SĄD REJONOWY W KIELCACH, X WYDZIAŁ GOSPODARCZY KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO
Sposób reprezentacji
1. DO ZAWIERANIA UMÓW, UDZIELANIA PEŁNOMOCNICTWA I SKŁADANIA INNYCH OŚWIADCZEŃ WOLI W SPRAWACH MAJĄTKOWYCH WYMAGANE SĄ DWA PODPISY. PREZESA LUB WICEPREZESA I DRUGIEGO CZŁONKA ZARZĄDU. 2. DO WAŻNOŚCI PISM I DOKUMENTÓW Z WYJĄTKIEM RODZĄCYCH ZOBOWIĄZANIA FINANSOWE, WYSTARCZY PODPIS PREZESA, WICEPREZESA LUB SEKRETARZA.
Organ nadzoru
KOMISJA REWIZYJNA
Cel działania
1. BUDOWANIE SPOŁECZEŃSTWA OBYWATELSKIEGO. 2. POMOC OSOBOM POZOSTAWIONYM NA MARGINESIE ŻYCIA SPOŁECZNEGO (OSOBY CHORE I OSOBY UZALEŻNIONE, INNE) W SZCZEGÓLNOŚCI W ZAKRESIE REHABILITACJI, READAPTACJI, RESOCJALIZACJI, PROFILAKTYKI ORAZ POMOCY MATERIALNEJ A TAKŻE POMOCY OSOBOM ZNAJDUJĄCYM SIĘ W TRUDNEJ SYTUACJ I MATERIALNEJ. 3. DZIAŁANIA WSPIERAJĄCE ROZWÓJ I AKTYWNOŚĆ RÓŻNYCH GRUP SPOŁECZNYCH. 4. WSPÓŁPRACA Z INSTYTUCJAMI RZĄDOWYMI, SAMORZĄDOWYMI, POZARZĄDOWYMI ORAZ PRZEDSIĘBIORSTWAMI W DZIEDZINACH PRZYCZYNIAJĄCYCH SIĘ DO REALIZACJI CELÓW STATUTOWYCH. 5. ORGANIZOWANIE SZKOLEŃ, KONFERENCJI, SEMINARIÓW, WARSZTATÓW, KURSÓW. 6. ORGANIZACJA I PROWADZENIE IMPREZ KULTURALNYCH, SPORTOWYCH, SPOŁECZNYCH I CHARYTATYWNYCH. 7. PODNOSZENIE KWALIFIKACJI CZŁONKÓW STOWARZYSZENIA. 8. PORADNICTWO ZAWODOWE DLA MŁODZIEŻY I WYRÓWNYWANIE SZANS MŁODZIEŻY ZE ŚRODOWISK MIEJSKICH I WIEJSKICH. 9. PROWADZENIE DZIAŁALNOŚCI WYDAWNICZEJ. 10. PROMOCJA MIASTA BUSKO-ZDRÓJ, WOJEWÓDZTWA ŚWIĘTOKRZYSKIEGO ORAZ REGIONU ŚWIĘTOKRZYSKIEGO W RAMACH CELÓW STATUTOWYCH. 11. DZIAŁANIA NA RZECZ OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH. 12. DZIAŁANIA W ZAKRESIE MEDIACJI. 13. DZIAŁANIA NA RZECZ DZIECI I MŁODZIEŻY. 14. DZIAŁANIA NA RZECZ OSÓB W PÓŹNEJ DOROSŁOŚCI, SENIORÓW. 15. DZIAŁANIA W ZAKRESIE PORADNICTWA I KONSULTACJI. 16. DZIAŁANIA W ZAKRESIE PROFILAKTYKI, TERAPII, REHABILITACJI, RESOCJALIZACJI. 17. DZIAŁANIA NA RZECZ OSÓB POSZKODOWANYCH W WYPADKACH KOMUNIKACYJNYCH. 18. DZIAŁANIA NA RZECZ OCHRONY ŚRODOWISKA NATURALNEGO I PROPAGOWANIA EKOLOGII. 19. DZIAŁANIA NA RZECZ OCHRONY DZIEDZICTWA NARODOWEGO, ZABYTKÓW, W TYM KONSERWACJI ZABYTKÓW.
Realizacja projektu 'Rodzinne Tuczępy' dla dzieci i młodzieży
Organizacja wydarzeń integracyjnych i kulturalnych
Aktywna kadra przygotowująca programy rozwoju społecznego
celem jest rozwijanie oraz wspieranie lokalnej społeczności w rejonie Buska-Zdroju. Historia stowarzyszenia rozpoczęła się, gdy jego założycielem został Witold Gajewski. Po jego wyborze na Burmistrza, nowym prezesem został Piotr Wąsowicz, a w 2007 roku przewodzenie organizacji objął Jacek Strzelecki. Stowarzyszenie, które początkowo koncentrowało swoje działania na mieście Busko-Zdrój, dziś obejmuje również cały powiat buski. Posiada solidną pozycję na lokalnym rynku, angażując aktywną kadrę, która realizuje różnorodne programy i projekty, mające na celu wspieranie mieszkańców i integrowanie społeczności.
Jednym z kluczowych projektów stowarzyszenia jest „Rodzinne Tuczępy”, który zaangażował lokalnych mieszkańców w organizację różnorodnych wydarzeń, takich jak obozy zimowe, wycieczki oraz pikniki. Projekty ukierunkowane są na dzieci i młodzież, a ich celem jest rozwijanie zainteresowań oraz umiejętności w bezpiecznym i wspierającym środowisku. Dodatkowo, stowarzyszenie regularnie organizuje spotkania integracyjne dla członków oraz sympatyków, umożliwiając wymianę doświadczeń i wspólne plany na przyszłość. Stowarzyszenie Ziemia Buska wyróżnia się zaangażowaniem w rozwój lokalnej kultury oraz integrację społeczną, co czyni je istotnym elementem życia regionalnego.
Powiązania
Historia powiązań
Udziałowcy
Struktura udziałów jest niedostępna dla tej spółki