SĄD REJONOWY SZCZECIN-CENTRUM W SZCZECINIE, XIII WYDZIAŁ GOSPODARCZY KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO
Sposób reprezentacji
1. DO SKŁADANIA OŚWIADCZEŃ WOLI W ZAKRESIE PRAW I OBOWIĄZKÓW MAJĄTKOWYCH STOWARZYSZENIA ORAZ PODPISYWANIA UMÓW I ZOBOWIĄZAŃ W JEGO IMIENIU JEST WYMAGANE WSPÓŁDZIAŁANIE DWÓCH CZŁONKÓW ZARZĄDU W TYM PREZESA ORAZ CZŁONKA ZARZĄDU WYZNACZONEGO IMIENNIE. 2. DLA WAŻNOŚCI INNYCH PISM I DOKUMENTÓW WYMAGANY JEST PODPIS PREZESA LUB INNEGO UPOWAŻNIONEGO CZŁONKA ZARZĄDU.
Organ nadzoru
KOMISJA REWIZYJNA
Cel działania
1. PROPAGOWANIE I OCHRONA WALORÓW KRAJOZNAWCZYCH, PRZYRODNICZYCH I HISTORYCZNYCH NASZEGO REGIONU. 2. OCHRONA PRZYRODY, DÓBR KULTUROWYCH I ZABYTKÓW. 3. DZIAŁANIE NA RZECZ ZDOBYWANIA I UPOWSZECHNIANIA WIEDZY Z RÓŻNYCH DZIEDZIN ŻYCIA SPOŁECZNEGO, PRZYRODNICZEGO I KULTURALNEGO W TYM WIEDZY HISTORYCZNEJ, TRADYCJI WOJSKOWYCH I PATRIOTYCZNYCH. 4. DZIAŁANIE NA RZECZ KRAJOZNAWSTWA ORAZ WYPOCZYNKU DZIECI I MŁODZIEŻY. 5. DZIAŁANIE NA RZECZ KULTURY I TURYSTYKI KULTUROWEJ. 6. KSZTAŁTOWANIE POSTAW PATRIOTYCZNYCH INSPIROWANYCH PRZEZ POZNAWANĄ HISTORIĘ, PIĘKNO DZIEDZICTWA KULTUROWEGO ORAZ ŚRODOWISKA PRZYRODNICZEGO. 7. PROWADZENIE MUZEUM.
Gromadzenie zbiorów kultury z historii Polic i II wojny światowej.
Badania nad historią obozów w okolicy fabryki Hydrierwerke Politz AG.
Organizacja wycieczek i wystaw tematycznych.
Opieka nad dydaktyczno-turystyczną ścieżką przez stowarzyszenie.
Prowadzenie wydarzeń edukacyjnych i kulturalnych dla społeczności lokalnej.
głównym celem jest ochrona i popularyzacja lokalnego dziedzictwa kulturowego oraz edukacja historyczna mieszkańców i turystów. Działa na terenie Polic, gdzie zrealizowała szereg działań mających na celu gromadzenie zbiorów kultury. W 2023 roku stowarzyszenie wzbogaciło swoje zbiory o kilka eksponatów, w tym pocztówki z okresu II wojny światowej oraz dokumenty związane z historią miasta. Organizacja prowadzi badania nad historią Polic, koncentrując się na obozach zlokalizowanych wokół fabryki benzyny syntetycznej Hydrierwerke Politz AG. W ramach tych badań prowadzono wyprawy do podziemi i odkryto infrastrukturne pozostałości, co przyczyniło się do lepszego zrozumienia trudnych losów więźniów. Stowarzyszenie organizuje także czasowe wystawy, w 2023 roku prezentując eksponaty związane z II wojną światową. Od 2003 roku stowarzyszenie opiekuje się dydaktyczno-turystyczną ścieżką, która stała się jedną z głównych atrakcji turystycznych Polic, przyciągającła grupy z kraju i zagranicy. Regularnie organizowane są wycieczki z przewodnikiem po terenie fabryki, które kończą się wizytą w muzeum stowarzyszenia, odwiedzonym przez około 3000 gości w 2023 roku. Ponadto, organizowane są różnorodne imprezy kulturalne, spotkania edukacyjne oraz rajdy rowerowe, które mają na celu przekazywanie wiedzy o lokalnej historii i kulturze.
Powiązania
Historia powiązań
Udziałowcy
Struktura udziałów jest niedostępna dla tej spółki
Podobne organizacje do
STOWARZYSZENIE PRZYJACIÓŁ ZIEMI POLICKIEJ "SKARB