SĄD REJONOWY W ZIELONEJ GÓRZE, VIII WYDZIAŁ GOSPODARCZY KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO
Sposób reprezentacji
DLA WAŻNOŚCI OŚWIADCZENIA WOLI W SPRAWACH MAJĄTKOWYCH, JAK RÓWNIEŻ WSZELKICH PISM W PRZEDMIOCIE PRAW I OBOWIĄZKÓW MAJĄTKOWYCH STOWARZYSZENIA WYMAGANE SĄ PODPISY DWÓCH CZŁONKÓW ZARZĄDU DZIAŁAJĄCYCH ŁĄCZNIE: PREZESA I WICEPREZESA LUB PREZESA I SKARBNIKA, KTÓRY JEST CZŁONKIEM ZARZĄDU.
Organ nadzoru
KOMISJA REWIZYJNA
Cel działania
1. ORGANIZOWANIE I POBUDZANIE INICJATYW Z ZAKRESU KULTURY, EDUKACJI, SPRAW SPOŁECZNYCH, TRADYCJI I HISTORII. 2. DZIAŁANIA NA RZECZ TWORZENIA I ROZWOJU SPOŁECZEŃSTWA OBYWATELSKIEGO, A W SZCZEGÓLNOŚCI: PODNOSZENIE POZIOMU ŚWIADOMOŚCI SPOŁECZNO-OBYWATELSKIEJ; BUDOWANIE ŻYCIA ŚRODOWISKOWEGO W MIEŚCIE; UPOWSZECHNIANIE I PROPAGOWANIE IDEI SAMORZĄDNOŚCI POPRZEZ WSPÓŁUCZESTNICTWO OBYWATELI W ŻYCIU MIASTA NA RÓŻNYCH POZIOMACH I W RÓŻNYCH ASPEKTACH; UŚWIADAMIANIE SPOŁECZNOŚCI LOKALNEJ ZNACZENIA DEMOKRACJI; TWORZENIE WIĘZI LOKALNYCH INTEGRUJĄCYCH SPOŁECZEŃSTWO LOKALNE I REGIONALNE; EDUKACJA OBYWATELSKA; WSPÓŁPRACA Z WŁADZAMI SAMORZĄDOWYMI, PAŃSTWOWYMI I POZARZĄDOWYMI I ICH ORGANIZACJAMI, SEKTOREM GOSPODARCZYM, MEDIAMI W ZAKRESIE REALIZACJI CELÓW STATUTOWYCH W CELU ZASPOKAJANIA ZBIOROWYCH JAK I INDYWIDUALNYCH POTRZEB WSPÓLNOTY MIESZKAŃCÓW DANEJ SPOŁECZNOŚCI LOKALNEJ; WSPIERANIE ROZWOJU LOKALNEGO I REGIONALNEGO; 3. WSPIERANIE RÓŻNORODNYCH FORM AKTYWNOŚCI SPOŁECZNEJ SŁUŻĄCEJ ZDOBYWANIU PRZEZ OBYWATELI UMIEJĘTNOŚCI PRZYSTOSOWANIA SIĘ DO ŻYCIA W WARUNKACH ROZWIJAJĄCEJ SIĘ DEMOKRACJI I GOSPODARKI RYNKOWEJ W TYM POMOC OSOBOM BEZROBOTNYM W DOSTOSOWANIU SIĘ DO NOWYCH WARUNKÓW I AKTYWNEGO POSZUKIWANIA PRACY ORAZ SŁUŻĄCEJ PRZECIWDZIAŁANIU PATOLOGIOM SPOŁECZNYM I ZAGROŻENIOM ZWIĄZANYM Z NIMI (PROFILAKTYKA UZALEŻNIEŃ), A TAKŻE DZIAŁANIA NA RZECZ WYRÓWNYWANIA SZANS EDUKACYJNYCH SZCZEGÓLNIE WŚRÓD DZIECI I MŁODZIEŻY. 4. PROMOCJA KULTURY POLSKIEJ WŚRÓD SPOŁECZNOŚCI LOKALNYCH INNYCH REGIONÓW EUROPY I ŚWIATA ORAZ PROPAGOWANIE KULTURY INNYCH NARODÓW W SPOŁECZNOŚCIACH LOKALNYCH. 5. WSPÓŁPRACA PARTNERSKA ZE SPOŁECZNOŚCIAMI LOKALNYMI I REGIONALNYMI INNYCH REGIONÓW EUROPY I ŚWIATA, A W SZCZEGÓLNOŚCI: ROZWIJANIE KONTAKTÓW SPOŁECZNYCH, KULTURALNYCH POMIĘDZY OBYATELAMI MIAST I GMIN Z INNYCH REGIONÓW EUROPY I ŚWIATA...(CIĄG DALSZY JAK W STATUCIE).
w 2009 roku w Wschowie. Jego misją jest organizacja wydarzeń kulturalnych, społecznych i edukacyjnych skierowanych do lokalnej społeczności. Stowarzyszenie angażuje się w szereg inicjatyw mających na celu rozwój kultury i promowanie aktywnego stylu życia. Wśród jego najważniejszych działań znajduje się organizacja cyklu "Spotkania z podróżnikami", który cieszy się dużym zainteresowaniem mieszkańców wschodniej Polski. Dodatkowo, "Stowarzyszenie" prowadzi "Spotkania z filmowcami", inicjatywy mające na celu wprowadzenie publiczności w świat kina oraz organizuje "Festiwal Podróżników 100droga", który przyciąga licznych uczestników i prelegentów z całej Polski. Organizacja współpracuje z lokalnymi instytucjami kultury oraz samorządami, co pozwala jej na rozwijanie projektów oraz wzmacnianie integracji w społeczności. Dążenie do różnorodności tematycznej w oferowanych wydarzeniach oraz stałe poszukiwanie inspiracji to cechy, które wyróżniają Stowarzyszenie na tle innych organizacji. Dodatkowo, "Twórcze Horyzonty" są zaangażowane w działania niekomercyjne, a ich modele współpracy opierają się na partnerskich relacjach z innymi podmiotami.
Powiązania
Historia powiązań
Udziałowcy
Struktura udziałów jest niedostępna dla tej spółki
Podobne organizacje do
STOWARZYSZENIE INICJATYW SPOŁECZNO-KULTURALNYCH "TWÓRCZE HORYZONTY