SĄD REJONOWY W LUBLIN-WSCHÓD W LUBLINIE Z SIEDZIBĄ W ŚWIDNIKU, VI WYDZIAŁ GOSPODARCZY KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO
Sposób reprezentacji
DO ZACIĄGANIA ZOBOWIĄZAŃ MAJĄTKOWYCH, ZAWIERANIA UMÓW I SKŁADANIA INNYCH OŚWIADCZEŃ WOLI, WYMAGANE SĄ PODPISY PREZESA I SKARBNIKA LUB WICEPREZESA I SKARBNIKA. PISMA I DOKUMENTY NIEMAJĄTKOWE STOWARZYSZENIA WYCHODZĄCE NA ZEWNĄTRZ PODPISUJĄ PREZES I SEKRETARZ LUB WICEPREZES I SEKRETARZ.
Organ nadzoru
KOMISJA REWIZYJNA
Cel działania
1.UPOWSZECHNIANIE WIEDZY O OSOBACH NIEPEŁNOSPRAWNYCH,PRZEWLEKLE CHORYCH,DZIECIACH I MŁODZIEŻY MAJĄCYCH TRUDNOŚCI W NAUCE I ZACHOWANIU 2.NIWELOWANIE WSZELKICH BARIER OGRANICZAJĄCYCH UDZIAŁ OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH W ŻYCIU SPOŁECZNYM I GOSPODARCZYM 3.PROWADZENIE PROFILAKTYKI ZDROWOTNEJ I SPOŁECZNEJ, PROPAGOWANIE ZDROWEGO STYLU ŻYCIA W SPOŁECZEŃSTWIE 4.WSPIERANIE OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH I PRZEWLEKLE CHORYCH ORAZ INNYCH OSÓB MAJĄCYCH PROBLEM Z WŁAŚCIWYM FUNKCJONOWANIEM W SPOŁECZEŃSTWIE W ICH DZIAŁANIACH 5.ROZPOZNAWANIE POTRZEB OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH I PRZEWLEKLE CHORYCH 6.OTACZANIE WSZYSTKICH NIEPEŁNOSPRAWNYCH BEZ WZGLĘDU NA RODZAJ NIEPEŁNOSPRAWNOŚCI ORAZ PRZEWLEKLE CHORYCH,A TAKŻE OSÓB MAJĄCYCH PROBLEM Z WŁAŚCIWYM FUNKCJONOWANIEM EFEKTYWNĄ POMOCĄ I OPIEKĄ,ZMIERZAJĄCĄ DO TWORZENIA WARUNKÓW WYRÓWNYWANIA ICH SZANS ŻYCIOWYCH, TWORZENIE WARUNKÓW DO WŁĄCZANIA OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH W TOK NORMALNEGO ŻYCIA. 7.OCHRANIANIE INTERESÓW OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH I PRZEWLEKLE CHORYCH W MIEJSCU ICH NAUKI,PRACY, ZAMIESZKANIA ORAZ INSTYTUCJACH. 8.ZASPAKAJANIE POTRZEB MATERIALNYCH, KULTURALNYCH I SOCJALNYCH TYCH OSÓB 9.ZASPAKAJANIE POTRZEB OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH I PRZEWLEKLE CHORYCH ORAZ WSZYSTKICH INNYCH OSÓB POTRZEBUJĄCYCH TEGO TYPU DZIAŁAŃ W ZAKRESIE LECZENIA, RECHABILITACJI,TERAPII,EDUKACJI ETC.10.TWORZENIE WARUNKÓW DLA PEŁNIEJSZEJ SAMOREALIZACJI OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH W ŻYCIU SPOŁECZNYM 11.INTEGRACJA OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH ZE SPOŁECZEŃSTWEM. 12.WSPÓŁPRACA MIĘDZYNARODOWA MAJĄCA NA CELU WYMIANĘ DOŚWIADCZEŃ 13.INTEGRACJA POLSKICH ŚRODOWISK OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH ZE ŚRODOWISKAMI OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH W INNYCH KRAJACH EUROPY I ŚWIATA,A W SZCZEGÓLNOŚCI W KRAJACH UNII EUROPEJSKIEJ.
Wsparcie prawne, socjalne i materialne dla osób niepełnosprawnych
Integracja osób z niepełnosprawnościami w życie społeczne
Organizacja wydarzeń kulturalnych i edukacyjnych
integracji osób z niepełnosprawnościami oraz przewlekle chorych w różnych aspektach życia społecznego i gospodarczego. Organizacja angażuje się w działania profilaktyczne, rehabilitacyjne oraz terapeutyczne, z celem poprawy jakości życia swoich podopiecznych. Kluczowym elementem działalności stowarzyszenia jest prowadzenie Warsztatu Terapii Zajęciowej (WTZ), który oferuje kompleksowe programy rehabilitacyjne skoncentrowane na społecznej i zawodowej reintegracji uczestników. Warsztat funkcjonuje w tygodniu i jest otwarty przez 11 miesięcy w roku, a jego podopieczni mają dostęp do różnorodnych zajęć terapeutycznych, w tym ceramicznych, krawieckich, stolarskich czy prowadzenia gospodarstwa domowego. Działalności stowarzyszenia obejmują także organizowanie wydarzeń kulturalnych, rekreacyjnych oraz edukacyjnych, które umożliwiają osobom niepełnosprawnym aktywny udział w życiu społecznym. Stowarzyszenie dąży do tworzenia warunków wyrównywania szans, zaspokajając materialne, kulturalne oraz socjalne potrzeby osób z niepełnosprawnością oraz przewlekle chorych. Integracja oraz wymiana doświadczeń na poziomie międzynarodowym stanowi również istotny aspekt działalności tej organizacji.
Powiązania
Historia powiązań
Udziałowcy
Struktura udziałów jest niedostępna dla tej spółki
Podobne organizacje do
PUŁAWSKIE STOWARZYSZENIE NA RZECZ OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYC