SĄD REJONOWY DLA KRAKOWA ŚRÓDMIEŚCIA W KRAKOWIE, XII WYDZIAŁ GOSPODARCZY KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO
Sposób reprezentacji
ZARZĄD KIERUJE DZIAŁALNOŚCIĄ STOWARZYSZENIA ORAZ REPREZENTUJE JE NA ZEWNĄTRZ. DO SKŁADANIA OŚWIADCZEŃ WOLI W ZAKRESIE PRAW I OBOWIĄZKÓW MAJĄTKOWYCH KLUBU ORAZ PODPISYWANIA UMÓW I ZACIĄGANIA ZOBOWIĄZAŃ W JEGO IMIENIU JEST WYMAGANE: 1. W ZAKRESIE ZWYKŁEGO ZARZĄDU MAJĄTKIEM KLUBU DO WARTOŚCI 100 EURO WŁĄCZNIE - OŚWIADCZENIE JEDNEGO UPOWAŻNIONEGO CZŁONKA ZARZĄDU; 2. W ZAKRESIE ZWYKŁEGO ZARZĄDU MAJĄTKIEM KLUBU O WARTOŚCI POWYŻEJ 100 EURO DO WARTOŚCI 100 EURO WŁĄCZNIE - WSPÓŁDZIAŁANIE DWÓCH UPOWAŻNIONYCH CZŁONKÓW ZARZĄDU; 3. W ZAKRESIE ZWYKŁEGO ZARZĄDU MAJĄTKIEM KLUBU O WARTOŚCI POWYŻEJ 100 EURO - UCHWAŁA ZARZĄDU I WSPÓŁDZIAŁANIE DWÓCH UPOWAŻNIONYCH CZŁONKÓW ZARZĄDU; DLA WAŻNOŚCI INNYCH PISM I DOKUMENTÓW WYMAGANY JEST PODPIS PREZESA LUB UPOWAŻNIONEGO PRZEZ NIEGO CZŁONKA ZARZĄDU.
Organ nadzoru
KOMISJA REWIZYJNA
Cel działania
1. PROMOCJA PUBLICZNEJ KOMUNIKACJI MIEJSKIEJ; 2. PIELĘGNOWANIE I UPOWSZECHNIANIE TRADYCJI PUBLICZNEJ KOMUNIKACJI MIEJSKIEJ W POLSCE, A W SZCZEGÓLNOŚCI KOMUNIKACJI NA TERENIE HISTORYCZNEJ GALICJI; 3. KOLEKCJONOWANIE PAMIĄTEK I ZABYTKÓW ZWIĄZANYCH Z PUBLICZNĄ KOMUNIKACJĄ MIEJSKĄ; 4. DOKUMENTOWANIE FAKTÓW ZWIĄZANYCH Z PUBLICZNĄ KOMUNIKACJĄ MIEJSKĄ; 5. DZIAŁANIA NA RZECZ UTWORZENIA MUZEUM KOMUNIKACJI MIEJSKIEJ, TWORZENIE I GROMADZENIE TABORU HISTORYCZNEGO; 6. WSPÓŁDZIAŁANIE Z INSTYTUCJAMI, TOWARZYSTWAMI ORAZ KLUBAMI ZAJMUJĄCYMI SIĘ PUBLICZNĄ KOMUNIKACJĄ MIEJSKĄ W KRAJU I ZAGRANICĄ; 7. WSPÓŁPRACA Z LOKALNYMI WŁADZAMI ADMINISTRACYJNYMI I PRZEDSIĘBIORSTWAMI KOMUNIKACYJNYMI ORAZ ZE ŚRODKAMI MASOWEGO PRZEKAZU.
Aktywna współpraca z innymi organizacjami i instytucjami
Udział w lokalnych wydarzeniach kulturalnych
organizacja, która ma na celu propagowanie kultury transportu oraz ochronę zabytków komunikacji, w szczególności zabytkowych autobusów. Stowarzyszenie angażuje się w różnorodne wydarzenia związane z transportem oraz zabytkowymi pojazdami, organizując m.in. zloty i wystawy, które przyciągają miłośników komunikacji oraz lokalnych mieszkańców. Działa na rzecz zachowania historycznych śladów komunikacyjnych w Regionie Galicji, korzystając z aktywności swoich członków oraz współpracy z innymi organizacjami. Unikalnym aspektem działalności GSMK jest posiadanie kolekcji zabytkowych autobusów, takich jak Autosan H9-35 oraz Jelcz M11, które uczestniczą w wydarzeniach kulturalnych oraz umożliwiają mieszkańcom Nowego Sącza przypomnienie sobie minionych czasów związanych z komunikacją publiczną. Organizacja promuje także edukację na temat historii komunikacji oraz wpływu, jaki miała ona na rozwój regionu. GSMK aktywnie uczestniczy w wydarzeniach regionalnych, takich jak Jarmarki Bożonarodzeniowe oraz Targi Komunikacyjne TRANSEXPO, co pozwala na wzmacnianie lokalnej społeczności oraz zainteresowanie historią transportu.
Powiązania
Historia powiązań
Udziałowcy
Struktura udziałów jest niedostępna dla tej spółki
Podobne organizacje do
GALICYJSKIE STOWARZYSZENIE MIŁOŚNIKÓW KOMUNIKACJ