SĄD REJONOWY DLA KRAKOWA ŚRÓDMIEŚCIA W KRAKOWIE, XII WYDZIAŁ GOSPODARCZY KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO
Sposób reprezentacji
1) W PRZYPADKU, GDY ZARZĄD FUNDACJI SKŁADA SIĘ Z TRZECH OSÓB, OŚWIADCZENIA WOLI W IMIENIU FUNDACJI SKŁADAJĄ DWIE CZŁONKINIE/DWAJ CZŁONKOWIE ZARZĄDU FUNDACJI DZIAŁAJĄCE/DZIAŁAJĄCY ŁĄCZNIE. 2) W PRZYPADKU, GDY ZARZĄD FUNDACJI SKŁADA SIĘ Z DWÓCH OSÓB, OŚWIADCZENIA WOLI W IMIENIU FUNDACJI SKŁADA JEDNA CZŁONKINI/JEDEN CZŁONEK ZARZĄDU DZIAŁAJĄCY SAMODZIELNIE.
Organ nadzoru
RADA FUNDACJI
Cel działania
A) DZIAŁANIE NA RZECZ RÓWNOŚCI KOBIET I MĘŻCZYZN WE WSZYSTKICH DZIEDZINACH ŻYCIA, W SFERZE PRYWATNEJ I PUBLICZNEJ; B) PRZECIWDZIAŁANIE DYSKRYMINACJI, W SZCZEGÓLNOŚCI DYSKRYMINACJI KOBIET, ZE WZGLĘDU NA PŁEĆ I ORIENTACJĘ SEKSUALNĄ, A TAKŻE INNE PRZESŁANKI, WE WSZYSTKICH DZIEDZINACH ŻYCIA, W SFERZE PRYWATNEJ I PUBLICZNEJ; C) WSPIERANIE KOBIET JAKO PODMIOTÓW POLITYCZNYCH BIORĄCYCH AKTYWNY UDZIAŁ W PROCESACH DEMOKRATYCZNYCH I SPOŁECZNYCH; D) WSPIERANIE TWÓRCZOŚCI KOBIET; E) PODNOSZENIE W SPOŁECZEŃSTWIE POZIOMU WIEDZY O FEMINIZMIE, GENDER, HISTORII KOBIET, RUCHU KOBIECYM, A TAKŻE RÓWNOUPRAWNIENIU I NIEDYSKRYMINACJI ZE WZGLĘDU NA PŁEĆ, ORIENTACJĘ SEKSUALNĄ I INNE PRZESŁANKI; F) WSPIERANIE PROCESÓW DEMOKRATYCZNYCH I ROZWOJU SPOŁECZEŃSTWA OBYWATELSKIEGO, OTWARTEGO NA RÓŻNICE; G) WSPIERANIE ROZWOJU ORGANIZACJI POZARZĄDOWYCH ORAZ IDEI WOLONTARIATU; H) UPOWSZECHNIANIE W SPOŁECZEŃSTWIE, ORGANIZACJACH POZARZĄDOWYCH, INSTYTUCJACH PAŃSTWOWYCH I PRYWATNYCH WIEDZY Z ZAKRESU RÓWNOŚCI I PRZECIWDZIAŁANIA DYSKRYMINACJI, W SZCZEGÓLNOŚCI DYSKRYMINACJI KOBIET, ZE WZGLĘDU NA PŁEĆ I ORIENTACJĘ SEKSUALNĄ, A TAKŻE NA INNE PRZESŁANKI.
Przeciwdziałanie dyskryminacji, szczególnie kobiet i mniejszości
Wsparcie kobiet w aktywności politycznej i społecznej
Organizacja kursów, szkoleń, warsztatów i konferencji
Działania na rzecz równouprawnienia i ochrony praw człowieka
Współpraca z innymi NGO i instytucjami w Polsce i w Europie
dyskryminacji, w szczególności na rzecz kobiet, osób o różnej orientacji seksualnej oraz nieneurotypowych. Organizacja wspiera kobiety w ich politycznej i społecznej aktywności, promując równouprawnienie oraz rozwijając świadomość w zakresie feminizmu i historii ruchu kobiecego. Realizując swoje cele, Fundacja organizuje różnorodne wydarzenia, takie jak kursy, szkolenia, warsztaty oraz konferencje, skierowane do społeczności lokalnych oraz grup mniejszościowych, w tym warsztaty prewencyjne dotyczące wypalenia w aktywizmie. Fundacja prowadzi działalność badawczą oraz rzeczniczą dla grup dyskryminowanych, a także współpracuje z innymi organizacjami pozarządowymi w Polsce i za granicą. W 2022 roku Fundacja skoncentrowała swoje działania na wsparciu ruchów praw człowieka, szczególnie w kontekście kryzysów humanitarnych, organizując superwizje, warsztaty oraz grupy wsparcia dla aktywistów. Inicjatywy takie jak projekt "Infrastruktura troski" podkreślają zaangażowanie Fundacji w budowanie zrównoważonego aktywizmu społecznego oraz wspieranie osób pracujących w obszarze praw człowieka.
Powiązania
Historia powiązań
Udziałowcy
Struktura udziałów jest niedostępna dla tej spółki