SĄD REJONOWY W GDAŃSKU, XVI WYDZIAŁ GOSPODARCZY KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO
Sposób reprezentacji
ZARZĄD STOWARZYSZENIA UPOWAŻNIŁ BEATĘ LUDWICHOWSKĄ I LUCYNĘ GRABLOWSKĄ DO PODPISYWANIA WSZELKICH DOKUMENTÓW W IMIENIU STOWARZYSZENIA "TACY SAMI"
Organ nadzoru
KOMISJA REWIZYJNA
Cel działania
1. REALIZOWANIE CELÓW SPOŁECZNIE UŻYTECZNYCH WCHODZĄCYCH W ZAKRES OCHRONY ZDROWIA REHABILITACJI PRZECIWDZIAŁANIA ZAGROŻENIOM SPOŁECZNYM, EDUKACJI, WYCHOWANIA, SPORTU, REKREACJI TURYSTYKI, WYPOCZYNKU, ROZWOJU ZAINTERESOWAŃ. 2. STOWARZYSZENIE DBA O REALIZACJĘ USŁUG SPOŁECZNYCH I OPIEKUŃCZYCH. 3. PROWADZI DZIAŁALNOŚĆ WYDAWNICZĄ PROPAGUJĄCĄ ZAGADNIENIA DOTYCZĄCE SPRAW OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH I ICH RODZIN. 4. STOWARZYSZENIE WSPIERA I POPIERA INICJATYWY WSZYSTKICH OSÓB FIZYCZNYCH I PRAWNYCH ZAINTERESOWANYCH POMOCĄ OSOBOM NIEPEŁNOSPRAWNYM, CHORYM, SAMOTNYM I INNYM. 5. STOWARZYSZENIE DLA REALIZACJI SWOICH STATUTOWYCH CELÓW MOŻE ZATRUDNIAĆ PRACOWNIKÓW. 6. STOWARZYSZENIE OPIERA SWĄ DZIAŁALNOŚĆ NA PRACY SPOŁECZNEJ CZŁONKÓW. 7. PROWADZENIE DZIAŁALNOŚCI GOSPODARCZEJ NA CELE STATUTOWE.
Wsparcie finansowe dla rodzin z dziećmi niepełnosprawnymi
Refundacja kosztów rehabilitacji, leków i specjalistycznego pożywienia
Projekty integracyjne i rekreacyjne dla osób niepełnosprawnych
Aktywne spędzanie czasu na turnusach rehabilitacyjnych
Mobilizacja wolontariuszy do wspierania działań organizacji
osobom niepełnosprawnym oraz ich rodzinom, ze szczególnym uwzględnieniem tych zamieszkujących tereny wiejskie. Wiele rodzin, których dzieci cierpią na niepełnosprawność, stoi przed wyzwaniem finansowym, ponieważ jeden z rodziców często rezygnuje z pracy, co prowadzi do znacznego obniżenia dochodów. Stowarzyszenie dostrzega ten problem, udzielając wsparcia finansowego na leczenie, rehabilitację oraz edukację dzieci i młodzieży. Pieniądze pozyskiwane z 1% podatku dochodowego są przeznaczane na zakup niezbędnych leków, sprzętu rehabilitacyjnego, opłaty za zabiegi oraz pobyty na turnusach rehabilitacyjnych. Organizacja promuje integrację społeczną osób niepełnosprawnych, prowadząc różnorodne projekty, takie jak „Aktywnie na Kaszubach”, który umożliwia uczestnikom, zarówno dzieciom, jak i ich opiekunom, aktywne spędzanie czasu wolnego, naukę poprzez rekreację oraz integrację z innymi rodzinami. Dzięki wsparciu ze strony Stowarzyszenia, wiele osób niepełnosprawnych ma szansę na lepsze funkcjonowanie w społeczeństwie i poprawę jakości życia. Istotnym elementem działalności Stowarzyszenia jest mobilizowanie wolontariuszy do współpracy, co przekłada się na lepszą organizację oraz realizację ich inicjatyw, mających na celu wsparcie osób z niepełnosprawnościami oraz ich rodzin.
Powiązania
Historia powiązań
Udziałowcy
Struktura udziałów jest niedostępna dla tej spółki