SĄD REJONOWY POZNAŃ - NOWE MIASTO I WILDA W POZNANIU, IX WYDZIAŁ GOSPODARCZY KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO
Sposób reprezentacji
DO REPREZENTOWANIA STOWARZYSZENIA ORAZ ZACIĄGANIA ZOBOWIĄZAŃ MAJĄTKOWYCH JEST UPOWAŻNIONY PREZES LUB WICEPREZES ZARZĄDU JEDNOOSOBOWO BĄDŹ DWÓCH INNYCH CZŁONKÓW ZARZĄDU DZIAŁAJĄCYCH ŁĄCZNIE.
Organ nadzoru
KOMISJA REWIZYJNA
Cel działania
CELAMI STOWARZYSZENIA SĄ: 1) DZIAŁANIE NA RZECZ WSPIERANIA REALIZACJI ZADAŃ WYCHOWAWCZYCH SZKOŁY, 2) UDZIELANIE POMOCY DZIECIOM, MŁODZIEŻY I OSOBOM DOROSŁYM Z NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIĄ ZNAJDUJĄCYM SIĘ W TRUDNEJ SYTUACJI LOSOWEJ LUB MATERIALNEJ M.IN. POMOCY SPOŁECZNEJ, FINANSOWEJ I MATERIALNEJ, 3) TWORZENIE WARUNKÓW DO ROZWOJU UZDOLNIEŃ I ZAINTERESOWAŃ UCZNIÓW, 4) WSPOMAGANIE WYPOSAŻENIA SZKOŁY I POPRAWY WARUNKÓW JEJ FUNKCJONOWANIA, 5) PRZEPROWADZANIE PUBLICZNYCH ZBIÓREK ORAZ DAROWIZN RZECZOWYCH (ZBIÓRKI ŻYWNOŚCI, ZBIÓRKI ODZIEŻY), 6) INICJOWANIE I ROZWIJANIE SPECJALISTYCZNEJ POMOCY DZIECIOM NIEPEŁNOSPRAWNYM I ICH RODZINOM, 7) ORGANIZOWANIE I UŁATWIANIE BEZPOŚREDNICH KONTAKTÓW I WYMIANY DOŚWIADCZEŃ PRZEZ RODZICÓW DZIECI NIEPEŁNOSPRAWNYCH, 8) NAWIĄZYWANIE WSPÓŁPRACY ZE ŚRODOWISKAMI NAUKOWYMI, INSTYTUCJAMI I ORGANIZACJAMI SPOŁECZNYMI W ZAKRESIE POMOCY DZIECIOM NIEPEŁNOSPRAWNYM I ICH INTEGRACJI ZE ŚRODOWISKIEM RÓWIEŚNIKÓW, 9) UPOWSZECHNIANIE WIEDZY TEORETYCZNEJ I PRAKTYCZNEJ W ZAKRESIE REHABILITACJI DZIECI NIE PEŁNOSPRAWNYCH, 10) PROPAGOWANIE W SPOŁECZEŃSTWIE PROBLEMÓW I POTRZEB DZIECI I MŁODZIEŻY NIEPEŁNOSPRAWNEJ ORAZ KSZTAŁTOWANIE WŁAŚCIWEGO STOSUNKU SPOŁECZNEGO DO TYCH PROBLEMÓW, 11) PODEJMOWANIE DZIAŁAŃ ZMIERZAJĄCYCH DO INTEGROWANIA DZIECI I MŁODZIEŻY NIEPEŁNOSPRAWNEJ W ŚRODOWISKU DZIECI ZDROWYCH, 12) ORGANIZOWANIE I PROWADZENIE INNYCH FORM DZIAŁALNOŚCI I PODEJMOWANIE INICJATYW MAJĄCYCH NA CELU DOBRO DZIECI I MŁODZIEŻY NIEPEŁNOSPRAWNEJ.
Wsparcie dzieci z niepełnosprawnościami intelektualnymi w Kościanie.
Organizacja zajęć pozalekcyjnych, turystycznych i rehabilitacyjnych.
Działania na rzecz integracji środowisk lokalnych i współpracy z instytucjami.
Pozyskiwanie funduszy i organizowanie wydarzeń kulturalnych oraz konkursów.
Pomoc uczniom w trudnej sytuacji materialnej.
zostało założone 14 stycznia 2008 roku w Kościanie. Dąży do wsparcia dzieci z niepełnosprawnościami intelektualnymi, ze szczególnym uwzględnieniem uczniów Zespołu Szkół Specjalnych im. Marii Konopnickiej. Stowarzyszenie angażuje się w działalność mającą na celu wspieranie zadań wychowawczych szkoły oraz pomoc uczniom z trudnościami materialnymi. Organizacja realizuje swoje cele poprzez pozyskiwanie dodatkowych funduszy, organizowanie zajęć pozalekcyjnych, rehabilitacyjnych oraz turystycznych. Kluczowym elementem jej działalności jest także integracja ze środowiskiem lokalnym oraz współpraca z różnymi instytucjami, w tym szkołami, stowarzyszeniami i wolontariuszami. Motto stowarzyszenia brzmi: „Tam gdzie ludzie dzielą się sercem, tam rośnie nadzieja”, co podkreśla chęć niesienia wsparcia i promowania działań pozytywnych. Dzięki hojności darczyńców stowarzyszenie regularnie organizuje eventy, takie jak Złota Nutka, oraz różnego rodzaju konkursy i wystawy, które mają na celu wzbogacenie oferty edukacyjnej i rehabilitacyjnej dla dzieci. W 2022 roku stowarzyszenie otrzymało wyróżnienie z okazji 150-lecia Banku Spółdzielczego w Kościanie, co świadczy o uznaniu jego działalności na rzecz dzieci i młodzieży z niepełnosprawnościami intelektualnymi.
Powiązania
Historia powiązań
Udziałowcy
Struktura udziałów jest niedostępna dla tej spółki
Podobne organizacje do
STOWARZYSZENIE NA RZECZ DZIECI Z NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIĄ INTELEKTUALNĄ "PATRZMY SERCEM