SĄD REJONOWY GDAŃSK-PÓŁNOC W GDAŃSKU, VII WYDZIAŁ GOSPODARCZY KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO
Sposób reprezentacji
DLA WAŻNOŚCI PISM, DOKUMENTÓW I PEŁNOMOCNICTW W ZAKRESIE PRAW I OBOWIĄZKÓW MAJĄTKOWYCH WYMAGANE SĄ PODPISY DWÓCH CZŁONKÓW ZARZĄDU BĄDŹ OSÓB POSIADAJĄCYCH ICH PEŁNOMOCNICTWO.
Organ nadzoru
KOMISJA REWIZYJNA
Cel działania
1. ZAPOBIEGANIE POWROTOWI DO PRZESTĘPSTWA OSÓB UPRZEDNIO ARESZTOWANYCH LUB KARANYCH, KTÓRY BYŁBY UWARUNKOWANY BRAKIEM ŚRODKÓW DO ŻYCIA, BRAKIEM MIESZKANIA, BRAKIEM PRACY. 2.POMOC OSOBOM OPUSZCZAJĄCYM ZAKŁADY KARNE I ARESZTY ŚLEDCZE W ADAPTACJI DO NOWYCH WARUNKÓW ŻYCIA, ZWŁASZCZA ZAŚ POMOC W ZNALEZIENIU ODPOWIEDNIEGO ZATRUDNIENIA, ZNALEZIENIA MIESZKANIA; POMOC PRAWNA PRZY KOMPLETOWANIU DOKUMENTÓW NIEZBĘDNYCH DO NORMALNEGO FUNKCJONOWANIA NA WOLNOŚCI. 3. PROWADZENIE NA TERENIE RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ DOMÓW POMOCY EMAUS DLA OSÓB OPUSZCZAJĄCYCH ARESZTY ŚLEDCZE I ZAKŁADY KARNE, A NIE MAJĄCYCH ŚRODKÓW DO ŻYCIA, NIE POSIADAJĄCYCH ZAMELDOWANIA, NIE MAJĄCYCH MIESZKANIA, PRAGNĄCYCH ODERWAĆ SIĘ OD POPRZEDNICH KRYMINOGENNYCH WARUNKÓW BYTOWANIA. 4. KSZTAŁTOWANIE W DUCHU CHRZEŚCIJAŃSKIM OPINII ŚRODOWISKOWEJ WOBEC OSÓB UPRZEDNIO KARANYCH I ARESZTOWANYCH, KTÓRE PRAGNĄ ZMIENIĆ SWOJE UPRZEDNIO NAGANNE POSTĘPOWANIE. 5. DZIAŁANIA RESOCJALIZACYJNE, REHABILITACYJNE I TERAPEUTYCZNE W STOSUNKU DO OSÓB, KTÓRE OPUSZCZAJĄ ZAKŁADY KARNE I ARESZTY ŚLEDCZE Z WOLĄ ZMIANY NAGANNEGO TRYBU ŻYCIA. 6. POMOC W WYŻYWIENIU I ODZIANIU OSOBOM OPUSZCZAJĄCYM ZAKŁADY KARNE I ARESZTY ŚLEDCZE. 7. POMOC W NAPRAWIE RELACJI RODZINNYCH OSÓB OPUSZCZAJĄCYCH ZAKŁADY KARNE I ARESZTY ŚLEDCZE.
Zapobieganie powrotowi do przestępstwa osób uprzednio karanych
Pomoc w adaptacji do życia osobom opuszczającym zakłady karne
Prowadzenie całodobowego Domu Pomocy Emaus
Wsparcie psychologiczne i terapeutyczne
Współpraca z instytucjami i organizacjami charytatywnymi
pełni istotną rolę w procesie reintegracji społecznej osób, które zakończyły odbywanie kary pozbawienia wolności. Jej głównym celem jest zapobieganie powrotowi do przestępstwa poprzez pomoc w adaptacji do życia w społeczeństwie. Stowarzyszenie zajmuje się wsparciem osób opuszczających zakłady karne i areszty śledcze, oferując pomoc w znalezieniu pracy i miejsca zamieszkania oraz zapewniając im całodobowe schronienie w Domu Pomocy Emaus. Działa na rzecz wsparcia emocjonalnego, zawodowego i duchowego, oferując opiekę psychologiczną oraz wsparcie doradcze.
Współpraca z różnorodnymi instytucjami, takimi jak zakłady karne, władze gminne oraz organizacje charytatywne, pozwala Stowarzyszeniu na skuteczne działanie. Realizowane działania obejmują pomoc w uzyskaniu niezbędnych dokumentów, organizację spotkań profilaktycznych oraz treningów kompetencji społecznych, które mają na celu rozwijanie umiejętności niezbędnych do życia w społeczeństwie. Dzięki stałej współpracy z kuratorami sądowymi oraz pracownikami ośrodków pomocy społecznej, Emaus w efektywny sposób wspiera osoby, które pragną zmiany swojego stylu życia i walczą z trudnościami związanymi z powrotem do normalności.
Powiązania
Historia powiązań
Udziałowcy
Struktura udziałów jest niedostępna dla tej spółki
Podobne organizacje do
STOWARZYSZENIE POMOCY OSOBOM WYCHODZĄCYM NA WOLNOŚĆ "EMAUS