SĄD REJONOWY W RZESZOWIE, XII WYDZIAŁ GOSPODARCZY KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO
Sposób reprezentacji
PISMA I DOKUMENTY TOWARZYSTWA PODPISUJE PREZES I SEKRETARZ, A W RAZIE NIEOBECNOŚCI JEDEN Z NICH Z-CA PREZESA.
Organ nadzoru
KOMISJA REWIZYJNA
Cel działania
1. ROZBUDZANIE AKTYWNOŚCI SPOŁECZNEJ, GOSPODARCZEJ I KULTURALNEJ MIESZKAŃCÓW REGIONU 2. WSPOMAGANIE ORGANIZACYJNE I FINANSOWE INICJATYW SPOŁECZNYCH, GOSPODARCZYCH I KULTURALNYCH 3. OCHRONA MATERIALNEGO I NIEMATERIALNEGO DOROBKU POPRZEDNICH POKOLEN MIESZKAŃCÓW ZIEMI LEŻAJSKIEJ 4. PROWADZENIE DZIAŁALNOŚCI NA RZECZ POGŁĘBIENIA WIEDZY O HISTORII I KULTURZE REGIONU I JEGO ZASOBACH MATERIALNYCH I PRZYRODNICZYCH, OCHRONY DÓBR KULTURY I TRADYCJI REGIONU 5. KONSOLIDACJA REGIONALISTÓW I MIŁOŚNIKÓW REGIONU ORAZ DZIAŁANIE WSPOMAGAJĄCE ROZWÓJ WSPÓLNOT I SPOŁECZNOŚCI LOKALNYCH 6. WSZECHSTRONNE BADANIE REGIONU POPRZEZ PROWADZENIE RÓŻNORODNYCH PROJEKTÓW BADAWCZYCH ZWIĄZANYCH Z ZIEMIĄ LEŻAJSKĄ 7. UPOWSZECHNIANIE I PUBLIKOWANIE PRAC CZŁONKÓW TOWARZYSTWA ORAZ INNYCH AUTORÓW 8. DZIAŁANIE NA RZECZ NAUKI, EDUKACJI, OŚWIATY I WYCHOWANIA 9. UPOWSZECHNIANIE KRAJOZNAWSTWA ORAZ WYPOCZYNKU DZIECI I MŁODZIEŻY 10. INICJOWANIE I WSPIERANIE PRZEDSIĘWZIĘĆ ZWIĄZANYCH Z ROZWOJEM KULTURY FIZYCZNEJ I SPORTU 11. WSPÓŁPRACA Z ORGANAMI ADMINISTRACJI SAMORZĄDOWEJ I ORGANIZACJAMI POZARZĄDOWYMI NA RZECZ PROMOCJI I ROZWOJU REGIONU W KRAJU I ZAGRANICĄ.
Wydawanie Almanachu Leżajskiego jako lokalnej publikacji kulturalnej
Organizowanie rajdów turystycznych po Leżajsku i okolicach
Wsparcie Muzeum Ziemi Leżajskiej poprzez współpracę z darczyńcami
Udział w lokalnych i patriotycznych wydarzeniach społecznych
Promowanie kultury i tradycji regionu poprzez różnorodne inicjatywy
się w różnorodne działania na rzecz lokalnej społeczności, promując historię, kulturę oraz tradycje regionu. Kluczowym elementem działalności Towarzystwa jest wydawnictwo Almanachu Leżajskiego, które ma na celu gromadzenie i publikowanie informacji dotyczących przeszłości oraz teraźniejszości regionu Leżajsk. Almanach jest jedyną w regionie publikacją o charakterze społeczno-kulturalnym. Jego historia sięga lat 80-tych, a po wznowieniu działalności Towarzystwa w 2007 roku wydano już 16 numerów. Towarzystwo również aktywnie wspiera Muzeum Ziemi Leżajskiej, pomagając w nawiązywaniu kontaktów z darczyńcami eksponatów oraz uczestnicząc w organizacji różnych wydarzeń lokalnych.
W zakresie turystyki i krajoznawstwa, Towarzystwo organizuje rajdy i wędrówki dla młodzieży i mieszkańców, umożliwiając im odkrycie swojego miasta i jego zabytków. Organizowane są m.in. rajdy po „Szlaku staromiejskim” oraz wycieczki do lokalnych klasztorów, które pozwalają na poznanie historycznych aspektów regionu w praktyczny sposób. W ramach działań integracyjnych odbywają się również konkursy z nagrodami, co sprzyja zaangażowaniu uczestników.
Działalność Towarzystwa obejmuje także organizację i uczestnictwo w wydarzeniach patriotycznych, takich jak obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych czy powiatowe uroczystości z okazji rocznic odzyskania niepodległości. Te inicjatywy mają na celu upowszechnianie lokalnych tradycji oraz historii, a także uczczenie pamięci wydarzeń i osób mających fundamentalne znaczenie dla regionu oraz kraju. Towarzystwo Miłośników Ziemi Leżajskiej, dzięki swoim różnorodnym działaniom, staje się ważnym ogniwem w zachowaniu i promocji dziedzictwa kulturowego regionu, angażując przy tym lokalną społeczność w działania mające na celu jego kultywowanie.
Powiązania
Historia powiązań
Udziałowcy
Struktura udziałów jest niedostępna dla tej spółki
Podobne organizacje do
TOWARZYSTWO MIŁOŚNIKÓW ZIEMI LEŻAJSKIE