SĄD REJONOWY W RZESZOWIE, XII WYDZIAŁ GOSPODARCZY KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO
Sposób reprezentacji
DO SKŁADANIA OŚWIADCZEŃ WOLI, W TYM W SPRAWACH MAJĄTKOWYCH, W IMIENIU STOWARZYSZENIA UPOWAŻNIONY JEST PREZES WRAZ Z DRUGIM CZŁONKIEM ZARZĄDU.
Organ nadzoru
KOMISJA REWIZYJNA
Cel działania
1. UPOWSZECHNIANIE MODELU OBYWATELSKIEGO UCZESTNICTWA JAKO PARADYGMATU PRZESTRZENNEGO ROZWOJU MIAST POLSKI POŁUDNIOWO-WSCHODNIEJ, W TYM: PROMOCJA I REALIZACJA BUDOWY OBIEKTU TYPU RATUSZ W MIEŚCIE NOWA DĘBA 2. PIELĘGNOWANIE I ROZWIJANIE FUNDACYJNEJ TRADYCJI MIEJSKIEJ NOWEJ DĘBY JAKO SZCZEGÓLNEJ FORMACJI OBYCZAJOWEJ, TRWAJĄCEJ W OTOCZENIU SWOISTEJ DLA NIEJ TKANKI URBANISTYCZNEJ 3. UPOWSZECHNIANIE ZASOBÓW DZIEDZICTWA KULTURY WYSOKIEJ 4. UPOWSZECHNIANIE ZASOBÓW WIEDZY W ZAKRESIE NAUK SZCZEGÓŁOWYCH, ZE SZCZEGÓLNYM UWZGLĘDNIENIEM TRADYCYJNEJ DLA NOWEJ DĘBY DZIEDZINY NAUK INŻYNIERSKICH 5. KRZEWIENIE KULTURY FIZYCZNEJ I PROMOCJA ZDROWEGO STYLU ŻYCIA MŁODZIEŻY I DOROSŁYCH 6. DZIAŁALNOŚĆ WYCHOWAWCZA I PROFILAKTYKA UZALEŻNIEŃ, NIWELOWANIE DYSPROPORCJI ROZWOJU SPOŁECZNO-EKONOMICZNEGO 7. DZIAŁALNOŚĆ NA RZECZ ROZWIJANIA KONTAKTÓW I WSPÓŁPRACY MIĘDZY RÓŻNYMI, ATRAKCYJNYMI W ŚWIETLE INNYCH CELÓW TOWARZYSTWA, OŚRODKAMI W KRAJU I ZA GRANICĄ 8. POZYSKIWANIE ŚRODKÓW UMOŻLIWIAJĄCYCH REALIZACJĘ STATUTOWYCH CELÓW STOWARZYSZENIA
Zbiórki charytatywne, m.in. dla Polaków na Ukrainie
Współpraca z lokalnymi instytucjami i organizacjami
Udział w pracach Samorządu Miejskiego
Organizacja projektów kulturalnych i edukacyjnych
założona w 2008 roku w Nowej Dębie. Jej inicjatorem był Jerzy Lubera, pedagog oraz inżynier, który przez wiele lat pełnił rolę prezesa stowarzyszenia. W ciągu swojego istnienia, Towarzystwo podejmuje różnorodne działania mające na celu popularyzację nauk społecznych i technicznych. Już w pierwszym roku działalności stowarzyszenie zorganizowało zbiórkę książek dla Polaków na Ukrainie, co umożliwiło stworzenie Parafialnej Biblioteki Polskiej w Rudkach. Dzięki inicjatywie udało się zebrać aż 2000 książek, co pokazuje zaangażowanie członków oraz lokalnej społeczności. Organizacja również brała aktywny udział w pracach Samorządu Miejskiego, dostarczając cennych pomysłów i współpracując z wieloma lokalnymi instytucjami. Stowarzyszenie nawiązało współpracę z licznymi partnerami, w tym z Bractwem Rycerskim, Żandarmerią Wojskową oraz lokalnymi mediami. Dlatego też Towarzystwo Kultury Powszechnej RATUSZ wyróżnia się na tle innych organizacji swoją determinacją w zachowaniu dziedzictwa kulturowego oraz aktywnym angażowaniem społeczności lokalnej w różnorodne inicjatywy.
Powiązania
Historia powiązań
Udziałowcy
Struktura udziałów jest niedostępna dla tej spółki
Podobne organizacje do
TOWARZYSTWO KULTURY POWSZECHNEJ "RATUSZ