SĄD REJONOWY W LUBLIN-WSCHÓD W LUBLINIE Z SIEDZIBĄ W ŚWIDNIKU, VI WYDZIAŁ GOSPODARCZY KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO
Sposób reprezentacji
DO SKŁADANIA OŚWIADCZEŃ WOLI W ZAKRESIE PRAW I OBOWIĄZKÓW MAJĄTKOWYCH STOWARZYSZENIA ORAZ PODPISYWANIA UMÓW I ZOBOWIĄZAŃ W JEGO IMIENIU JEST WYMAGANE WSPÓŁDZIAŁANIE DWÓCH CZŁONKÓW ZARZĄDU, W TYM PREZESA ORAZ INNEGO CZŁONKA ZARZĄDU. DLA WAŻNOŚCI INNYCH PISM I DOKUMENTÓW WYMAGANY JEST PODPIS PREZESA I INNEGO CZŁONKA ZARZĄDU
Organ nadzoru
KOMISJA REWIZYJNA
Cel działania
1. PRACA W ZAKRESIE TWORZENIA I ROZWIJANIA RÓŻNYCH FORM ZORGANIZOWANEJ POMOCY OSOBOM NIEPEŁNOSPRAWNYM. 2. OPRACOWYWANIE NOWATORSKICH PROGRAMÓW WSPIERANIA OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH. 3. ORGANIZACJA, PROWADZENIUE TERAPII, REHABILITACJI I AKTYWIZACJI OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH. 4. TWORZENIE BAZY I WARUNKÓW DO USAMODZIELNIANIA SIĘ OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH. 5. KSZTAŁCENIE I SZKOLENIA PRZYGOTOWUJĄCE DO PRACY Z OSOBAMI NIEPEŁNOSPRAWNYMI. 6. UDZIELANIE WSPARCIA RODZINOM OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH. 7. ZAPOBIEGANIE SPOŁECZNEMU WYKLUCZENIU I MARGINALIZACJI OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH NIEZDOLNYCH DO SAMODZIELNEGO FUNKCJONOWANIA. 8. UDZIELANIE WSPARCIA OSOM STARSZYM. 9. UDZIELANIE WSPARCIA INNYM OSOBOM ZAGROŻONYM MARGINALIZACJĄ ORAZ WYKLUCZENIEM SPOŁECZNYM.
szereg działań na rzecz osób z niepełnosprawnościami oraz innych grup zagrożonych marginalizacją społeczną. Celem stowarzyszenia jest integracja tych osób w społeczeństwie, poprzez prowadzenie terapii, rehabilitacji, a także aktywizację społeczną i zawodową. Nastawione na pomoc osobom z niepełnosprawnością intelektualną, stowarzyszenie organizuje Warsztat Terapii Zajęciowej, który może pomieścić 35 uczestników. Warsztat ten ma na celu rehabilitację zawodową i społeczną, wspierając uczestników w ich dążeniu do samodzielności. Ponadto, stowarzyszenie współpracuje z różnymi instytucjami – zarówno pozarządowymi, jak i rządowymi – celem wspierania osób niepełnosprawnych oraz ich rodzin. Organizuje szereg wydarzeń integracyjnych, takich jak festyn „Otwarci na świat. Otwarci na siebie”, który przyciąga lokalną społeczność i umożliwia wymianę doświadczeń między osobami z niepełnosprawnościami a ich bliskimi. Działalność ta wykracza poza konkretne programy, oferując również wsparcie osobom starszym oraz innym ludziom borykającym się z problemem wykluczenia społecznego. W ramach szerokiego wachlarza działań, stowarzyszenie dąży do tworzenia warunków, które ułatwiają usamodzielnienie się osób z niepełnosprawnościami oraz ich integrację ze społeczeństwem.
Powiązania
Historia powiązań
Udziałowcy
Struktura udziałów jest niedostępna dla tej spółki
Podobne organizacje do
STOWARZYSZENIE INTEGRACJI SPOŁECZNE