SĄD REJONOWY DLA ŁODZI ŚRÓDMIEŚCIA W ŁODZI, XX WYDZIAŁ GOSPODARCZY KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO
Postępowanie likwidacyjne
Tak
Organ nadzoru
KOMISJA REWIZYJNA
Cel działania
STOWARZYSZENIE JEST ORGANIZACJĄ OPIEKUŃCZO WYCHOWAWCZĄ, KTÓREJ PODSTAWOWYM CELEM JEST DZIAŁALNOŚĆ NA RZECZ POMOCY LUDZIOM BEZDOMNYM, BEZROBOTNYM, NAJUBOŻSZYM, UZALEŻNIONYM, KOBIETOM I DZIECIOM DOTKNIĘTYM PRZEMOCĄ W RODZINIE, NIEPEŁNOSPRAWNYM I INNYM, SZUKAJĄCYM POMOCY A TAKŻE WSPÓLNA DZIAŁALNOŚĆ NA RZECZ KSZTAŁTOWANIA MODELU ŻYCIA W TRZEŹWOŚCI: 1. PRZECIWDZIAŁANIE CHOROBIE ALKOHOLOWEJ SZERZĄCEJ SIĘ WŚRÓD MŁODZIEŻY. 2. WYPRACOWANIE SKUTECZNYCH METOD ZAPOBIEGANIA ROZPRZESTRZENIANIU SIĘ UZALEŻNIENIA ALKOHOLOWEGO. 3. UŁATWIANIE POWROTU DO SPOŁECZEŃSTWA I POMOC OSOBOM, KTÓRE ZAPRZESTAŁY NADUŻYWANIA ALKOHOLU POPRZEZ: A. PROWADZENIE JADŁODAJNI B. PUNKTÓW ŻYWIENIA C. OŚRODKÓW DLA OSÓB UZALEŻNIONYCH, NIEPEŁNOSPRAWNYCH, NIEZARADNYCH ŻYCIOWO I BEZDOMNYCH D. OŚRODKÓW DLA SAMOTNYCH MATEK I UCIEKAJĄCYCH PRZED PRZEMOCĄ E. ŚWIETLIC DLA DZIECI, MŁODZIEŻY ORAZ OSÓB UZALEŻNIONYCH I BEZDOMNYCH F. MAGAZYNÓW MEBLI I ODZIEŻY ORAZ CZYTELNI G. PUNKTÓW KONSULTACYJNYCH 4. UPOWSZECHNIANIE W SPOŁECZEŃSTWIE WIEDZY O SPOŁECZNYCH KOSZTACH I SKUTKACH ALKOHOLIZMU I O JEJ PSYCHOLOGICZNYM I SPOŁECZNYM PODŁOŻU 5. CELE WYMIENIONE §5 PKT 1-4 SĄ REALIZOWANE W RAMACH PROWADZENIA DZIAŁALNOŚCI POŻYTKU PUBLICZNEGO
Prowadzenie całodobowego ośrodka dla osób bezdomnych i uzależnionych
Organizacja terapii zajęciowej i indywidualnej dla osób uzależnionych
Współpraca z Miejskim Centrum Pomocy Społecznej i innymi instytucjami
Prowadzenie punktów konsultacyjnych dla osób uzależnionych
Dostarczenie żywności dla osób z ubogich rodzin oraz pomoc w ich integracji
różnorodne działania na rzecz osób uzależnionych oraz osób bezdomnych. Główna siedziba stowarzyszenia znajduje się w Łódzkiem, gdzie działa Łódzkie Centrum Pomocy Bliźniemu. Organizacja kładzie szczególny nacisk na wsparcie osób borykających się z problemem uzależnień, oferując terapię indywidualną, terapię zajęciową oraz grupy wsparcia. Intensywna współpraca z lokalnymi instytucjami, takimi jak Miejskie Centrum Pomocy Społecznej, pozwala na skuteczną pomoc w różnych aspektach życia podopiecznych.
W ciągu roku stowarzyszenie organizuje liczne wydarzenia, takie jak integracyjne spotkania dla osób w abstynencji i ich rodzin, a także analizy indywidualnych przypadków osób bezdomnych. Dzięki działalności organizacji, wiele osób uzyskało pomoc w zakresie poprawy swojego stanu zdrowia oraz jakości życia. Oprócz terapii, stowarzyszenie prowadzi ogólnodostępne punkty konsultacyjne, gdzie można uzyskać porady i wsparcie w zakresie uzależnień. Wielką rolę odgrywa również dostarczanie żywności dla osób z ubogich rodzin oraz prowadzenie działań mających na celu poprawę warunków ośrodka dla osób bezdomnych. "Granica" w swojej działalności kieruje się misją wsparcia i integracji osób wykluczonych oraz ich powrotu do społeczeństwa.
Powiązania
Historia powiązań
Udziałowcy
Struktura udziałów jest niedostępna dla tej spółki
Podobne organizacje do
STOWARZYSZENIE ABSTYNENTÓW "GRANICA