SĄD REJONOWY DLA ŁODZI ŚRÓDMIEŚCIA W ŁODZI, XX WYDZIAŁ GOSPODARCZY KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO
Sposób reprezentacji
DOKUMENTY DOTYCZĄCE SPRAW FINANSOWYCH I REPREZENTOWANIA STOWARZYSZENIA PODPISUJĄ: PREZES I SEKRETARZ, V-CE PREZES I SEKRETARZ STOWARZYSZENIA LUB PREZES I CZŁONEK ZARZĄDU.
Organ nadzoru
KOMISJA REWIZYJNA
Cel działania
STOWARZYSZENIE JEST ORGANIZACJĄ OPIEKUŃCZO WYCHOWAWCZĄ, KTÓREJ PODSTAWOWYM CELEM JEST DZIAŁALNOŚĆ NA RZECZ POMOCY LUDZIOM BEZDOMNYM, BEZROBOTNYM, NAJUBOŻSZYM, UZALEŻNIONYM, KOBIETOM I DZIECIOM DOTKNIĘTYM PRZEMOCĄ W RODZINIE, NIEPEŁNOSPRAWNYM I INNYM, SZUKAJĄCYM POMOCY A TAKŻE WSPÓLNA DZIAŁALNOŚĆ NA RZECZ KSZTAŁTOWANIA MODELU ŻYCIA W TRZEŹWOŚCI: 1. PRZECIWDZIAŁANIE CHOROBIE ALKOHOLOWEJ SZERZĄCEJ SIĘ WŚRÓD MŁODZIEŻY. 2. WYPRACOWANIE SKUTECZNYCH METOD ZAPOBIEGANIA ROZPRZESTRZENIANIU SIĘ UZALEŻNIENIA ALKOHOLOWEGO. 3. UŁATWIANIE POWROTU DO SPOŁECZEŃSTWA I POMOC OSOBOM, KTÓRE ZAPRZESTAŁY NADUŻYWANIA ALKOHOLU POPRZEZ: A. PROWADZENIE JADŁODAJNI B. PUNKTÓW ŻYWIENIA C. OŚRODKÓW DLA OSÓB UZALEŻNIONYCH, NIEPEŁNOSPRAWNYCH, NIEZARADNYCH ŻYCIOWO I BEZDOMNYCH D. OŚRODKÓW DLA SAMOTNYCH MATEK I UCIEKAJĄCYCH PRZED PRZEMOCĄ E. ŚWIETLIC DLA DZIECI, MŁODZIEŻY ORAZ OSÓB UZALEŻNIONYCH I BEZDOMNYCH F. MAGAZYNÓW MEBLI I ODZIEŻY ORAZ CZYTELNI G. PUNKTÓW KONSULTACYJNYCH 4. UPOWSZECHNIANIE W SPOŁECZEŃSTWIE WIEDZY O SPOŁECZNYCH KOSZTACH I SKUTKACH ALKOHOLIZMU I O JEJ PSYCHOLOGICZNYM I SPOŁECZNYM PODŁOŻU 5. CELE WYMIENIONE §5 PKT 1-4 SĄ REALIZOWANE W RAMACH PROWADZENIA DZIAŁALNOŚCI POŻYTKU PUBLICZNEGO
Prowadzenie całodobowego ośrodka dla osób bezdomnych i uzależnionych
Organizacja terapii zajęciowej i indywidualnej dla osób uzależnionych
Współpraca z Miejskim Centrum Pomocy Społecznej i innymi instytucjami
Prowadzenie punktów konsultacyjnych dla osób uzależnionych
Dostarczenie żywności dla osób z ubogich rodzin oraz pomoc w ich integracji
różnorodne działania na rzecz osób uzależnionych oraz osób bezdomnych. Główna siedziba stowarzyszenia znajduje się w Łódzkiem, gdzie działa Łódzkie Centrum Pomocy Bliźniemu. Organizacja kładzie szczególny nacisk na wsparcie osób borykających się z problemem uzależnień, oferując terapię indywidualną, terapię zajęciową oraz grupy wsparcia. Intensywna współpraca z lokalnymi instytucjami, takimi jak Miejskie Centrum Pomocy Społecznej, pozwala na skuteczną pomoc w różnych aspektach życia podopiecznych.
W ciągu roku stowarzyszenie organizuje liczne wydarzenia, takie jak integracyjne spotkania dla osób w abstynencji i ich rodzin, a także analizy indywidualnych przypadków osób bezdomnych. Dzięki działalności organizacji, wiele osób uzyskało pomoc w zakresie poprawy swojego stanu zdrowia oraz jakości życia. Oprócz terapii, stowarzyszenie prowadzi ogólnodostępne punkty konsultacyjne, gdzie można uzyskać porady i wsparcie w zakresie uzależnień. Wielką rolę odgrywa również dostarczanie żywności dla osób z ubogich rodzin oraz prowadzenie działań mających na celu poprawę warunków ośrodka dla osób bezdomnych. "Granica" w swojej działalności kieruje się misją wsparcia i integracji osób wykluczonych oraz ich powrotu do społeczeństwa.
Powiązania
Historia powiązań
Udziałowcy
Struktura udziałów jest niedostępna dla tej spółki
Podobne organizacje do
STOWARZYSZENIE ABSTYNENTÓW "GRANICA