SĄD REJONOWY W ZIELONEJ GÓRZE, VIII WYDZIAŁ GOSPODARCZY KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO
Sposób reprezentacji
DO REPREZENTOWANIA STOWARZYSZENIA UPOWAŻNIONY JEST PRZEWODNICZĄCY LUB WICEPRZEWODNICZĄCY JEDNOOSOBOWO. DLA WAŻNOŚCI OŚWIADCZEŃ WOLI W ZAKRESIE ROZPORZĄDZEŃ MAJĄTKOWYCH ORAZ UDZIELANIA PEŁNOMOCNICTW W TYM ZAKRESIE WYMAGANE JEST WSPÓŁDZIAŁANIE I PODPISY PRZEWODNICZĄCEGO I JEDNEGO CZŁONKA ZARZĄDU, A W PRZYPADKU NIEOBECNOŚCI PRZEWODNICZĄCEGO WSPÓŁDZIAŁANIE I PODPISY WICEPRZEWODNICZĄCEGO I JEDNEGO CZŁONKA ZARZĄDU.
Organ nadzoru
KOMISJA REWIZYJNA
Cel działania
A)ZRZESZENIE OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH I ICH RODZIN ORAZ OSÓB DZIAŁAJĄCYCH NA ICH RZECZ, B)OBRONA INTERESÓW OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH W ZAKRESIE ICH PRAW OSOBISTYCH, SOCJALNYCH, BYTOWYCH, A TAKŻE WYNIKAJĄCYCH ZE STOSUNKÓW PRACY I Z ZATRUDNIENIA POPRZEZ PODMIOTY I OSOBY TRZECIE, C)POMOC OSOBOM NIEPEŁNOSPRAWNYM W ZAKRESIE PRAW OSOBISTYCH, SOCJALNYCH, BYTOWYCH, A TAKŻE PRACOWNICZYCH WYNIKAJĄCYCH ZE STOSUNKÓW PRACY I Z ZATRUDNIENIA POPRZEZ OSOBY TRZECIE, D)TWORZENIE I ORGANIZACJA REHABILITACJI (CENTRUM REHABILITACJI).
Wsparcie osób z niepełnosprawnościami i ich rodzin
Specjalistyczne poradnictwo neurologopedyczne
Projekty dofinansowane przez Europejski Fundusz Społeczny
Prowadzenie świetlicy, wypożyczalni sprzętu rehabilitacyjnego, terapii zajęciowej
Organizacja programów wsparcia rodzin, wolontariatu oraz inicjatyw społecznych
organizacja dedykowana wspieraniu osób z różnorodnymi niepełnosprawnościami oraz ich rodzin. Działając w ramach Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Żarach, oferuje szeroki zakres usług i programów, które wspierają integrację społeczną oraz codzienne funkcjonowanie beneficjentów. Organizacja prowadzi specjalistyczne poradnictwo z zakresu neurologopedii, terapię zajęciową oraz kompleksową rehabilitację. Dodatkowo, Stowarzyszenie angażuje się w różnorodne projekty dofinansowane przez Europejski Fundusz Społeczny, które mają na celu podniesienie jakości życia osób niepełnosprawnych. Ważnym elementem ich pracy jest także prowadzenie świetlicy środowiskowej, wypożyczalni sprzętu rehabilitacyjnego oraz organizowanie zajęć terapeutycznych i opieki dla seniorów w Dziennym Domu Wsparcia. Nieodłączną częścią działań organizacji są również programy wsparcia rodzin, wolontariat oraz inicjatywy społeczne, w tym różnorodne projekty socjalne i systemowe, które mają na celu wsparcie finansowane z budżetu państwa. Stowarzyszenie regularnie publikuje też własne czasopismo, Żarskie Spoiwo, co dodatkowo umożliwia dotarcie z informacjami do szerszego grona odbiorców.
Powiązania
Historia powiązań
Udziałowcy
Struktura udziałów jest niedostępna dla tej spółki
Podobne organizacje do
STOWARZYSZENIE NEUROLOGOPEDÓW I OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYC