotny gracz w dziedzinie ochrony zwierząt w regionie lubelskim.
Powiązania
Historia powiązań
Udziałowcy
Struktura udziałów jest niedostępna dla tej spółki
Podobne organizacje do
FUNDACJA LUBELSKA STRAŻ OCHRONY ZWIERZĄ