SĄD REJONOWY DLA WROCŁAWIA FABRYCZNEJ WE WROCŁAWIU, VI WYDZIAŁ GOSPODARCZY KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO
Sposób reprezentacji
1. OŚWIADCZENIE WOLI W IMIENIU ZARZĄDU FUNDACJI, Z ZASTRZEŻENIEM UST. 2, MOŻE SKŁADAĆ KAŻDY CZŁONEK ZARZĄDU SAMODZIELNIE. 2. WSPÓŁDZIAŁANIE DWÓCH CZŁONKÓW ZARZĄDU LUB JEDNEGO CZŁONKA ZARZĄDU I PEŁNOMOCNIKA POWOŁANEGO PRZEZ ZARZĄD WYMAGANE JEST W SPRAWACH: A) ZWIĄZANYCH Z ROZPORZĄDZENIEM PRAWEM LUB ZACIĄGNIĘCIEM ZOBOWIĄZANIA POWYŻEJ 100.000,00 ZŁ (STO TYSIĘCY ZŁOTYCH); B) W PRZYPADKU ŚWIADCZEŃ OKRESOWYCH TRWAJĄCYCH DŁUŻEJ NIŻ JEDEN ROK - GDY WARTOŚĆ TYCH ŚWIADCZEŃ ZA JEDEN ROK PRZEKROCZY KWOTĘ WSKAZANĄ W PKT. A; C) W PRZYPADKU ŚWIADCZEŃ OKRESOWYCH TRWAJĄCYCH NIE DŁUŻEJ NIŻ JEDEN ROK - GDY WARTOŚĆ TYCH ŚWIADCZEŃ ZA CAŁY OKRES ICH TRWANIA PRZEKROCZY KWOTĘ WSKAZANĄ W PKT. A.
Organ nadzoru
RADA FUNDACJI
Cel działania
MISJĄ FUNDACJI JEST BUDOWANIE POWIĄZAŃ POMIĘDZY WIEDZĄ NAUKOWĄ A PRAKTYKĄ SPOŁECZNĄ. FUNDACJA REALIZUJE SWOJĄ MISJĘ POPRZEZ NASTĘPUJĄCE CELE: 1. WSPIERANIE ROZWOJU SPOŁECZEŃSTWA OBYWATELSKIEGO I PROMOCJĘ POSTAW OBYWATELSKICH W POLSCE I POZA JEJ GRANICAMI; 2. WSPIERANIE BUDOWANIA PROCESÓW DEMOKRATYCZNYCH ZA GRANICĄ I DZIELENIE SIĘ POLSKIM DOŚWIADCZENIEM TRANSFORMACYJNYM; 3. DZIAŁANIE NA RZECZ INTEGRACJI EUROPEJSKIEJ ORAZ ROZWIJANIE KONTAKTÓW I WSPÓŁPRACY MIĘDZY SPOŁECZEŃSTWAMI; 4. WSPIERANIE ROZWOJU JEDNOSTEK SAMORZĄDU TERYTORIALNEGO POPRZEZ WSPÓŁPRACĘ PRZY TWORZENIU DOKUMENTÓW STRATEGICZNYCH ORAZ UDZIAŁ W KONSULTACJACH SPOŁECZNYCH; 5. WSPIERANIE ROZWOJU SPOŁECZNOŚCI I WSPÓLNOT LOKALNYCH; 6. WSPIERANIE ROZWOJU ŚWIADOMOŚCI LOKALNEJ, NARODOWEJ, OBYWATELSKIEJ I KULTUROWEJ; 7. PROMOCJĘ EDUKACJI GLOBALNEJ I WSPÓŁPRACY ROZWOJOWEJ; 8. UPOWSZECHNIANIE I OCHRONĘ WOLNOŚCI I PRAW CZŁOWIEKA ORAZ SWOBÓD OBYWATELSKICH; 9. PRZECIWDZIAŁANIE WYKLUCZENIU SPOŁECZNEMU ORAZ ZAPOBIEGANIE ZAGROŻENIU WYKLUCZENIA SPOŁECZNEGO, W TYM DZIAŁALNOŚĆ NA RZECZ RÓŻNYCH MNIEJSZOŚCI (NARODOWYCH, ETNICZNYCH ETC.); 10. PROMOCJĘ I ORGANIZACJĘ WOLONTARIATU; 11. DZIAŁALNOŚĆ O TEMATYCE ANTYDYSKRYMINACYJNEJ I MIĘDZYKULTUROWEJ; 12. DZIAŁALNOŚĆ KULTURALNĄ; 13. WZMACNIANIE PARTYCYPACJI I AKTYWIZACJI SPOŁECZNEJ; 14. WSPIERANIE ROZWOJU DIALOGU SPOŁECZNEGO; 15. OCHRONĘ I PROMOCJĘ ZABYTKÓW, DZIEDZICTWA KULTUROWEGO ORAZ MIEJSC PAMIĘCI; 16. WSPIERANIE TWÓRCZOŚCI ARTYSTYCZNEJ, DZIAŁALNOŚCI KURATORSKIEJ I ORGANIZACYJNEJ ZWIĄZANEJ Z KULTURĄ I SZTUKĄ; 17. PROMOCJĘ I UPOWSZECHNIANIE KULTURY POLSKIEJ W KRAJU I ZA GRANICĄ; 18. PROMOCJĘ BADAŃ ORAZ WIEDZY NAUKOWEJ; 19. ROZWÓJ NAUKI, W SZCZEGÓLNOŚCI POPRZEZ ROZWÓJ WSPÓŁPRACY NAUKOWCÓW.
Realizacja projektów konsultacji społecznych w Polsce
Organizacja działań na rzecz partycypacji migrantów
Dostosowanie form konsultacji społecznych do lokalnych potrzeb
Współpraca z samorządami, NGO i akademią
Opracowanie publikacji dotyczących partycypacji i dialogu społecznego
społeczną, działając na rzecz partycypacji obywatelskiej i edukacji. Organizacja podejmuje liczne inicjatywy w zakresie konsultacji społecznych, angażując różne grupy interesariuszy, w tym samorządowców, działaczy społecznych oraz naukowców. Wyjątkowym projektem fundacji jest 'Active Migrants', który koncentruje się na zwiększaniu aktywności osób z doświadczeniem migracyjnym w życiu społecznym Wrocławia. FEPS prowadzi także 'Konsultacje Szyte na Miarę', dostosowując formy konsultacji społecznych do potrzeb lokalnych społeczności. Współpracując z akademią, fundacja promuje wiedzę o historii mówionej oraz wspiera rozwój sektora organizacji pozarządowych. Narzędziownik Partycypacyjny, opracowany na podstawie doświadczeń z pracy z mieszkańcami, stanowi zasób dla osób i organizacji pragnących zwiększyć aktywność obywatelską. Fundacja została uhonorowana nagrodą 30 Kreatywnych Wrocławia za swoje działania partycypacyjne, a jej zespół składa się z ekspertów z różnych dziedzin, co pozwala na skuteczną realizację projektów. Misją FEPS jest zwiększenie jakości życia poprzez aktywne zaangażowanie społeczności lokalnych, a także wspieranie rozwoju demokratycznych procesów konsultacyjnych.
Powiązania
Historia powiązań
Udziałowcy
Struktura udziałów jest niedostępna dla tej spółki
Podobne organizacje do
FUNDACJA NA RZECZ STUDIÓW EUROPEJSKIC