SĄD REJONOWY W BIELSKU-BIAŁEJ, VIII WYDZIAŁ GOSPODARCZY KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO
Sposób reprezentacji
OŚWIADCZENIA WOLI W IMIENIU STOWARZYSZENIA, W TYM W SPRAWACH MAJĄTKOWYCH ORAZ ZAWIERANIA UMÓW I ZOBOWIĄZAŃ A TAKŻE UDZIELANIA PEŁNOMOCNICTW, UPRAWNIONYCH JEST DWÓCH CZŁONKÓW ZARZĄDU DZIAŁAJĄCYCH ŁĄCZNIE.
Organ nadzoru
KOMISJA REWIZYJNA
Cel działania
1) DZIAŁALNOŚĆ NA RZECZ REINTEGRACJI SPOŁECZNEJ I ZAWODOWEJ OSÓB ZAGROŻONYCH WYKLUCZENIEM SPOŁECZNYM 2) DZIAŁALNOŚĆ NA RZECZ INTEGRACJI I REINTEGRACJI ZAWODOWEJ I SPOŁECZNEJ OSÓB ZAGROŻONYCH WYKLUCZENIEM ZAWODOWYM LUB UBÓSTWEM 3) REALIZACJA USŁUG SPOŁECZNYCH 4) POMOC SPOŁECZNA, W TYM POMOCY RODZINOM I OSOBOM W TRUDNEJ SYTUACJI ŻYCIOWEJ ORAZ WYRÓWNYWANIA SZANS TYCH RODZIN I OSÓB 5) WSPIERANIA RODZINY I SYSTEMU PIECZY ZASTĘPRZEJ 6) UDZIELANIA NIEODPŁATNEJ POMOCY PRAWNEJ ORAZ ZWIĘKSZANIA ŚWIADOMOŚCI PRAWNEJ SPOŁECZEŃSTWA 7) DZIAŁALNOŚCI CHARYTATYWNA 8) PODTRZYMYWANIE I UPOWSZECHNIANIE TRADYCJI NARODOWEJ, PIELĘGNOWANIE POLSKOŚCI ORAZ ROZWOJU ŚWIADOMOŚCI NARODOWEJ, OBYWATELSKIEJ I KULTUROWEJ 9) DZIAŁALNOŚĆ NA RZECZ INTEGRACJI CUDZOZIEMCÓW 10) OCHRONA I PROMOCJA ZDROWIA , W TYM DZIAŁALNOŚCI LECZNICZEJ W ROZUMIENIU USTAWY Z DNIA 15 KWIETNIA 2011R. O DZIAŁALNOŚCI LECZNICZEJ (DZ.U. Z 2022R. POZ.633, Z PÓŹN.ZM.2) 11) PROMOCJA ZATRUDNIENIA I AKTYWIZACJI ZAWODOWEJ OSÓB POZOSTAJĄCYCH BEZ PRACY I ZAGROŻONYCH ZWOLNIENIEM Z PRACY 12) DZIAŁALNOŚCI NA RZECZ RÓWNYCH PRAW KOBIET I MĘŻCZYZN 13) DZIAŁALNOŚCI NA RZECZ OSÓB W WIEKU EMERYTALNYM 14) DZIAŁALNOŚCI WSPOMAGAJĄCEJ ROZWÓJ GOSPODARCZY, W TYM ROZWÓJ PRZEDSIĘBIORCZOŚCI 15) DZIAŁALNOŚCI WSPOMAGAJĄCEJ ROZWÓJ WSPÓLNOT I SPOŁECZNOŚCI LOKALNYCH 16) NAUKA, SZKOLNICTWO WYŻSZE, EDUKACJA, OŚWIATA I WYCHOWANIE 17) DZIAŁALNOŚCI NA RZECZ DZIECI I MŁODZIEŻY, W TYM WYPOCZYNKU DZIECI I MŁODZIEŻY 18) DZIAŁALNOŚĆ NA RZECZ KULTURY, SZTUKI, OCHRONY DÓBR KULTURY I DZIEDZICTWA NARODOWEGO 19) WSPIERANIA I UPOWASZECHNIANIA KULTURY FIZYCZNEJ 20) EKOLOGIA I OCHRONA ZWIERZĄT ORAZ OCHRONY DZIEDZICTWA PRZYRODNICZEGO 21) TURYSTYKA I KRAJOZNAWSTWO 22) UPOWSZECHNIANIA I OCHRONY WOLNOŚCI I PRAW CZŁOWIEKA ORAZ SWOBÓD OBYWATELSKICH, A TAKŻE DZIAŁAŃ WSPOMAGAJĄCYCH ROZWÓJ DEMOKRACJI 23) POMOC OFIAROM KATASTROF, KLĘSK ŻYWIOŁOWYCH, KONFLIKTÓW ZBROJNYCH I WOJEN W KRAJU I ZA GRANICĄ 24) DZIAŁALNOŚCI NA RZECZ INTEGRACJI EUROPEJSKIEJ ORAZ ROZWIJANIA KONTAKTÓW I WSPÓŁPRACY MIĘDZY SPOŁECZEŃSTWAMI 25) DZIAŁALNOŚĆ NA RZECZ RODZINY, MACIERZYŃSTWA, RODZICIELSTWA, UPOWSZECHNIANIA I OCHRONY PRAW DZIECKA 26) PRZECIWDZIAŁANIA UZALEŻNIENIOM I PATOLOGIOM SPOŁECZNYM 27) REWITALIZACJA 28) DZIAŁALNOŚCI NA RZECZ ORGANIZACJI POZARZĄDOWYCH ORAZ PODMIOTÓW WYMIENIONYCH W ART.3 UST.3 USTAWY O DZIAŁALNOŚCI POŻYTKU PUBLICZNEGO I O WOLONTARIACIE 29) DZIAŁALNOŚĆ NA RZECZ PODMIOTÓW EKONOMII SPOŁECZNEJI PRZEDSIĘBIOSTW SPOŁECZNYCH, O KTÓRYCH MOWA W USTAWIE Z DNIA 5 SIERPNIA 2022R. O EKONOMII SPOŁECZNEJ (T.J. Z 2024R. POZ.113 Z PÓŹN.ZM, W DALSZEJ CZĘŚCI: USTAWA O EKONOMII SPOŁECZNEJ) 30) PROMOCJA I ORGANIZACJA WOLONTARIATU.
Prowadzenie Ośrodka Edukacyjno-Rehabilitacyjno-Wychowawczego dla dzieci z niepełnosprawnościami.
Organizacja zajęć terapeutycznych i wczesnego wspomagania rozwoju.
Wsparcie dorosłych osób z niepełnosprawnością w Środowiskowym Domu Samopomocy.
Współpraca z instytucjami lokalnymi i międzynarodowymi na rzecz integracji społecznej.
Organizacja wydarzeń charytatywnych na rzecz osób z niepełnosprawnościami.
skupia się na wsparciu dzieci, młodzieży oraz dorosłych osób z niepełnosprawnościami i problemami w rozwoju. Stowarzyszenie prowadzi działalność w ramach Ośrodka Edukacyjno-Rehabilitacyjno-Wychowawczego, który zapewnia edukację i terapię dla dzieci z niepełnosprawnościami. Programy realizowane w ośrodku obejmują wczesne wspomaganie rozwoju dla najmłodszych oraz zajęcia terapeutyczne, które są dostosowane do indywidualnych potrzeb uczniów. Organizacja kładzie szczególny nacisk na współpracę z różnorodnymi instytucjami, takimi jak MOPS, PCPR czy placówki edukacyjne, co umożliwia efektywne niesienie pomocy i wsparcia tym, którzy go potrzebują. Ważnym elementem działalności Towarzystwa są lokalne inicjatywy i wydarzenia, takie jak koncerty, festyny czy bal charytatywny, z których dochody są przeznaczane na realizację celów statutowych. Projekt „ZUZA” to jeden z wielu programów, który wspiera dzieci z niepełnosprawnościami w pieczy zastępczej. Organizacja zainicjowała również program „Kręcimy Kilometry”, który pokazuje, jak ważna jest integracja i społeczna aktywizacja osób z niepełnosprawnościami. Ponadto, Towarzystwo angażuje się w pomoc uchodźcom i osobom znajdującym się w trudnej sytuacji życiowej, a także realizuje projekt „Bo TAK”, przewidujący wytchnienie dla rodziców dzieci z niepełnosprawnościami. Dzięki różnorodnym działaniom, Towarzystwo Opieki nad Niepełnosprawnymi czyni znaczny wkład w życie lokalnej społeczności, promując wartości tolerancji, integracji i wsparcia, które są kluczowe dla osób z niepełnosprawnościami oraz ich rodzin.
Powiązania
Historia powiązań
Udziałowcy
Struktura udziałów jest niedostępna dla tej spółki
Podobne organizacje do
TOWARZYSTWO OPIEKI NAD NIEPEŁNOSPRAWNYMI W USTRONI