SĄD REJONOWY DLA ŁODZI ŚRÓDMIEŚCIA W ŁODZI, XX WYDZIAŁ GOSPODARCZY KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO
Sposób reprezentacji
ZARZĄD REPREZENTUJE STOWARZYSZENIE NA ZEWNĄTRZ. OŚWIADCZENIA W ZAKRESIE PRAW I OBOWIĄZKÓW MAJĄTKOWYCH STOWARZYSZENIA SKŁADAJĄ PREZES I SKARBNIK LUB DWIE INNE OSOBY UPRAWNIONE PRZEZ ZARZĄD GŁÓWNY.
Organ nadzoru
KOMISJA REWIZYJNA
Cel działania
1. CELEM STOWARZYSZENIA JEST WSZECHSTRONNA POMOC I OCHRONA OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH I ICH RODZIN, ZE SZCZEGÓLNYM NACISKIEM NA DOBRO NAJMŁODSZYCH I NAJBARDZIEJ BEZRADNYCH CZŁONKÓW TEJ SPOŁECZNOŚCI. 2. STOWARZYSZENIE BĘDZIE ROZWIJAĆ DZIAŁALNOŚĆ W ZAKRESIE: A) USAMODZIELNIENIA I INTEGRACJI OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH ZE SPOŁECZEŃSTWEM, B) REHABILITACJI I WYPOCZYNKU, C) SZEROKIEGO DOSTĘPU DO SPRZĘTU REHABILITACYJNEGO, D) OŚWIATY, E) URZECZYWISTNIANIA ŻYCIOWYCH POTRZEB LUDZI NIEPEŁNOSPRAWNYCH, F) ORGANIZOWANIA ŻYCIA KULTURALNEGO W ŚRODOWISKU OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH.
Wszechstronna pomoc osobom niepełnosprawnym i ich rodzinom
Usamodzielnienie i integracja osób niepełnosprawnych ze społeczeństwem
Organizacja wydarzeń kulturalnych i integracyjnych
Współpraca z innymi organizacjami na rzecz osób niepełnosprawnych
Rehabilitacja, wypoczynek i edukacja dla osób z niepełnosprawnością
"Niepełnosprawni-Sprawni" działa z misją wszechstronnej pomocy i ochrony osób niepełnosprawnych i ich rodzin, koncentrując się w szczególności na dobrach najmłodszych oraz najbardziej bezradnych członków społeczności. Organizacja podejmuje szereg działań mających na celu usamodzielnienie i integrację osób niepełnosprawnych w społeczeństwie, a także zapewnienie im rehabilitacji, wypoczynku oraz dostępu do edukacji. Wspiera także realizację życiowych potrzeb swoich podopiecznych oraz organizuje życie kulturalne w środowisku, zwłaszcza dla osób niesłyszących i niedowidzących. W roku 2023, stowarzyszenie zorganizowało szereg integracyjnych wydarzeń, takich jak "Śniadanie Wielkanocne" czy "Piknik integracyjny Dogonić Marzenia", w którym uczestniczyły setki osób, w tym dzieci oraz młodzież. Każde z wydarzeń zostało starannie przemyślane i dostosowane do potrzeb osób z różnymi rodzajami niepełnosprawności, np. tłumaczone na język migowy. Współpraca z innymi organizacjami, takimi jak Polski Związek Głuchych oraz różne ośrodki wychowawcze, umożliwia efektywne docieranie do osób w potrzebie oraz zapewnianie im szerokiej gamy usług i wsparcia, co podkreśla zaangażowanie stowarzyszenia w pomoc niepełnosprawnym i ich rodzinom.
Powiązania
Historia powiązań
Udziałowcy
Struktura udziałów jest niedostępna dla tej spółki
Podobne organizacje do
STOWARZYSZENIE LUDZI NIEPEŁNOSPRAWNYCH, ICH RODZIN I OPIEKUNÓW "NIEPEŁNOSPRAWNI-SPRAWNI