SĄD REJONOWY DLA KRAKOWA ŚRÓDMIEŚCIA W KRAKOWIE, XII WYDZIAŁ GOSPODARCZY KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO
Sposób reprezentacji
DO REPREZENTOWANIA STOWARZYSZENIA ORAZ DO ZACIĄGANIA ZOBOWIĄZAŃ MAJĄTKOWYCH JEST UPOWAŻNIONY PREZES LUB WICEPREZES ZARZĄDU JEDNOOSOBOWO BĄDŹ DWÓCH INNYCH CZŁONKÓW ZARZĄDU DZIAŁAJĄCYCH ŁĄCZNIE. CZYNNOŚCI PRZEKRACZAJĄCE ZWYKŁY ZARZĄD MAJĄTKIEM STOWARZYSZENIA WYMAGAJĄ DODATKOWO ZGODY WALNEGO ZGROMADZENIA STOWARZYSZENIA.
Organ nadzoru
KOMISJA REWIZYJNA
Cel działania
1. STWORZENIE WARUNKÓW DO PEŁNEJ INTEGRACJI SPOŁECZNEJ OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH ZE ŚRODOWISKIEM LOKALNYM; 2. PODEJMOWANIE DZIAŁAŃ NA RZECZ PEŁNEJ REHABILITACJI SPOŁECZNEJ I ZAWODOWEJ OSÓB Z NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIĄ INTELEKTUALNĄ, AUTYZMEM I NIEPEŁNOSPRAWOŚCIĄ SPRZĘŻONĄ; 3. EDUKACJA DOROSŁYCH W ZAKRESIE WIEDZY O ROZWOJU, POTRZEBACH I WYCHOWANIU DZIECI Z RÓŻNYMI NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIAMI ORAZ DOSKONALENIE UMIEJĘTNOŚCI WYCHOWAWCZYCH RODZICÓW I OPIEKUNÓW; 4. ZMIANA RELACJI SPOŁECZEŃSTWA DO NIEPEŁNOSPRAWNYCH W KIERUNKU AKCEPTACJI I TOLERANCJI; 5. DOSKONALENIE PROFESJONALNYCH UMIEJĘTNOŚCI OSÓB ZAJMUJĄCYCH SIĘ EDUKACJĄ, WYCHOWANIEM I POMAGANIEM OSOBOM NIEPEŁNOSPRAWNYM, RÓWNIEŻ W OPARCIU O DOŚWIADCZENIA SPECJALISTÓW Z KRAJÓW UNII EUROPEJSKIEJ; 6. NAWIĄZYWANIE KONTAKTÓW RÓWIEŚNICZYCH Z OSOBAMI NIEPEŁNOSPRAWNYMI Z KRAJÓW UNII EUROPEJSKIEJ; 7. OGRANICZENIE SKUTKÓW PATOLOGII SPOŁECZNEJ DOTYKAJĄCEJ OSOBY NIEPEŁNOSPRAWNE, MIĘDZY INNYMI POPRZEZ POMOC SOCJALNĄ.
w Tarnowie jest organizacją, która ma na celu wspieranie i integrowanie osób z niepełnosprawnościami w społeczeństwie. Działa od lat, kładąc szczególny nacisk na kształcenie oraz rehabilitację osób z ograniczeniami w rozwoju. Struktura Stowarzyszenia obejmuje różnorodne placówki edukacyjne, w tym przedszkole, szkoły podstawowe oraz warsztaty terapii zajęciowej, co pozwala na kompleksowe podejście do edukacji i wsparcia dzieci oraz młodzieży z niepełnosprawnościami. Stowarzyszenie prowadzi również szereg zajęć rewalidacyjnych, które mają na celu rozwój umiejętności społecznych i zawodowych jego uczestników. Ponadto, organizowane są różnorodne projekty, konkursy i wydarzenia oświatowe, które integrują społeczność i podnoszą świadomość problemów związanych z niepełnosprawnością. Patronem Stowarzyszenia jest Eugenia Gierat, znana z pionierskiej pracy w zakresie edukacji dzieci specjalnej troski. Historia organizacji przeplatana jest wieloma osiągnięciami w integracji osób z niepełnosprawnościami oraz wspieraniu ich w uzyskiwaniu niezależności i aktywności w społeczeństwie.
Powiązania
Historia powiązań
Udziałowcy
Struktura udziałów jest niedostępna dla tej spółki
Podobne organizacje do
STOWARZYSZENIE "BĄDŹMY RAZEM" NA RZECZ INTEGRACJI SPOŁECZNEJ OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYC