SĄD REJONOWY DLA KRAKOWA ŚRÓDMIEŚCIA W KRAKOWIE, XII WYDZIAŁ GOSPODARCZY KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO
Sposób reprezentacji
DLA WAŻNOŚCI OŚWIADCZEŃ WOLI SKŁADANYCH W IMIENIU STOWARZYSZENIA, W TYM W SPRAWACH MAJĄTKOWYCH, WYMAGANE JEST ŁĄCZNE DZIAŁANIE DWÓCH CZŁONKÓW ZARZĄDU, W TYM PREZESA LUB WICEPREZESA.
Organ nadzoru
KOMISJA REWIZYJNA
Cel działania
1. POMOC SPOŁECZNA, W TYM POMOC RODZINOM I OSOBOM W TRUDNEJ SYTUACJI ŻYCIOWEJ ORAZ WYRÓWNYWANIE SZANS TYCH RODZIN I OSÓB. 2. WSPIERANIE RODZINY I SYSTEMU PIECZY ZASTĘPCZEJ. 3. WSPIERANIE CZŁONKÓW I ICH RODZIN W ROZWIĄZYWANIU PROBLEMÓW PEDAGOGICZNYCH, WYCHOWAWCZYCH, SOCJALNYCH LUB EKONOMICZNYCH. 4. ORGANIZOWANIE I WSPIERANIE INICJATYW MAJĄCYCH NA CELU NIESIENIE POMOCY RODZINOM W WYPEŁNIANIU ICH ZADAŃ. 5. DZIAŁANOŚĆ NA RZECZ INTEGRACJI I REINTEGRACJI ZAWODOWEJ I SPOŁECZNEJ OSÓB ZAGROŻONYCH WYKLUCZENIEM SPOŁECZNYM. 6. WZMACNIANIE POSTAW ZMIERZAJĄCYCH DO UMACNIANIA RODZINY, OCHRONY ZDROWIA, POSZANOWANIA PRACY ORAZ PRZECIWDZIAŁANIA PATOLOGIOM SPOŁECZNYM. 7. UDZIELANIE WSPARCIA W STWARZANIU JAK NAJLEPSZYCH WARUNKÓW DO REALIZACJI POGRAMÓW ROZWOJOWYCH DZIECI NIEPEŁNOSPRAWNYCH POPRZEZ WIELOKIERUNKOWĄ STYMULACJĘ WSZYSTKICH SFER ROZWOJOWYCH TAKICH JAK: NAUCZANIE I WYCHOWYWANIE DZIECI ZGODNIE Z ODPOWIEDNIĄ WIEDZĄ W ZAKRESIE PEDAGOGIKI, PSYCHOLOGII, SOCJOLOGII, REHABILITACJI I WSZELKIEGO TYPU ODDZIAŁYWAŃ TERAPEUTYCZNYCH. 8. PODEJMOWANIE DZIAŁAŃ MAJĄCYCH NA CELU UMOŻLIWIENIE WYCHOWANKOM ZDOBYWANIA UMIEJĘTNOŚCI I WIADOMOŚCI, KTÓRYCH EFEKTEM BĘDZIE PRZYSTOSOWANIE SPOŁECZNE NA MIARĘ INDYWIDUALNYCH MOŻLIWOŚCI KAŻDEGO WYCHOWANKA. PRZYJMUJE SIĘ ZASADĘ POSTĘPU KAŻDEGO DZIECKA, AŻ DO OSIĄGNIĘCIA PRZEZ NIE SPRAWNOŚCI SPOŁECZNEJ POLEGAJĄCEJ NA SAMODZIELNYM LUB Z POMOCĄ OSÓB DRUGICH FUNKCJONOWANIU W ŻYCIU DOROSŁYM. ZASADA TA WINNA BYĆ REALIZOWANA POPRZEZ WIELOPŁASZCZYZNOWE ODDZIAŁYWANIA PRZY ŚCISŁEJ WSPÓŁPRACY Z RODZINĄ I ŚRODOWISKIEM SPOŁECZNYM DZIECKA NIEPEŁNOSPRAWNEGO. 9. DZIAŁALNOŚĆ CHARYTATYWNA. 10. PODTRZYMYWANIE I UPOWSZECHNIANIE TRADYCJI NARODOWEJ, PIELĘGNOWANIE POLSKOŚCI ORAZ ROZWOJU ŚWIADOMOŚCI NARODOWEJ, OBYWATELSKIEJ I KULTUROWEJ. 11. OCHRONA I PROMOCJA ZDROWIA. 12. DZIAŁANOŚĆ NA RZECZ OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH. 13. PROMOCJA ZATRUDNIENIA I AKTYWIZACJI ZAWODOWEJ OSÓB POZOSTAJĄCYCH BEZ PRACY I ZAGROŻONYCH ZWOLNIENIEM Z PRACY. C. D. CELÓW W STATUCIE
Prowadzenie Ośrodka Terapeutyczno-Rehabilitacyjnego dla dzieci niepełnosprawnych.
Oferowanie bezpłatnej rehabilitacji zdrowotnej i społecznej.
Organizowanie zajęć terapeutycznych, sportowych, oraz integracyjnych.
Wsparcie w edukacji i dziecięcej socjalizacji osób niepełnosprawnych.
Realizacja projektów z funduszy publicznych dla niepełnosprawnych.
temu i od tego czasu świadczy szereg usług skoncentrowanych na wspieraniu dzieci z niepełnosprawnościami oraz ich rodzin. Celem organizacji jest nie tylko dostarczenie pomocy rehabilitacyjnej, ale także kreowanie korzystnych warunków do rozwoju społecznego i zawodowego osób z dysfunkcjami. Stowarzyszenie prowadzi Ośrodek Terapeutyczno-Rehabilitacyjny, który oferuje bezpłatne terapie w różnych formach, dostosowanych do indywidualnych potrzeb podopiecznych. W ramach swoich działań, promuje nie tylko rehabilitację ruchową, ale również integrację sensoryczną, dogoterapię, logopedię, psychologię, a nawet sport. Ośrodek jest miejscem, gdzie organizowane są różnorodne zajęcia edukacyjne oraz terapeutyczne, a także spotkania integracyjne, które są ważnym elementem w życiu osób niepełnosprawnych. Dzięki współpracy z lokalnymi instytucjami, takimi jak gmina Oświęcim czy powiat oświęcimski, stowarzyszenie ma możliwość rozszerzania swojej działalności, co przyczynia się do poprawy jakości życia wielu rodzin w regionie. Działania stowarzyszenia koncentrują się na maksymalnym wsparciu dzieci niepełnosprawnych w ich procesie socjalizacji, przełamując bariery, które mogą ograniczać ich rozwój osobisty.
Powiązania
Historia powiązań
Udziałowcy
Struktura udziałów jest niedostępna dla tej spółki
Podobne organizacje do
STOWARZYSZENIE DLA DZIECI NIEPEŁNOSPRAWNYCH "PROMYK