SĄD REJONOWY DLA WROCŁAWIA FABRYCZNEJ WE WROCŁAWIU, IX WYDZIAŁ GOSPODARCZY KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO
Sposób reprezentacji
UMOWY, PEŁNOMOCNICTWA ORAZ WSZELKIE ŚWIADCZENIA WOLI W SPRAWACH MAJĄTKOWYCH STOWARZYSZENIA SKŁADA DWÓCH CZŁONKÓW ZARZĄDU DZIAŁAJĄCYCH ŁĄCZNIE.
Organ nadzoru
KOMISJA REWIZYJNA
Cel działania
1. POMOCY SPOŁECZNEJ, W TYM RODZINOM I OSOBOM W TRUDNEJ SYTUACJI ŻYCIOWEJ, ORAZ WYRÓWNYWANIA SZANS TYCH RODZIN I OSÓB; 2. DZIAŁALNOŚCI CHARYTATYWNEJ; 3. PODTRZYMYWANIA TRADYCJI NARODOWEJ, PIELĘGNOWANIA POLSKOŚCI ORAZ ROZWOJU ŚWIADOMOŚCI NARODOWEJ, OBYWATELSKIEJ I KULTUROWEJ; 4. DZIAŁALNOŚCI NA RZECZ SENIORÓW, W TYM OSÓB W WIEKU EMERYTALNYM; 5. OCHRONY I PROMOCJI ZDROWIA, W TYM PROFILAKTYKI I ZDROWEGO TRYBU ŻYCIA; 6. DZIAŁALNOŚCI NA RZECZ OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH; 7. PROMOCJI ZATRUDNIENIA I AKTYWIZACJI ZAWODOWEJ; 8. RÓWNYCH PRAW KOBIET I MĘŻCZYZN; 9. DZIAŁALNOŚCI WSPOMAGAJĄCEJ ROZWÓJ GOSPODARCZY, W TYM ROZWÓJ PRZEDSIĘBIORCZOŚCI; 10. DZIAŁALNOŚCI WSPOMAGAJĄCEJ ROZWÓJ WSPÓLNOT I SPOŁECZNOŚCI LOKALNYCH; 11. NAUKI, EDUKACJI, OŚWIATY I WYCHOWANIA; 12. TURYSTYKI I KRAJOZNAWSTWA; 13. KULTURY, SZTUKI, OCHRONY DÓBR KULTURY ORAZ TRADYCJI I ZWYCZAJÓW; 14. WSPIERANIE UPOWSZECHNIANIA KULTURY FIZYCZNEJ, SPORTU I REKREACJI; 15. EKOLOGII I OCHRONY ZWIERZĄT ORAZ OCHRONY ŚRODOWISKA NATURALNEGO I DZIEDZICTWA PRZYRODNICZEGO; 16. PRZECIWDZIAŁANIE ZMIANOM KLIMATU; 17. UPOWSZECHNIANIA I OCHRONY WOLNOŚCI I PRAW CZŁOWIEKA ORAZ SWOBÓD OBYWATELSKICH, A TAKŻE DZIAŁAŃ WSPOMAGAJĄCYCH ROZWÓJ DEMOKRACJI; 18. DZIAŁALNOŚCI NA RZECZ INTEGRACJI EUROPEJSKIEJ ORAZ ROZWIJANIA KONTAKTÓW I WSPÓŁPRACY MIĘDZY SPOŁECZEŃSTWAMI; 19. PROMOCJI I ORGANIZACJI WOLONTARIATU; 20. POMOCY OFIAROM KATASTROF, KLĘSK ŻYWIOŁOWYCH, KONFLIKTÓW ZBROJNYCH I WOJEN; 21. ROZWIJANIE SPOŁECZEŃSTWA INFORMACYJNEGO I UPOWSZECHNIANIE NOWOCZESNYCH TECHNIK KOMUNIKACYJNYCH I INFORMATYCZNYCH; 22. ZAGOSPODAROWANIE PRZESTRZENI PUBLICZNEJ SŁUŻĄCEJ MIESZKAŃCOM I TURYSTOM; 23. WSPIERANIA ORGANIZACJI POZARZĄDOWYCH ORAZ PODMIOTÓW WYMIENIONYCH W ART. 3 UST. 3, USTAWY O DZIAŁALNOŚCI POŻYTKU PUBLICZNEGO I O WOLONTARIACIE W ZAKRESIE OKREŚLONYM W PKT 1-22.
Organizacja wydarzeń kulturalnych i edukacyjnych dla byłych pracownic fabryki Watra
Tworzenie projektu "Watra Wraca" oraz dokumentacji wspomnień starych pracowników
Realizacja warsztatów performatywnych i filmowych z udziałem lokalnych artystów
Budowa muzeum społecznego gromadzącego archiwa i eksponaty związane z fabryką
Integracja międzypokoleniowa poprzez edukację w szkołach związanych z przemysłem mody
swoje działania na ożywieniu i pielęgnowaniu historii i kultury regionu Dolnego Śląska, szczególnie w kontekście dawnej Fabryki Przemysłu Dziewiarskiego Watra. Ideą przewodnią stowarzyszenia jest projekt "Watra Wraca", zainicjowany w 2019 roku, który skupia się na wspominkach byłych pracownic fabryki, organizując różnorodne wydarzenia, w tym warsztaty performatywne i filmowe, a także spotkania, które mają na celu zbudowanie wspólnej narracji na temat historii Watry. Projekt stał się platformą do dzielenia się osobistymi doświadczeniami i opowieściami kobiet, które niegdyś pracowały w tej znaczącej dla regionu fabryce.
W ramach projektu "Watra Wraca" zrealizowano szereg działań edukacyjnych, w tym integrację międzypokoleniową młodzieży z seniorami, co przyczyniło się do przekazu dziedzictwa niematerialnego oraz wzmacniania lokalnej tożsamości kulturowej. Powstał także film dokumentalny, który dokumentuje te ważne dla społeczności godziny i wydarzenia, a także zorganizowano wystawy, na których prezentowano archiwa, fotografie oraz inne eksponaty związane z historią fabryki. Przedsięwzięcia stowarzyszenia są finansowane przez różnorodne granty i dofinansowania, w tym z Narodowego Centrum Kultury oraz programów wspierających rozwój lokalny. Docelowo, stowarzyszenie dąży do stworzenia muzeum społecznego, które będzie przybliżać historię i znaczenie Watrze w kontekście lokalnej kultury.
Powiązania
Historia powiązań
Udziałowcy
Struktura udziałów jest niedostępna dla tej spółki
Podobne organizacje do
STOWARZYSZENIE SPOŁECZNO - KULTURALNE "GRANICA