SĄD REJONOWY W RZESZOWIE, XII WYDZIAŁ GOSPODARCZY KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO
Sposób reprezentacji
DO SKŁADANIA OŚWIADCZEŃ WOLI W ZAKRESIE PRAW I OBOWIĄZKÓW MAJĄTKOWYCH TOWARZYSTWA ORAZ PODPISYWANIA UMÓW I ZOBOWIĄZAŃ W JEGO IMIENIU JEST WYMAGANE WSPÓŁDZIAŁANIE DWÓCH CZŁONKÓW ZARZĄDU W TYM PREZESA I WICEPREZESA LUB PREZESA I SKARBNIKA.
Organ nadzoru
KOMISJA REWIZYJNA
Cel działania
1. SPRAWOWANIE OPIEKI NAD IZBĄ PAMIĘCI TADUESZA MARII KANTORA 2. PROPAGOWANIE SZTUKI T.M.KANTORA NA TERENIE GMINY, KRAJU I POZA JEGO GRANICAMI 3. INCJOWANIE SPOŁECZNEJ DZIAŁALNOŚCI W ZAKRESIE KULTURY 4. WSPÓŁDZIAŁANIE W ORGANIZOWANIU RÓŻNORODNYCH FORM OŚWIATOWYCH I WYCHOWAWCZYCH W UPOWSZECHNIANIU KULTURY 5. BADANIE I POPULARYZACJA WIEDZY O SPOŁECZNOSCI, DNIU DZISIEJSZYM ORAZ PERSPEKTYWACH ROZWOJU REGIONU 6. UPOWSZECHNIANIE EDUKACJI W ZAKRESIE SZKOLNICTWA PONADGIMNAZJALNEGO ORAZ STUDIÓW WYŻSZYCH NA KIERUNKACH ARTYSTYCZNYCH. HUMANISTYCZNYCH I NAUK SPOŁECZNYCH 7. DZIAŁANIE NA RZECZ ZRÓWNOWAŻONEGO ROZWOJU OBSZARÓW WIEJSKICH Z UWZGLĘDNIENIEM NALEŻYTEJ OCHRONY ORAZ PROMOCJI ŚRODOWISKA NATURALNEGO, KRAJOBRAZU I ZASOBÓW HISTORYCZNO-KULTUROWYCH ORAZ RÓWNOŚCI SZNAS 8. PRZYGOTOWANIE I REALIZACJA PROJEKTÓW WSPÓŁFINANSOWANYCH W RAMACH PRPGRAMÓW UNII EUROPEJSKIEJ ORAZ INNYCH ŚRODKÓW 9. PODEJMOWANIE INICJATYW I DZIAŁAŃ DLA ROZWOJU REGIONU MAJĄCYCH NA CELU : ROZWÓJ PRODUKTÓW LOKALNYCH I REGIONALNYCH, TURYSTYKI, PRZEDSIĘBIORCZOŚCI, ZASOBÓW LUDZKICH, SPOŁECZEŃSTWA OBYWATELSKIEGO I INFORMACYJNEGO, EDUKACJĘ ESTETYCZNĄ, ARTYSTYCZNĄ MIESZKAŃCÓW, AKTYWIZACJĘ GOSPODARCZĄ I ZAWODOWĄ, PRZECIWDZIAŁANIE WYKLUCZENIU SPOŁECZNEMU I PATOLOGIOM SPOŁECZNYM, PROPAGOWANIE ZDROWEGO STYLU ŻYCIA ORAZ ZACHOWANIE DZIEDZICTWA KULTUROWEGO 10. PODEJMOWANIE I WSPIERANIE DZIAŁAŃ NA RZECZ OCHRONY ŚRODOWISKA 11. KSZTAŁTOWANIE POSTAW OTWARTYCH NA WIEDZĘ I INNOWACJE 12. WSPIERANIE DZIAŁAŃ NA RZECZ KULTURY FIZYCZNEJ
Promowanie sztuki T.M. Kantora na poziomie lokalnym i krajowym
Organizowanie wydarzeń kulturalnych i edukacyjnych
Realizacja projektów z funduszy UE dla rozwoju regionu
Wsparcie dla zrównoważonego rozwoju i ochrony środowiska
Skrzyńskim pełni ważną rolę w zachowaniu i promocji dziedzictwa kulturowego regionu, którym się opiekuje. Główne cele działalności tej organizacji koncentrują się na sprawowaniu opieki nad izbą pamięci Tadeusza Marii Kantora, jednego z najbardziej znaczących polskich artystów. Organizacja inicjuje i angażuje się w działalność kulturalną, a także edukacyjną, mając na celu podniesienie świadomości obywateli na temat lokalnej historii i kultury. W ramach swych działań, sposobi się współorganizację różnorodnych form oświatowych, które promują sztukę oraz wiedzę o regionie.
Towarzystwo z sukcesem realizuje projekty współfinansowane z funduszy Unii Europejskiej, co pozwala mu na wdrażanie działań na rzecz zrównoważonego rozwoju, ochrony środowiska oraz promowania lokalnych produktów i turystyki. Dodatkowo, organizacja wspiera lokalną społeczność poprzez aktywizację zawodową i promocję zdrowego stylu życia. W swoich inicjatywach dąży również do przeciwstawiania się wykluczeniu społecznemu oraz patologiom społecznym, zachowując przy tym otwartość na innowacje. W 2023 roku zorganizowano wydarzenie kulturalno-artystyczne "Przechadzka po Wielopolu", które ukazało piękno ziemi wielopolskiej oraz jej cenne dziedzictwo, gromadząc do współpracy wielu artystów i instytucje zewnętrzne, co dodatkowo potwierdza znaczenie działalności tego Towarzystwa.
Powiązania
Historia powiązań
Udziałowcy
Struktura udziałów jest niedostępna dla tej spółki
Podobne organizacje do
TOWARZYSTWO PRZYJACIÓŁ ZIEMI WIELOPOLSKIEJ IM. TADEUSZA MARII KANTORA W WIELOPOLU SKRZYŃSKI