SĄD REJONOWY W OLSZTYNIE, VIII WYDZIAŁ GOSPODARCZY KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO
Sposób reprezentacji
1. OŚWIADCZENIA WOLI W IMIENIU STOWARZYSZENIA SKŁADAJĄ MINIMUM DWIE OSOBY: PRZEWODNICZĄCY ZARZĄDU WRAZ Z INNYM CZŁONKIEM ZARZĄDU. 2. ZOBOWIĄZANIA MAJĄTKOWE W IMIENIU STOWARZYSZENIA ZACIĄGAJĄ ŁĄCZNIE PRZEWODNICZĄCY ZARZĄDU I SKARBNIK LUB UPOWAŻNIONY PRZEZ PRZEWODNICZĄCEGO - WICEPRZEWODNICZĄCY ZARZĄDU I SKARBNIK. 3. W PRZYPADKU DŁUGOTRWAŁEJ NIEOBECNOŚCI W JEGO IMIENIU DZIAŁA DWÓCH WICEPRZEWODNICZĄCYCH ZARZĄDU I SKARBNIK. ŁĄCZNIE PODPISUJĄ OŚWIADCZENIA I ZOBOWIĄZANIA W IMIENIU STOWARZYSZENIA.
Organ nadzoru
KOMISJA REWIZYJNA
Cel działania
STOWARZYSZENIE MA NA CELU: 1. ZRZESZENIE OSÓB ZAINTERESOWANYCH SPOŁECZNĄ DZIAŁALNOŚCIĄ NA RZECZ OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH, 2. POPRAWĘ WARUNKÓW ŻYCIOWYCH, ZDROWOTNYCH ORAZ ZWIĘKSZENIE UCZESTNICTWA OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH W ŻYCIU SPOŁECZNYM, GOSPODARCZYM, KULTURALNYM, TURYSTYCZNYM I SPORTOWYM, 3. WYZWALANIE INICJATYWY OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH W KIERUNKU JAK NAJWSZECHSTRONNIEJSZEJ ICH REHABILITACJI I LECZENIA, ROZUMIANYCH JAKO PROCES OSIĄGANIA OPTYMALNEGO POZIOMU FUNKCJONOWANIA W SPOŁECZEŃSTWIE PO TO, BY ZAPEWNIĆ IM MOŻLIWOŚĆ KIEROWANIA WŁASNYM ŻYCIEM, 4. LIKWIDACJĘ BARIER PSYCHOLOGICZNO-SPOŁECZNYCH POPRZEZ UŚWIADOMIENIE PEŁNOSPRAWNEJ SPOŁECZNOŚCI PROBLEMATYKI DOTYCZĄCEJ OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH I KSZTAŁTOWANIA PARTNERSKICH RELACJI MIĘDZY TYMI GRUPAMI, 5. TWORZENIE WARUNKÓW WŁĄCZANIA OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH, JAKO INDYWIDUALNYCH OSÓB I JAKO GRUP W TOK CODZIENNEGO ŻYCIA, KORZYSTANIE PRZEZ NICH Z OGÓLNODOSTĘPNEJ INFRASTRUKTURY SPOŁECZNEJ I FORM ŻYCIA SPOŁECZNEGO Z ZAPEWNIENIEM IM W RAZIE POTRZEBY ODPOWIEDNIEGO WSPARCIA, 6. PROWADZENIE REHABILITACJI, ERGOTERAPII I INNYCH FORM USPRAWNIANIA OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH W RAMACH DZIAŁALNOŚCI WARSZTATU TERAPII ZAJĘCIOWEJ W KĘTRZYNIE, ZAKRESIE TERAPII OŚWIATY, WYCHOWANIA, KULTURY FIZYCZNEJ I SPORTU ORAZ REKREACJI, 7. PROWADZENIE WYKŁADÓW, KURSÓW, SZKOLEŃ, SYMPOZJÓW ORAZ ORGANIZOWANIE KONCERTÓW MUZYCZNYCH, W TYM RÓWNIEŻ O CHARAKTERZE CHARYTATYWNYM I DOBROCZYNNYM.
Prowadzenie Warsztatu Terapii Zajęciowej w Kętrzynie dla osób niepełnosprawnych.
Oferowanie rehabilitacji społecznej i zawodowej w ośmiu specjalistycznych pracowniach.
Wsparcie terapeutyczne zapewnione przez psychologów, logopedów i muzykoterapeutów.
Organizacja wernisaży oraz imprez artystycznych promujących twórczość uczestników.
Aktywna integracja osób niepełnosprawnych z lokalną społecznością.
Zajęciowej w Kętrzynie, który działa na mocy Ustawy o Rehabilitacji Zawodowej i Społecznej oraz Zatrudnieniu Osób Niepełnosprawnych. Warsztat istnieje od 1996 roku, oferując wsparcie rehabilitacyjne dla 40 osób niepełnosprawnych, którzy są objęci kompleksową opieką terapeutyczną. Organizacja zapewnia uczestnikom różnorodne zajęcia w ośmiu pracowniach specjalistycznych, takich jak pracownia gospodarstwa domowego, krawiecka, ślusarska, czy ceramiczna. Oprócz pracy w pracowniach, zatrudniony personel, w tym psychologowie, logopedzi i muzykoterapeuci, wspiera uczestników w rozwoju umiejętności życiowych oraz zawodowych. Celem działalności stowarzyszenia jest nie tylko rehabilitacja, ale również integracja osób niepełnosprawnych z lokalną społecznością poprzez organizację licznych wydarzeń, takich jak wernisaże prac uczestników oraz imprezy artystyczne. W ciągu swojego istnienia, Warsztat Terapii Zajęciowej zdobył uznanie w regionie, aktywnie uczestnicząc w przedsięwzięciach promujących twórczość osób z niepełnosprawnościami oraz inicjując różne formy współpracy z innymi organizacjami.
Powiązania
Historia powiązań
Udziałowcy
Struktura udziałów jest niedostępna dla tej spółki
Podobne organizacje do
MAZURSKIE STOWARZYSZENIE NA RZECZ OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYC