SĄD REJONOWY DLA KRAKOWA ŚRÓDMIEŚCIA W KRAKOWIE, XI WYDZIAŁ GOSPODARCZY KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO
Sposób reprezentacji
§27 STATUTU 1.ZARZĄD JEST UPRAWNIONY DO REPREZENTOWANIA TOWARZYSTWA. 2.DO SKŁADANIA OŚWIADCZEŃ WOLI ORAZ ZACIĄGANIA ZOBOWIĄZAŃ W IMIENIU TOWARZYSTWA WYMAGANE JEST WSPÓŁDZIAŁANIE DWÓCH CZŁONKÓW ZARZĄDU TOWARZYSTWA, DZIAŁAJĄCYCH ŁĄCZNIE.
Organ nadzoru
KOMISJA REWIZYJNA
Cel działania
1.1.PRZYCZYNIANIE SIĘ DO POJEDNANIA, ZROZUMIENIA, ZBLIŻENIA MIĘDZY OBYWATELAMI POLSKIM I NIEMIECKIMI; 1.2.PIĘLĘGNOWANIE KONTAKTÓW MIĘDZY RZECZPOSPOLITĄ POLSKĄ A REPUBLIKĄ FEDERALNĄ NIEMIEC; 1.3.NAWIĄZYWANIE I POPIERANIE KULTURALNYCH, NAUKOWYCH, GOSPODARCZYCH, TOWARZYSKICH I SPORTOWYCH KONTAKTÓW MIĘDZYNARODOWYCH, W SZCZEGÓLNOŚCI MIĘDZY OBYWATELAMI POLSKIMI I NIEMIECKIMI; 1.4.POPIERANIE WIĘZI MIĘDZY NIEMIECKIMI I POLSKIMI ORGANIZACJAMI I INSTYTUCJAMI SPOŁECZNYMI ORAZ KLUBAMI SPORTOWYMI, TAKŻE JAKO ELEMENTU SZERSZEJ WSPÓŁPRACY MIĘDZYNARODOWEJ, 1.5.PROMOCJA REGIONÓW ORAZ MIAST POLSKICH I NIEMIECKICH; 1.6.WSPIERANIE ROZWOJU SPOŁECZEŃSTWA OBYWATELSKIEGO W OBU KRAJACH, A TAKŻE DZIAŁANIA NA RZECZ ROZWOJU I UPOWSZECHNIANIA DEMOKRACJI ORAZ SPOŁECZEŃSTWA OBYWATELSKIEGO W SKALI MIĘDZYNARODOWEJ; 1.7.PODEJMOWANIE DZIAŁAŃ NA RZECZ INTEGRACJI EUROPEJSKIEJ; 1.8.WSPIERANIE ROZWOJU SPOŁECZEŃSTW OPARTYCH NA WIEDZY; 1.9.PRZECIWDZIAŁANIE PATOLOGIOM SPOŁECZNYM, W TYM TAKŻE WYKLUCZENIU SPOŁECZNEMU W POLSCE, NIEMCZECH ORAZ W SKALI MIĘDZYNARODOWEJ; 1.10.AKTYWNE UCZESTNICTWO W BUDOWIE WIĘZI MIĘDZY NARODAMI I MIĘDZYPOKOLENIOWYCH; 1.11.UDZIAŁ W BUDOWIE DIALOGU MIĘDZYKULTUROWEGO.
Promowanie współpracy polsko-niemieckiej od 2004 roku
Organizacja międzynarodowych warsztatów kulturowych i edukacyjnych
Wsparcie rozwoju społeczeństwa obywatelskiego w Polsce i Niemczech
Współpraca z instytucjami akademickimi i kulturalnymi
Realizacja projektów społecznych związanych z integracją europejską
misją promowania współpracy i wzajemnego zrozumienia między Polakami a Niemcami. Organizacja przez lata intensywnie działała na rzecz rozwijania relacji między obiema nacjami w wielu aspektach, takich jak kultura, nauka i gospodarka. TPNK organizuje różnorodne wydarzenia, w tym seminaria, konferencje oraz warsztaty, które mają na celu przybliżenie historii, kultury i problemów współczesnych krajów uczestników. Jednym z kluczowych projektów są międzynarodowe warsztaty, na przykład te, które odbyły się w czerwcu 2023 roku, skupiające się na relacjach Polski, Niemiec i Ukrainy. TPNK dąży do promowania idei integracji europejskiej, organizując liczne wydarzenia edukacyjne oraz społeczne, które wspierają rozwój społeczeństwa obywatelskiego. Celem Towarzystwa jest także propagowanie kultury polskiej i niemieckiej w różnych formach, co potwierdzają liczne wystawy, koncerty oraz projekty artystyczne zorganizowane przez TPNK oraz współpracujące z nim instytucje, takie jak Dom Norymberski w Krakowie.
Powiązania
Historia powiązań
Udziałowcy
Struktura udziałów jest niedostępna dla tej spółki
Podobne organizacje do
TOWARZYSTWO POLSKO-NIEMIECKIE W KRAKOWI