SĄD REJONOWY DLA KRAKOWA ŚRÓDMIEŚCIA W KRAKOWIE, XII WYDZIAŁ GOSPODARCZY KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO
Sposób reprezentacji
ZARZĄD. DO ZACIĄGANIA W IMIENIU STOWARZYSZENIA ZOBOWIĄZAŃ MAJĄTKOWYCH UPOWAŻNIENI SĄ DWAJ CZŁONKOWIE ZARZĄDU ŁĄCZNIE - PREZES ZARZĄDU I WICEPREZES ZARZĄDU.
Postępowanie likwidacyjne
Tak
Organ nadzoru
KOMISJA REWIZYJNA
Cel działania
1.UDZIELANIE POMOCY OSOBOM NIEPEŁNOSPRAWNYM; 2.ZWIĘKSZANIE AKTYWNOŚCI SPOŁECZNEJ I ZAWODOWEJ OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH; 3.EDUKACJA SPOŁECZNA OPARTA NA ZASADACH INTEGRACJI; 4.UDZIELANIE POMOCY UCZNIOM SŁABYM I ZDOLNYM; 5. ZWIĘKSZENIE INTEGRACJI SPOŁECZNEJ I ZAWODOWEJ OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH W SPOŁECZEŃSTWIE; 6.INICJOWANIE I REALIZOWANIE DZIAŁAŃ ZMIERZAJĄCYCH DO POPRAWY SYTUACJI OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH; 7.PROPAGOWANIE DOGOTERAPII JAKO TERAPII Z UDZIAŁEM PSÓW; 8.REALIZOWANIE PROJEKTÓW ZGODNYCH Z POLITYKĄ HORYZONTALNĄ UNII EUROPEJSKIEJ; 9.POBUDZANIE ŚWIADOMOŚCI EKOLOGICZNEJ SPOŁECZEŃSTWA POPRZEZ PROMOCJĘ I POPIERANIE KULTURY EKOLOGICZNEJ.
Integracja społeczna uczniów zdrowych i niepełnosprawnych.
Organizacja zajęć dogoterapii i kółek zainteresowań.
Wsparcie terapeutyczne i rehabilitacyjne dla dzieci.
Realizacja wydarzeń charytatywnych i edukacyjnych.
Promowanie kultury kynologicznej.
nauczycieli i terapeutów związanych z Szkołą Podstawową nr 9 w Tarnowie, z formalnym wpisem do Krajowego Rejestru Sądowego w 2008 roku. Od 2009 roku organizacja uzyskała status Organizacji Pożytku Publicznego. Głównym celem działalności stowarzyszenia jest wspieranie integracji społecznej uczniów zdrowych i niepełnosprawnych poprzez organizowanie różnorodnych zajęć terapeutycznych oraz kółek zainteresowań. Stowarzyszenie promuje dogoterapię jako skuteczną metodę wsparcia psycho- i socjoterapeutycznego, a także zajmuje się popularyzacją kultury kynologicznej. W 2019 roku, mimo trudności związanych z pandemią, organizacja zrealizowała szereg inicjatyw, takich jak kiermasz i koncert charytatywny na rzecz chorej uczennicy, a także zorganizowała wyjazdy edukacyjne i wydarzenia związane z różnymi okazjami, jak Dni Logopedii czy Dni Osób Niepełnosprawnych. Dzięki zaangażowaniu członków, stowarzyszenie zdołało dotrzeć do szerokiego grona odbiorców, wspierając dzieci i ich rodziny w działaniach na rzecz integracji oraz aktywizacji.
Powiązania
Historia powiązań
Udziałowcy
Struktura udziałów jest niedostępna dla tej spółki
Podobne organizacje do
STOWARZYSZENIE TO, CO WSPÓLN