SĄD REJONOWY W GLIWICACH, X WYDZIAŁ GOSPODARCZY KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO
Sposób reprezentacji
OŚWIADCZENIA W SPRAWACH MAJĄTKOWYCH STOWARZYSZENIA SKŁADAJĄ DWIE OSOBY: PREZES LUB WICEPREZES I SKARBNIK. UMOWY, AKTA ORAZ PEŁNOMOCNICTWA PODPISUJE PREZES LUB WICEPREZES I SKARBNIK. DO WAŻNOŚCI DOKUMENTÓW FINANSOWYCH WYMAGANE SĄ DWA PODPISY CZŁONKÓW ZARZĄDU W TYM PREZESA LUB WICEPREZESA.
Organ nadzoru
KOMISJA REWIZYJNA
Cel działania
A)ZRZESZANIE OSÓB CHORYCH CELEM POPRAWY ICH WARUNKÓW ŻYCIOWYCH, ZDROWOTNYCH ORAZ ZWIĘKSZANIA UCZESTNICTWA W ŻYCIU SPOŁECZNYM, GOSPODARCZYM, ZAWODOWYM, KULTURALNYM, TURYSTYCZNYM I SPORTOWYM KRAJU, B)WYZWALANIE INICJATYWY OSÓB CHORYCH W KIERUNKU JAK NAJWSZECHSTRONNIEJSZEJ ICH REHABILITACJI I LECZENIA ROZUMIANYCH JAKO PROCES OSIĄGNIĘCIA OPTYMALNEGO POZIOMU FUNKCJONOWANIA W SPOŁECZEŃSTWIE PO TO, BY ZAPEWNIĆ IM MOŻLIWOŚĆ KIEROWANIA WŁASNYM ŻYCIEM, C)LIKWIDACJA BARIER PSYCHOLOGICZNO-SPOŁECZNYCH POPRZEZ UŚWIADOMIENIE PEŁNOSPRAWNEJ SPOŁECZNOŚCI PROBLEMATYKI DOTYCZĄCEJ OSÓB ZE STWARDNIENIEM ROZSIANYM I INNYMI SCHORZENIAMI NEUROLOGICZNYMI I KSZTAŁTOWANIE PARTNERSKICH POSTAW MIĘDZY TYMI GRUPAMI, D)ARTYKUŁOWANIE I REPREZENTOWANIE INTERESÓW OSÓB ZE STWARDNIENIEM ROZSIANYM I INNYMI SCHORZENIAMI NEUROLOGICZNYMI W KRAJU W SZCZEGÓLNOŚCI POPRZEZ WSPÓŁPRACĘ Z POLSKIM TOWARZYSTWEM STWARDNIENIA ROZSIANEGO ORAZ NA ARENIE MIĘDZYNARODOWEJ MIĘDZY INNYMI POPRZEZ WSPÓŁPRACĘ ZE ŚWIATOWĄ FEDERACJĄ TOWARZYSTW STWARDNIENIA ROZSIANEGO ORAZ POSZCZEGÓLNYMI ORGANIZACJAMI INNYCH KRAJÓW.
Wsparcie finansowe i rehabilitacyjne dla chorych na SM
Możliwość przekazania 1,5% podatku dla potrzebujących
Organizacja programów rehabilitacyjnych i zakupów leków
Promowanie pozytywnego nastawienia wśród chorych
Inicjatywy charytatywne w celu pozyskiwania funduszy
borykające się ze stwardnieniem rozsianym. Jej celem jest zapewnienie pomocy zarówno finansowej, jak i rehabilitacyjnej dla chorych. Organizacja umożliwia osobom z SM dostęp do niezbędnych leków, które pomagają w spowolnieniu postępu choroby, a także organizuje programy rehabilitacyjne, które są kluczowe w procesie leczenia. W ramach stowarzyszenia prowadzona jest zbiórka funduszy, która ma na celu wspieranie osób w ich codziennym zmaganiu się z chorobą. Osoby wspierające mogą przekazywać 1,5% swojego podatku dochodowego, co dodatkowo umożliwia zaspokajanie potrzeb finansowych chorych. Stowarzyszenie podkreśla, jak ważne jest pozytywne nastawienie i wsparcie społeczne w obliczu choroby, co jest również głównym przesłaniem założycielki, Albiny Król, która sama zmaga się ze stwardnieniem rozsianym od 2008 roku. Jej historia i determinacja translatują się na misję organizacji, która dąży do poprawy jakości życia osób z SM:
Powiązania
Historia powiązań
Udziałowcy
Struktura udziałów jest niedostępna dla tej spółki
Podobne organizacje do
ŚLĄSKIE STOWARZYSZENIE CHORYCH NA SM SEZA