SĄD REJONOWY DLA KRAKOWA ŚRÓDMIEŚCIA W KRAKOWIE, XII WYDZIAŁ GOSPODARCZY KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO
Sposób reprezentacji
DO SKŁADANIA OŚWIADCZEŃ WOLI WE WSZYSTKICH SPRAWACH MAJĄTKOWYCH I NIEMAJĄTKOWYCH CHÓRU, W TYM DO ZACIĄGANIA ZOBOWIĄZAŃ I ZAWIERANIA UMÓW W IMIENIU CHÓRU UPRAWNIONY JEST PRZEWODNICZĄCY WRAZ Z INNYM CZŁONKIEM ZARZĄDU DZIAŁAJĄCY ŁACZNIE. ZARZĄD UPRAWNIONY JEST DO USTANOWIENIA PEŁNOMOCNIKÓW ZARZĄDU. UCHWAŁA W SPRAWIE USTANOWIENIA OKREŚLA PRZEDMIOT UMOCOWANIA.
Organ nadzoru
KOMISJA REWIZYJNA
Cel działania
CELEM CHÓRU JEST ORGANIZOWANIE I WSPIERANIE WSZELKICH INICJATYW CZŁONKÓW I SYMPATYKÓW CHÓRU MIESZCZĄCYCH SIĘ W SFERZE ZADAŃ PUBLICZNYCH OKREŚLONYCH W USTAWIE O DZIAŁALNOŚCI POŻYTKU PUBLICZNEGO I WOLONTARIACIE, SŁUŻĄCYCH OGÓŁU SPOŁECZEŃSTWA PRZEDE WSZYSTKIM POPRZEZ DZIAŁANIA W ZAKRESIE: 1. KRZEWIENIE KULTURY MUZYCZNEJ WŚRÓD OGÓŁU SPOŁECZEŃSTWA. 2. PROPAGOWANIE POLSKIEJ KULTURY MUZYCZNEJ W KRAJU I ZAGRANICĄ. 3. PROWADZENIE DZIAŁALNOŚCI EDUKACYJNEJ I OŚWIATOWO - WYCHOWAWCZEJ W ZAKRESIE MUZYKI I ŚPIEWU CHÓRALNEGO. 4. PIELĘGNOWANIE MUZYKI CHÓRALNEJ I PODNOSZENIE POZIOMU JEJ WYKONYWANIA. 5. KULTYWOWANIE CHÓRALNEJ MUZYKI SAKRALNEJ W RAMACH LITURGII I PODCZAS KONCERTÓW, A PRZEZ TO PODNOSZENIE POZIOMU KULTURY MUZYCZNEJ WŁASNEJ I SŁUCHACZY. 6. WSPOMAGANIE ROZWOJU INTELEKTUALNEGO, EMOCJONALNEGO, DUCHOWEGO I KULTURALNEGO CZŁONKÓW CHÓRU, PRZEZ CZYNNE UPRAWIANIE ARTYSTYCZNIE WARTOŚCIOWEJ MUZYKI CHÓRALNEJ. 7. REPREZENTOWANIE ZIEMI LIMANOWSKIEJ I DIECEZJI TARNOWSKIEJ W KRAJU I ZA GRANICĄ W DZIEDZINIE RELIGIJNEJ I ŚWIECKIEJ KULTURY MUZYCZNEJ. 8. UPOWSZECHNIANIE KRAJOZNAWSTWA ORAZ AKTYWNEGO WYPOCZYNKU MŁODZIEŻY. 9. DZIAŁALNOŚĆ CHARYTATYWNA W TYM DZIAŁALNOŚĆ STYPENDIALNA.
Repertuar obejmuje 250 utworów od różnych kompozytorów
Koncerty w lokalnych uroczystościach oraz poza granicami kraju
Promocja kultury i edukacja kulturalna w społeczności lokalnej
to zespół muzyczny założony w styczniu 1998 roku. Składający się z ponad 40 członków, chór prezentuje ponad 250 utworów muzycznych, obejmujących kompozycje od Wacława z Szamotuł, przez Bacha, Mozarta, Schuberta, po współczesnych twórców takich jak Górecki czy Botor. Rok 2000 był dla chóru szczególnym momentem – z okazji roku jubileuszowego przyjął on nazwę "Canticum Iubilaeum", co w tłumaczeniu oznacza "radość śpiewania". Zespół ma na celu promowanie sztuki muzycznej poprzez regularne koncerty i występy. Chór uświetnia wiele uroczystości odbywających się w Bazylice oraz w różnych miejscowościach w Polsce. Swoimi występami angażuje się również w działania mające na celu promocję Polski za granicą, biorąc udział w festiwalach i koncertach. Działalność chóru nie ogranicza się jedynie do muzyki – angażuje się w lokalne inicjatywy społeczno-kulturalne, tworząc przestrzeń dla różnych działań artystycznych i edukacyjnych.
Powiązania
Historia powiązań
Udziałowcy
Struktura udziałów jest niedostępna dla tej spółki
Podobne organizacje do
CHÓR MIESZANY "CANTICUM IUBILAEUM" PRZY BAZYLICE MATKI BOSKIEJ BOLESNEJ W LIMANOWE