SĄD REJONOWY POZNAŃ - NOWE MIASTO I WILDA W POZNANIU, VIII WYDZIAŁ GOSPODARCZY KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO
Sposób reprezentacji
DO REPREZENTOWANIA STOWARZYSZENIA UPRAWNIONY JEST PREZES ZARZĄDU. W SPRAWACH DOTYCZĄCYCH ZOBOWIĄZAŃ MAJĄTKOWYCH DO KWOTY 5.000,00 ZŁ STOWARZYSZENIE REPREZENTUJE SAMODZIELNIE PREZES ZARZĄDU, POWYŻEJ KWOTY 5.000,00 ZŁ STOWARZYSZENIE REPREZENTUJĄ ŁĄCZNIE PREZES ZARZĄDU WRAZ Z JEDNYM Z CZŁONKÓW ZARZĄDU. ZARZĄD MOŻE UDZIELAĆ PEŁNOMOCNICTW CZŁONKOM STOWARZYSZENIA DO JEGO REPREZENTOWANIA NA ZEWNĄTRZ W OKREŚLONYCH SYTUACJACH I SPRAWACH.
Postępowanie likwidacyjne
Tak
Organ nadzoru
KOMISJA REWIZYJNA
Cel działania
- UDZIELANIE POMOCY OSOBOM CHORYM PSYCHICZNIE - WSPIERANIE W REHABILITACJI PSYCHO-SPOŁECZNEJ I INTEGRACJI ZE ŚRODOWISKIEM - POMOC RODZINOM TYCH OSÓB - POMOC W USAMODZIELNIANIU SIĘ NIEPEŁNOSPRAWNYCH PSYCHICZNIE - KSZTAŁTOWANIE ŚWIADOMOŚCI SPOŁECZEŃSTWA W ZAKRESIE POTRZEB I PROBLEMÓW CHORYCH PSYCHICZNIE I ICH RODZIN
Wsparcie osób chorych psychicznie w rehabilitacji psychospołecznej.
Pomoc w usamodzielnieniu się osób z niepełnosprawnościami psychicznymi.
Działania zmniejszające samotność i wyobcowanie wśród osób z problemami psychicznymi.
swoim działaniu koncentrowało się na wsparciu osób z problemami psychicznymi, oferując szeroką gamę programów rehabilitacyjnych oraz integracyjnych. Organizacja dążyła do pomocy w usamodzielnieniu się osób z niepełnosprawnościami psychicznymi poprzez tworzenie warunków sprzyjających ich integracji ze społeczeństwem, a także zmniejszenie poczucia samotności i wyobcowania. W ramach działań prowadzono różnorodne warsztaty, sesje terapeutyczne oraz inicjatywy sprzyjające poprawie umiejętności komunikacyjnych i społecznych uczestników. Z czasem, w wyniku malejącej liczby członków oraz coraz mniejszego zainteresowania ze strony rodzin, organizacja podjęła decyzję o likwidacji. Proces ten, w tym ostatnie Walne Zgromadzenie, przebiegł zgodnie z planem, co zakończyło działalność stowarzyszenia. Każdy z członków przyczynił się do podejmowanych działań, a majątek po likwidacji został przeznaczony dla mieszkańców Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego. Mimo zakończenia działalności, niezwykle ważne było zaangażowanie w społeczność oraz chęć wsparcia osób dotkniętych problemami zdrowia psychicznego. Historia "Wspólnoty" podkreśla potrzebę wsparcia i zrozumienia dla osób z dysfunkcjonalnościami psychicznymi, zwłaszcza w kontekście ich jakości życia i integracji ze społeczeństwem.
Powiązania
Historia powiązań
Udziałowcy
Struktura udziałów jest niedostępna dla tej spółki
Podobne organizacje do
STOWARZYSZENIE RODZIN, OPIEKUNÓW I PRZYJACIÓŁ OSÓB PSYCHICZNE CHORYCH "WSPÓLNOTA