SĄD REJONOWY DLA KRAKOWA ŚRÓDMIEŚCIA W KRAKOWIE, XII WYDZIAŁ GOSPODARCZY KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO
Sposób reprezentacji
UMOWY, AKTY, ZOBOWIĄZANIA, PEŁNOMOCNICTWA I DOKUMENTY W IMIENIU OSP-PGPR PODPISUJE PREZES LUB WICEPREZES I SKARBNIK
Organ nadzoru
KOMISJA REWIZYJNA
Cel działania
1) PROWADZENIE DZIAŁALNOŚCI RATOWNICZEJ PRZY UŻYCIU SPECJALNIE WYSZKOLONYCH DO TEGO CELU PSÓW, ZWANYCH DALEJ PSAMI RATOWNICZYMI. 2) PROWADZENIE DZIAŁALNOŚCI MAJĄCEJ NA CELU ZAPOBIEGANIE POŻAROM ORAZ WSPÓŁDZIAŁANIE W TYM ZAKRESIE Z PAŃSTWOWĄ STRAŻĄ POŻARNĄ, ORGANAMI SAMORZĄDOWYMI I INNYMI PODMIOTAMI. 3) UDZIAŁ W AKCJACH RATOWNICZYCH PRZEPROWADZANYCH W CZASIE POŻARÓW, ZAGROŻEŃ EKOLOGICZNYCH ZWIĄZANYCH Z OCHRONĄ ŚRODOWISKA ORAZ INNYCH KLĘSK I ZDARZEŃ. 4) INNE CZYNNOŚCI RATOWNICZE I POMOCNICZE ZWIĄZANE Z WYKORZYSTANIEM SPRZĘTU SPECJALISTYCZNEGO I UMIEJĘTNOŚCI RATOWNIKÓW STOWARZYSZENIA. 5)UDZIAŁ W AKCJACH POSZUKIWAWCZO-RATOWNICZYCH PODCZAS KATASTROF BUDOWLANYCH ORAZ KLĘSK ŻYWIOŁOWYCH NA TERENIE KRAJU ORAZ POZA JEGO GRANICAMI. 6)UDZIAŁ W AKCJACH POSZUKIWAWCZYCH W TERENIE. 7)INFOMNOWANTE LUDNOŚCI O ISTNIEJĄCYCH ZAGROŻENIACH POŻAROWYCH I EKOLOGICZNYCH ORAZ SPOSOBACH OCHRONY PRZED NIMI. 8)ROZWIJANIE WŚRÓD CZŁONKÓW OCHOTNICZEJ STRAŻY POŻARNEJ KULTURY FIZYCZNEJ I SPORTU ORAZ PROWADZENIA DZIAŁALNOŚCI KULTURALNO-OŚWIATOWEJ I ROZRYWKOWEJ. 9)DZIAŁANIA NA RZECZ OCHRONY ŚRODOWISKA. 10)PROWADZENIE DZIAŁALNOŚCI RATOWNICZEJ. 11)OPROWADZENIE DZIAŁALNOŚCI SZKOLENIOWEJ, W TYM ORGANIZACJA SZKOLEŃ SPECJALISTYCZNYCH ORAZ POKAZÓW Z UDZIAŁEM PSÓW RATOWNICZYCH. 12)PROWADZENIE DZIAŁALNOŚCI EDUKACYJNEJ W ZAKRESIE RATOWNICTWA, PIERWSZEJ POMOCY, A TAKŻE SZKOLENIA I WYKORZYSTYWANIA PSÓW PRACUJĄCYCH. W TYM - PROWADZENIE PROGRAMÓW EDUKACYJNYCH DOTYCZĄCYCH BEZPIECZEŃSTWA DLA DZIECI I MŁODZIEŻY. 13)PROWADZENIE INNYCH FORM DZIAŁALNOŚCI MAJĄCYCH NA CELU WYKONANIE ZADAŃ WYNIKAJĄCYCH Z USTAWY O OCHRONIE PRZECIWPOŻAROWEJ I NINIEJSZEGO STATUTU.
Aktywne poszukiwanie i ratowanie osób w trudnych warunkach.
Wykorzystanie psów ratowniczych w akcjach poszukiwawczych.
Szkolenia z zakresu pierwszej pomocy i resuscytacji krążeniowo-oddechowej.
Organizacja i uczestnictwo w manewrach ratunkowych.
Edukacja dzieci w zakresie bezpieczeństwa i wzywania pomocy.
ratownictwa, która aktywnie angażuje się w poszukiwanie i ratowanie osób w trudnych warunkach. Jej zespół składa się z doświadczonych nawigatorów, ratowników medycznych, przewodników psów ratowniczych oraz osób nowicjuszy, którzy pragną dołączyć do działalności ratunkowej. Organizacja została reaktywowana z inicjatywą udzielania wsparcia także w katastrofach budowlanych oraz w sytuacjach awaryjnych związanych z wypadkami komunikacyjnymi. Ich priorytetem jest efektywne poszukiwanie osób zaginionych, a także pomoc w akcjach ratunkowych, współpracując z innymi służbami, jak Policja i PSP.
W trakcie swoich działań, Grupa wykorzystuje psy poszukiwawcze, które są kluczowym elementem efektywności akcji. Dzięki ich wyspecjalizowanemu węchowi i umiejętnościom, zespół jest w stanie znacząco zwiększyć skuteczność działań ratowniczych. Wśród ratowników znajdują się również specjaliści w dziedzinie medycznej, którzy zapewniają profesjonalną pomoc w trakcie akcji, a także organizują szkolenia i manewry dla innych zespołów.
Organizacja kładzie duży nacisk na edukację oraz rozwój umiejętności w zakresie pierwszej pomocy, a ich programy obejmują zajęcia dla dzieci i młodzieży, promując bezpieczeństwo i umiejętność wzywania pomocy. Grupa regularnie uczestniczy w manewrach i wydarzeniach, by doskonalić swoje umiejętności, a także brać czynny udział w akcjach na terenie całego województwa małopolskiego i poza nim. Historia jednostki sięga 2004 roku, a proces reaktywacji rozpoczął się w 2013 roku, kiedy to podjęto decyzję o wznowieniu działalności pod nową nazwą.
Powiązania
Historia powiązań
Udziałowcy
Struktura udziałów jest niedostępna dla tej spółki
Podobne organizacje do
OCHOTNICZA STRAŻ POŻARNA GRUPA RATOWNICTWA SPECJALNEGO NOWY SĄC