SĄD REJONOWY DLA ŁODZI ŚRÓDMIEŚCIA W ŁODZI, XX WYDZIAŁ GOSPODARCZY KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO
Sposób reprezentacji
STOWARZYSZENIE NA ZEWNĄTRZ REPREZENTUJE PREZES ZARZĄDU LUB UPOWAŻNIONA PRZEZ NIEGO OSOBA. DECYZJE W SPRAWIE NABYWANIA ZBYWANIA I OBCIĄŻANIA MAJĄTKU NIERUCHOMEGO PODEJMOWANE SĄ PRZEZ ZARZĄD STOWARZYSZENIA PO UZYSKANIU ZGODY WALNEGO ZEBRANIA CZŁONKÓW. DO ZAWIERANIA UMÓW, UDZIELANIA PEŁNOMOCNICTW I SKŁADANIA OŚWIADCZEŃ WOLI WE WSZYSTKICH SPRAWACH MAJĄTKOWYCH UPOWAŻNIONY JEST PREZES ZARZĄDU LUB WYMAGANE JEST WSPÓŁDZIAŁANIE I PODPIS DWÓCH CZŁONKÓW ZARZĄDU.
Organ nadzoru
KOMISJA REWIZYJNA
Cel działania
1. DZIAŁANIA NA RZECZ OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH, POKRZYWDZONYCH, UBOGICH, NIEDOSTOSOWANYCH DO OTACZAJĄCYCH WARUNKÓW ŻYCIA. 2. PODEJMOWANIE DZIAŁAŃ PROEKOLOGICZNYCH NA RZECZ ZACHOWANIA ŚRODOWISKA NATURALNEGO, POPRAWĘ WARUNKÓW ŻYCIA ISTOT ŻYWYCH, 3. WSPIERANIE DZIAŁAŃ MAJĄCYCH NA CELU KSZTAŁCENIE I SAMOKSZTAŁCENIE OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH, 4. TWORZENIE SYSTEMU WSPARCIA DLA OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH W ICH MIEJSCU ZAMIESZKANIA ORAZ DZIAŁANIA ZMIERZAJĄCE DO INTEGRACJI ŚRODOWISKA, 5. POPULARYZACJA WIEDZY I OSIĄGNIĘĆ NAUKOWYCH ORAZ NA RZECZ OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH ORAZ PRAKTYCZNEGO ICH ZASTOSOWANIA, 6. INICJOWANIE DZIAŁAŃ W ZAKRESIE PROMOCJI ZDROWIA. 7. SZERZENIE IDEI POSZANOWANIA PRAW CZŁOWIEKA I TOLERANCJI 8. DZIAŁANIA NA RZECZ ROZWOJU RYNKU PRACY DLA OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH 9. DZIAŁANIA ZWIĄZANE Z POPRAWĄ KONDYCJI FIZYCZNEJ I INNE NA RZECZ OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH
Rehabilitacja społeczna i zawodowa osób z niepełnosprawnościami
Organizacja lokalnych kół dla integracji społecznej
Likwidacja barier architektonicznych i komunikacyjnych
Tworzenie systemu wsparcia dla rodzin osób niepełnosprawnych
oraz pokrzywdzonych poprzez różnorodne działania. Organizacja koncentruje się na rehabilitacji społecznej i zawodowej, oferując szeroką gamę programów, które obejmują psychologiczne wsparcie, szkolenia i działania edukacyjne. Działania mają na celu ułatwienie osobom niepełnosprawnym uzyskania i utrzymania pracy, a także promują rozwój osobisty i społeczny. Stowarzyszenie angażuje się w likwidację barier w dostępie do informacji oraz usług, co obejmuje również usuwanie problemów architektonicznych i komunikacyjnych. Unikalnością tej organizacji jest system wsparcia dla rodzin osób niepełnosprawnych oraz tworzenie miejsc, w których mogą oni odgrywać aktywną rolę w społeczeństwie. W ramach swoich aktivnosti, „Wiara” organizuje lokalne koła społecznościowe, które wspierają integrację osób z niepełnosprawnościami, a także prowadzi warsztaty i ośrodki, które oferują pomoc w codziennym życiu. Popularyzacja wiedzy o osobach niepełnosprawnych oraz ich prawach to kolejny istotny element działalności Stowarzyszenia. Organizacja podejmuje także inicjatywy prozdrowotne oraz współpracuje z innymi instytucjami krajowymi i zagranicznymi, co przyczynia się do wymiany doświadczeń oraz szerzenia idei tolerancji i poszanowania praw człowieka.
Powiązania
Historia powiązań
Udziałowcy
Struktura udziałów jest niedostępna dla tej spółki
Podobne organizacje do
STOWARZYSZENIE POMOCY "WIARA