SĄD REJONOWY DLA WROCŁAWIA FABRYCZNEJ WE WROCŁAWIU, IX WYDZIAŁ GOSPODARCZY KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO
Sposób reprezentacji
1. DO ZACIĄGANIA ZOBOWIĄZAŃ MAJĄTKOWYCH W IMIENIU STOWARZYSZENIA WYMAGANY JEST PODPIS JEDNEGO CZŁONKA ZARZĄDU: PREZESA, WICEPREZESA LUB SKARBNIKA. 2. DO SKŁADANIA OŚWIADCZEŃ WOLI W IMIENIU STOWARZYSZENIA W POZOSTAŁYCH SPRAWACH WYMAGANY JEST PODPIS JEDNEGO CZŁONKA ZARZĄDU.
Organ nadzoru
KOMISJA REWIZYJNA
Cel działania
1. CELEM STOWARZYSZENIA JEST DZIAŁANIE NA RZECZ OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH, ZAGROŻONYCH NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIĄ ORAZ OSÓB NIESAMODZIELNYCH, W SZCZEGÓLNOŚCI: 1.1. ORGANIZOWANIE I PROWADZENIE RÓŻNYCH FORM DZIAŁALNOŚCI ZMIERZAJĄCEJ DO WCZESNEGO WYKRYWANIA NIESPRAWNOŚCI I PROWADZENIA PROFILAKTYKI ZAPOBIEGAWCZEJ. 1.2. PROPAGOWANIE I POPULARYZOWANIE POSTĘPOWYCH IDEI I OSIĄGNIĘĆ W ZAKRESIE REHABILITACJI DZIECI NIEPEŁNOSPRAWNYCH. 1.3. POPIERANIE I INICJOWANIE PRAC W ZAKRESIE ROZWOJU OŚWIATY I WYCHOWANIA, REHABILITACJI LECZNICZEJ, ZAWODOWEJ I SPOŁECZNEJ. 1.4. KSZTAŁTOWANIE NOWYCH FORM W EDUKACJI W ZAKRESIE INTEGRACJI, POGŁĘBIANIA WRAŻLIWOŚCI SPOŁECZNEJ RÓŻNYCH ŚRODOWISK DO DZIAŁANIA NA RZECZ DZIECI, MŁODZIEŻY NIEPEŁNOSPRAWNEJ I NIEPEŁNOSPRAWNYCH OSÓB DOROSŁYCH. 1.5. DĄŻENIE DO ZNIESIENIA BARIER ARCHITEKTONICZNYCH, URBANISTYCZNYCH, KOMUNIKACYJNYCH I PSYCHOSPOŁECZNYCH. 1.6. PROWADZENIE DZIAŁAŃ ZMIERZAJĄCYCH DO STWORZENIA RÓWNYCH PRAW I SZANS ŻYCIOWYCH W SPOŁECZEŃSTWIE DLA RODZIN, OPIEKUNÓW WYCHOWUJĄCYCH DZIECKO NIEPEŁNOSPRAWNE. 1.7. PROWADZENIE DZIAŁAŃ ZMIERZAJĄCYCH DO STWORZENIA GODNYCH WARUNKÓW ŻYCIOWYCH W SPOŁECZEŃSTWIE DLA MŁODZIEŻY NIEPEŁNOSPRAWNEJ PO UKOŃCZENIU 16 ROKU ŻYCIA I DLA NIEPEŁNOSPRAWNYCH OSÓB DOROSŁYCH. 1.8. PRZECIWDZIAŁANIE WYKLUCZENIU SPOŁECZNEMU I DYSKRYMINACJI OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH. 1.9. WALKA Z NIEDOŻYWIENIEM I WYKLUCZENIEM SPOŁECZNYM. 1.10. INICJOWANIE, OPINIOWANIE I UCZESTNICZENIE W PRACACH LEGISLACYJNYCH DOTYCZĄCYCH WARUNKÓW ŻYCIA DZIECI, MŁODZIEŻY NIEPEŁNOSPRAWNEJ I NIEPEŁNOSPRAWNYCH OSÓB DOROSŁYCH ORAZ ICH RODZIN. 1.11. PROWADZENIE DZIAŁAŃ NA RZECZ OSÓB STARSZYCH 1.12. OCHRONA, PROMOCJA ZDROWIA, PROWADZENIE DZIAŁALNOŚCI LECZNICZEJ. 1.13. PROWADZENIE DZIAŁAŃ EKOLOGICZNYCH MAJĄCYCH NA CELU KSZTAŁTOWANIE POSTAW ZWIĄZANYCH Z DBANIEM O NATURALNE ŚRODOWISKO. 1.14. PROPAGOWANIE I PROWADZENIE ZAJĘĆ, PROJEKTÓW ROZWIJAJĄCYCH SPORT, TURYSTYKĘ, KULTURĘ FIZYCZNĄ, REKREACJĘ. 1.15. PROWADZENIE DZIAŁAŃ ZMIERZAJĄCYCH DO AKTYWNOŚCI W ŻYCIU KULTURALNYM; PROPAGOWANIE KULTURY. 1.16. PROWADZENIE DZIAŁAŃ POMOCOWYCH DLA OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH, ICH RODZIN I OSÓB ZAGROŻONYCH WYKLUCZENIEM SPOŁECZNYM. 1.17. POMOC POSZKODOWANYM W WYPADKACH, W TYM DROGOWYCH.
Wspieranie dzieci i dorosłych z niepełnosprawnościami.
Prowadzenie Ośrodka Wsparcia Dziennego i Domu Pomocy Społecznej.
Oferowanie szerokiego wachlarza usług terapeutycznych i rehabilitacyjnych.
Działalność w obszarze edukacji i aktywizacji społecznej osób niepełnosprawnych.
swoje działania na wsparciu osób z niepełnosprawnościami, zarówno dzieci, młodzieży, jak i dorosłych. Organizacja uzyskała status organizacji pożytku publicznego w 2006 roku, co umożliwia jej pozyskiwanie dodatkowych funduszy na różnorodne działania pomocowe. Stowarzyszenie prowadzi szereg placówek, w tym Dzienny Ośrodek Rehabilitacyjno-Wychowawczy, Ośrodek Wsparcia Dziennego „Nasz Dom”, oraz Dom Pomocy Społecznej „Niezwykłe Miejsce”. Unikalnym elementem działalności SON Wołów jest kompleksowa oferta rehabilitacyjna, edukacyjna oraz opiekuńcza, która wyróżnia ją na tle innych organizacji. Celem stowarzyszenia jest zapewnienie osobom niepełnosprawnym godnych warunków życia i wsparcia w pokonywaniu codziennych trudności. Historia stowarzyszenia sięga lat 90-tych, kiedy to w odpowiedzi na brak wystarczającej pomocy, grupy rodziców zainicjowały działalność na rzecz dzieci z porażeniem mózgowym. Dziś SON Wołów dostarcza szeroki wachlarz specjalistycznych usług, takich jak rehabilitacja psychologiczna, logopedyczna, oraz różnorodne terapie zajęciowe, co czyni je miejscem, gdzie poszanowanie i indywidualne podejście do podopiecznego są priorytetem.
Powiązania
Historia powiązań
Udziałowcy
Struktura udziałów jest niedostępna dla tej spółki
Podobne organizacje do
STOWARZYSZENIE OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH W WOŁOWI