SĄD REJONOWY DLA WROCŁAWIA FABRYCZNEJ WE WROCŁAWIU, VI WYDZIAŁ GOSPODARCZY KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO
Sposób reprezentacji
DO SKŁADANIA OŚWIADCZEŃ W IMIENIU STOWARZYSZENIA : 1) W SPRAWACH MAJĄTKOWYCH, W TYM ZACIĄGANIA ZOBOWIĄZAŃ MAJĄTKOWYCH, WYMAGANE JEST WSPÓŁDZIAŁANIE PREZESA ZARZĄDU I WICEPREZESA ZARZĄDU LUB PREZESA ZARZĄDU I II WICEPREZESA ZARZĄDU 2)W POZOSTAŁYCH SPRAWACH WYMAGANE JEST WSPÓŁDZIAŁANIE DWÓCH CZŁONKÓW ZARZĄDU (REPREZENTACJA ŁĄCZNA 2-OSOBOWA)
Organ nadzoru
KOMISJA REWIZYJNA
Cel działania
CELEM STOWARZYSZENIA JEST: 1) DZIAŁALNOŚĆ NA RZECZ OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH I ICH RODZIN, TJ. DZIAŁANIE NA RZECZ REHABILITACJI DZIECI I MŁODZIEŻY Z WADAMI SŁUCHU ORAZ DZIAŁANIE NA RZECZ DZIECI I MŁODZIEŻY, KTÓRYCH CZŁONKOWIE RODZIN DOTKNIĘCI SĄ WADAMI SŁUCHU, W SZCZEGÓLNOŚCI NA RZECZ DZIECI SŁYSZĄCYCH NIESŁYSZĄCYCH RODZICÓW, POPRZEZ : A) ORGANIZACJĘ SZKOLEŃ DLA RODZICÓW Z ZAKRESU PROBLEMATYKI REHABILITACJI DZIECI I MŁODZIEŻY Z WADAMI SŁUCHU, B) ORGANIZACJĘ BANKU SPRZĘTU REHABILITACYJNEGO DLA DZIECI I MŁODZIEŻY Z WADAMI SŁUCHU. C) ORGANIZACJĘ IMPREZ OKOLICZNOŚCIOWYCH DLA DZIECI I MŁODZIEŻY Z WADAMI SŁUCHU; 2) POMOC SPOŁECZNĄ, W TYM POMOC RODZINOM I OSOBOM W TRUDNEJ SYTUACJI ŻYCIOWEJ ORAZ WYRÓWNYWANIE SZANS TYCH RODZIN I OSÓB W SZCZEGÓLNOŚCI, POPRZEZ : A) AKTYWIZACJĘ ZAWODOWĄ MŁODZIEŻY Z WADĄ SŁUCHU POPRZEZ RÓŻNE FORMY ZAJĘĆ EDUKACYJNYCH, REHABILITACYJNYCH I TERAPEUTYCZNYCH, B) UDZIELANIU IM POMOCY W PODNOSZENIU WYKSZTAŁCENIA I KWALIFIKACJI ZAWODOWYCH; 3. OCHRONA I PROMOCJA ZDROWIA ORAZ PROFILAKTYKA ZDROWOTNA W ZAKRESIE PROBLEMATYKI SŁUCHU I INNYCH NIEPEŁNOSPRAWNOŚCI; 4. UDZIELANIE ŚWIADCZEŃ ZDROWOTNYCH NA RZECZ DZIECI I MŁODZIEŻY Z WADAMI SŁUCHU I INNYMI NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIAMI ORAZ ICH RODZIN I TWORZENIEW TYM CELU ZAKŁADÓW OPIEKI ZDROWOTNEJ; 5. PROPAGOWANIE I ORGANIZOWANIE RÓŻNYCH FORM REKREACJI RUCHOWEJ, TURYSTYKI, SPORTU, KRAJOZNAWSTWA ORAZ WYPOCZYNKU DZIECI I MŁODZIEŻY POPRZEZ: A) ORGANIZACJĘ TURNUSÓW REHABILITACYJNYCH, B) PROWADZENIE DZIAŁALNOSCI MEDYCZNEJ DLA RODZICÓW ORAZ DZIECI I MŁODZIEŻY Z WADAMI SŁUCHU, A TAKŻE Z INNYMI RODZAJAMI NIEPEŁNOSPRAWNOŚCI; 6. DZIAŁALNOSĆ WSPOMAGAJĄCA ROZWÓJ WSPÓLNOT I SPOŁECZNOŚCI LOKALNYCH POPRZEZ: A) WSPÓŁPRACĘ Z INSTYTUCJAMI, KTÓRE PROWADZĄ DZIAŁALNOŚĆ NA RZECZ DZIECI I MŁODZIEŻY Z WADAMI SŁUCHU ORAZ Z INNYMI RODZAJAMI NIEPEŁNOSPRAWNOŚCI; CIĄG DALSZY W § 2 STATUTU.
pełni istotną rolę w rehabilitacji dzieci oraz młodzieży z problemami ze słuchem, a także wspiera ich rodziny. Celem organizacji jest wszechstronna pomoc, która obejmuje organizację szkoleń dla rodziców dotyczących terapii oraz rehabilitacji dzieci, a także stworzenie banku sprzętu rehabilitacyjnego. Sonorus nie ogranicza się jedynie do rehabilitacji fizycznej - jego działalność obejmuje także pomoc społeczną, aktywizację zawodową oraz wyrównywanie szans rodzin, które zmagają się z trudnościami związanymi z niepełnosprawnością. Stowarzyszenie prowadzi różnorodne warsztaty, ku które mają na celu edukację na temat wad słuchu, rozwijając tym samym świadomość społeczną dotyczącą tych problemów. Organizacja realizuje również różnorodne formy rekreacji, turystyki i sportu dla dzieci i młodzieży, jak i turnusy rehabilitacyjne, które są dostosowywane do indywidualnych potrzeb uczestników. W ramach działań pomocowych, Stowarzyszenie organizuje zbiórki, w których udziela wsparcia ukraińskim rodzinom z dziećmi. Zrealizowane projekty i imprezy mają na celu integrację dzieci z wadami słuchu z rówieśnikami, a także zwiększenie poczucia przynależności do społeczności. Sonorus stara się również propagować wolontariat oraz współpracować z innymi placówkami zajmującymi się podobnymi problemami, tworząc tym samym sieć wsparcia dla osób z wadą słuchu i ich rodzin.
Powiązania
Historia powiązań
Udziałowcy
Struktura udziałów jest niedostępna dla tej spółki
Podobne organizacje do
DOLNOŚLĄSKIE STOWARZYSZENIE PRZYJACIÓŁ DZIECI I MŁODZIEŻY Z WADAMI SŁUCHU "SONORUS