SĄD REJONOWY DLA WROCŁAWIA FABRYCZNEJ WE WROCŁAWIU, VI WYDZIAŁ GOSPODARCZY KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO
Sposób reprezentacji
STOWARZYSZENIE NA ZEWNĄTRZ REPREZENTUJE PREZES (PRZEWODNICZĄCY), VICE-PREZES BĄDŹ WYZNACZONY CZŁONEK ZARZĄDU WSZYSTKIE UMOWY ZAWIERANE PRZEZ STOWARZYSZENIE WYMAGAJĄ PODPISU TRZECH CZŁONKÓW ZARZĄDU(W TYM PREZESA I SKARBNIKA)
Postępowanie likwidacyjne
Tak
Organ nadzoru
KOMISJA REWIZYJNA
Cel działania
ZGODNIE ZE STATUTEM STOWARZYSZENIA "CELEM STOWARZYSZENIA JEST ZAPEWNIENIE SZEROKO ROZUMIANEJ POMOCY DZIECI I MŁODZIEŻY NIESŁYSZĄCEJ", ZGODNIE Z USTAWĄ Z DNIA 24.04.2003 R., O DZIAŁALNOŚCI POŻYTKU PUBLICZNEGO I WOLONTARIACIE.
Dofinansowanie wycieczek edukacyjnych dla niesłyszących dzieci
Organizacja imprez kulturalno-edukacyjnych
Zakup przyborów szkolnych dla dzieci z rodzin w trudnej sytuacji materialnej
Wsparcie w organizacji wydarzeń sportowych i rekreacyjnych
Integracja dzieci w środowisku osób słyszących.
na rzecz dzieci i młodzieży niesłyszącej oraz słabosłyszącej, ze szczególnym uwzględnieniem wychowanków Dolnośląskiego Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 12 we Wrocławiu. Jego misją była pomoc w wyrównywaniu szans edukacyjnych, kulturalnych i społecznych tych dzieci. Organizacja podejmowała różnorodne działania mające na celu integrację młodych ludzi w społeczeństwie oraz wsparcie rodziców, których sytuacja finansowa nie pozwalała na pokrycie kosztów uczestnictwa dzieci w wycieczkach, warsztatach czy zajęciach edukacyjnych.
Główne działania stowarzyszenia obejmowały dofinansowanie wycieczek i wydarzeń edukacyjnych, jak np. wyjazdy do Afrykarium, koncerty edukacyjne, a także wyjścia na lodowisko. Organizowano także imprezy kulturalne, takie jak „Święto Misia”, które miały na celu integrację dzieci oraz ich rodziców. W ramach wsparcia finansowego dofinansowywano również zakup przyborów szkolnych dla dzieci z rodzin w trudnej sytuacji materialnej oraz pomoc w organizacji wydarzeń sportowych.
Dzięki inicjatywom stowarzyszenia, dzieci miały możliwość uczestnictwa w różnych formach aktywności, co przyczyniało się do ich rozwoju społecznego i wykształcenia umiejętności potrzebnych do funkcjonowania w społeczeństwie. Pomoc organizacji była szczególnie istotna w kontekście sytuacji materialnej rodzin, co pozwalało na maksymalną rewalidację dzieci i młodzieży oraz ich adaptację w świecie osób słyszących.
Powiązania
Historia powiązań
Udziałowcy
Struktura udziałów jest niedostępna dla tej spółki
Podobne organizacje do
STOWARZYSZENIE POMOCY DZIECIOM I MŁODZIEŻY GŁUCHEJ "FAMILIA" W LIKWIDACJ