SĄD REJONOWY POZNAŃ - NOWE MIASTO I WILDA W POZNANIU, IX WYDZIAŁ GOSPODARCZY KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO
Sposób reprezentacji
DO WAŻNOŚCI OŚWIADCZEŃ WOLI W SPRAWACH MAJĄTKOWYCH WYMAGANE SĄ PODPISY DWÓCH CZŁONKÓW ZARZĄDU W TYM PREZESA LUB WICEPREZESA WRAZ Z INNYM CZŁONKIEM ZARZĄDU DZIAŁAJĄCY ŁĄCZNIE. DO SKŁADANIA OŚWIADCZEŃ WOLI W POZOSTAŁYCH SPRAWACH STOWARZYSZENIA UPOWAŻNIONY JEST KAŻDY Z CZŁONKÓW ZARZĄDU JEDNOOSOBOWO.
Organ nadzoru
KOMISJA REWIZYJNA
Cel działania
CELEM STOWARZYSZENIA JEST: 1. PRZYCZYNIANIE SIĘ DO TWORZENIA OPTYMALNYCH WARUNKÓW DLA ROZWOJU SPOŁECZNEGO I GOSPODARCZEGO NA TERENIE OBSZARU LOKALNEJ GRUPY DZIAŁANIA. 2. AKTYWIZOWANIE LUDNOŚCI WIEJSKIEJ. 3. WSPIERANIE INICJATYW ZMIERZAJĄCYCH DO TWORZENIA INFRASTRUKTURY TECHNICZNEJ I SPOŁECZNEJ NA TERENIE LGD, SŁUŻĄCEJ ZRÓWNOWAŻONEMU ROZWOJOWI OBSZARU DZIAŁANIA. 4. KONSOLIDACJA LOKALNYCH ŚRODOWISK, EDUKACJA I WYMIANA DOŚWIADCZEŃ. 5. BUDOWANIE PARTNERSKIEJ WSPÓŁPRACY W SPOŁECZEŃSTWIE I WŚRÓD CZŁONKÓW STOWARZYSZENIA. 6. DZIAŁALNOŚĆ NA RZECZ ZRÓWNOWAŻONEGO I WIELOFUNKCYJNEGO ROZWOJU OBSZARÓW WIEJSKICH, A W SZCZEGÓLNOŚCI: A. OPRACOWANIE LOKALNEJ STRATEGII ROZWOJU (LSR) W ROZUMIENIU PRZEPISÓW AKTÓW PRAWNYCH POWOŁANYCH W §1 PKT. 2 STATUTU, DLA OBSZARU GMIN NALEŻĄCYCH DO LGD ORAZ DALSZE PRACE NAD DOSKONALENIEM LSR; B. REALIZACJĘ LOKALNEJ STRATEGII ROZWOJU OPRACOWANEJ PRZEZ LOKALNĄ GRUPĘ DZIAŁANIA (LGD); C. PROMOCJĘ, UPOWSZECHNIANIE I WYMIANĘ INFORMACJI O INICJATYWACH ZWIĄZANYCH Z AKTYWIZACJĄ LUDNOŚCI; D. MOBILIZOWANIE MIESZKAŃCÓW DO AKTYWNEGO UDZIAŁU W PROCESIE ROZWOJU OBSZARÓW WIEJSKICH POŁOŻONYCH NA TERENIE GMIN NALEŻĄCYCH DO LGD; E. OCHRONĘ TRADYCJI I DÓBR KULTURY; F. EKOLOGIĘ I OCHRONĘ ŚRODOWISKA; G. ROZWÓJ TURYSTYKI, SPORTU ORAZ AKTYWNYCH FORM SPĘDZANIA CZASU WOLNEGO; H. WSPIERANIE ROZWOJU SPOŁECZEŃSTWA OBYWATELSKIEGO; I. WSPIERANIE ROZWOJU PRZEDSIĘBIORCZOŚCI; J. WSPIERANIE AKTYWNOŚCI ŚRODOWISK SENIORALNYCH (W SZCZEGÓLNOŚCI PO 60 ROKU ŻYCIA) ORAZ MŁODZIEŻY (DO 25 ROKU ŻYCIA). K. PRZECIWDZIAŁANIE WYKLUCZENIU SPOŁECZNEMU;
Realizacja lokalnej strategii rozwoju obszarów wiejskich.
Wsparcie finansowe dla inicjatyw lokalnych z Unii Europejskiej.
Organizacja warsztatów i konkursów dla lokalnych producentów.
Promocja produktów lokalnych oraz kultywowanie regionalnych tradycji.
Budowa tężni solankowych jako forma wsparcia czasu wolnego mieszkańców.
rozwój obszarów wiejskich w Polsce, szczególnie w rejonie obejmującym gminy takie jak Chodów, Dąbie, Grzegorzew, Kłodawa, Olszówka i Przedecz. Działalność Stowarzyszenia koncentruje się na realizacji lokalnej strategii rozwoju, która ma na celu wspieranie inicjatyw społecznych, gospodarczych oraz ekologicznych. Współfinansowane przez Unię Europejską projekty, takie jak "Dobre Bo Nasze", mają na celu zwiększenie atrakcyjności regionów poprzez promowanie lokalnych produktów oraz kultury. Poza wsparciem finansowym, Stowarzyszenie organizuje różnego rodzaju warsztaty, konkursy i konsultacje społeczne, co przyczynia się do wzmocnienia lokalnej społeczności i kultywowania tradycji. Uroczystości wręczenia Certyfikatów Produktu Lokalnego są doskonałym przykładem, jak Stowarzyszenie angażuje lokalnych producentów i artystów w rozwój regionalnych atrakcji oraz promuje ich dorobek. Ogólnie, Stowarzyszenie "Solna Dolina" to ważny element aktywizujący lokalne społeczności i wspierający zrównoważony rozwój obszarów wiejskich.
Powiązania
Historia powiązań
Udziałowcy
Struktura udziałów jest niedostępna dla tej spółki