SĄD REJONOWY DLA ŁODZI ŚRÓDMIEŚCIA W ŁODZI, XX WYDZIAŁ GOSPODARCZY KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO
Sposób reprezentacji
OŚWIADCZENIE WOLI ZA STOWARZYSZENIE SKŁADAJĄ CZŁONKOWIE ZARZĄDU. W SPRAWACH MAJĄTKOWYCH OŚWIADCZENIE WOLI PODPISUJE PREZES I SKARBNIK, A W POZOSTAŁYCH SPRAWACH DWÓCH CZŁONKÓW ZARZĄDU ŁĄCZNIE.
Organ nadzoru
KOMISJA REWIZYJNA
Cel działania
CELEM STOWARZYSZENIA JEST: 1. STWORZENIE WARUNKÓW DO WSZECHSTRONNEGO - INTELEKTUALNEGO I FIZYCZNEGO ROZWOJU MŁODEGO CZŁOWIEKA, SWOBODNEGO KSZTAŁTOWANIA JEGO OSOBOWOŚCI ZACHOWUJĄC PRZY TYM PEŁNIĘ PRAW DO WOLNOŚCI I GODNOŚCI OSOBISTEJ. 2. OTOCZENIE OPIEKĄ DZIECI I MŁODZIEŻ Z RODZIN DYSFUNKCYJNYCH I PATOLOGICZNYCH, ORGANIZOWANIE I UDZIELANIE IM POMOCY, MIĘDZY INNYMI POPRZEZ PROWADZENIE ŚWIETLICY ŚRODOWISKOWEJ 3. POMOC W POSZERZANIU WIEDZY DZIECI I MŁODZIEŻY ORAZ W ZDOBYWANIU UMIEJĘTNOŚCI PRAKTYCZNYCH. 4. PROPAGOWANIE ZDROWEGO STYLU ŻYCIA, PODEJMOWANIE DZIAŁAŃ SŁUŻĄCYCH ZAPEWNIENIU PODSTAWOWYCH POTRZEB ZDROWOTNYCH MŁODEGO POKOLENIA. 5. ORGANIZOWANIE I UDZIELANIE POMOCY OSOBOM POTRZEBUJĄCYM. 6. PRZECIWDZIAŁANIE PATOLOGII SPOŁECZNEJ POPRZEZ EDUKACJĘ I WYCHOWANIE ORAZ WSKAZYWANIE SPOSOBU SPĘDZANIA WOLNEGO CZASU.
Prowadzenie świetlicy środowiskowej dla dzieci i młodzieży
Wsparcie w nauce i terapia pedagogiczna
Zajęcia plastyczne oraz arteterapia
Zajęcia sportowe i ruchowe
Organizacja wycieczek i imprez integracyjnych
rolę w lokalnej społeczności, prowadząc świetlicę środowiskową dla dzieci i młodzieży z terenu miasta. Jego głównym celem jest wspieranie nauki uczniów oraz umożliwienie im rozwijania pasji i zdolności poprzez szereg różnorodnych zajęć edukacyjnych i terapeutycznych. W 2023 roku stowarzyszenie kontynuowało swoją misję, organizując pomoc w nauce, a także zajęcia z zakresu terapii pedagogicznej. Osoby uczestniczące w programach otrzymują wsparcie od wykwalifikowanych specjalistów – pedagogów i psychologów.
W programach zajęć artystycznych dzieci mają okazję rozwijać swoje umiejętności plastyczne pod okiem doświadczonego instruktora, co często owocuje sukcesami w konkursach artystycznych. Stowarzyszenie koncentruje się również na wyrównywaniu braków w zakresie nauki matematyki, a także organizuje zajęcia sportowe, które stawiają na aktywność fizyczną. Wychodząc naprzeciw potrzebom dzieci, ZABRZEŹNIA organizuje również wycieczki i imprezy integracyjne, które mają na celu rozwijanie umiejętności społecznych oraz współpracy w grupie.
Pomimo trudności związanych z pandemią, stowarzyszenie zdołało skończyć wiele z zaplanowanych zajęć, jednak niektóre musiały zostać odwołane. Jego zaangażowanie w działalność na rzecz dzieci i młodzieży oraz chęć dostosowania się do zmieniających się warunków stanowią podstawowe atuty Głowieńskiego Stowarzyszenia na Rzecz Dzieci i Młodzieży „ZABRZEŹNIA”.
Powiązania
Historia powiązań
Udziałowcy
Struktura udziałów jest niedostępna dla tej spółki
Podobne organizacje do
GŁOWIEŃSKIE STOWARZYSZENIE NA RZECZ DZIECI I MŁODZIEŻY - ZABRZEŹNI