SĄD REJONOWY DLA M.ST.WARSZAWY W WARSZAWIE,XIII WYDZIAŁ GOSPODARCZY KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO
Sposób reprezentacji
1. OŚWIADCZENIA W SPRAWACH MAJĄTKOWYCH PTO SKŁADAJĄ DWIE OSOBY: PRZEWODNICZĄCY LUB WICEPRZEWODNICZĄCY ZARZĄDU GŁÓWNEGO ORAZ SKARBNIK ZARZĄDU GŁÓWNEGO. 2. W SPRAWACH ZWIĄZANYCH Z ZACIĄGANIEM ZOBOWIĄZAŃ MAJĄTKOWYCH NIE PRZEKRACZAJĄCYCH 5.000 (PIĘĆ TYSIĘCY) ZŁOTYCH - OŚWIADCZENIA WOLI W IMIENIU PTO MOŻE SKŁADAĆ JEDNOOSOBOWO PRZEWODNICZĄCY ZARZĄDU GŁÓWNEGO. 3. DO WAŻNOŚCI PISM I DOKUMENTÓW WYMAGANY JEST PODPIS PRZEWODNICZĄCEGO LUB WICEPRZEWODNICZĄCEGO ZARZĄDU GŁÓWNEGO ORAZ SEKRETARZA ZARZĄDU GŁÓWNEGO. 4. ZARZĄD GŁÓWNY MOŻE UDZIELAĆ PEŁNOMOCNICTWA WŁAŚCIWYM CZŁONKOM ZARZĄDU ODDZIAŁÓW DO ZACIĄGANIA ZOBOWIĄZAŃ MAJĄTKOWYCH.
Organ nadzoru
GŁÓWNA KOMISJA REWIZYJNA
Cel działania
CELEM PTO JEST: 1. UPOWSZECHNIANIE ZDOBYCZY NAUKOWYCH W ZAKRESIE ONKOLOGII I SZERZENIE POSTĘPU W TEJ DZIEDZINIE, 2. DZIAŁANIE NA RZECZ STAŁEGO PODNOSZENIA POZIOMU OŚWIATY ZDROWOTNEJ W ZAKRESIE ONKOLOGII WŚRÓD SPOŁECZEŃSTWA RP, 3. WSPÓŁDZIAŁANIE Z ORGANAMI OCHRONY ZDROWIA, INNYMI INSTYTUCJAMI ORAZ ORGANIZACJAMI SPOŁECZNYMI W ORGANIZOWANIU WALKI Z NOWOTWORAMI, 4. ZACHĘCANIE CZŁONKÓW PTO DO PRACY NAUKOWEJ W DZIEDZINIE ONKOLOGII, 5. WSPÓŁTWORZENIE I OPINIOWANIE STANDARDÓW ROZPOZNAWANIA, LECZENIA I ZAPOBIEGANIA CHOROBOM NOWOTWOROWYM, 6. WSPÓŁDZIAŁANIE W SZKOLENIU FACHOWYCH PRACOWNIKÓW W ZAKRESIE ONKOLOGII.
Prowadzi badania oraz przyznaje granty i stypendia
Działa na rzecz polityki zdrowotnej w zakresie onkologii
Promuje edukację w zakresie profilaktyki nowotworowej
specjalistów zajmujących się terapią nowotworową w Polsce. Jej głównym celem jest poprawa jakości opieki onkologicznej, poprzez kształcenie lekarzy, organizację konferencji oraz prowadzenie badań naukowych. PTO angażuje się w działalność edukacyjną, oferując różnorodne sekcje naukowe, w tym sekcję poświęconą oncofertility oraz immunoonkologii. Towarzystwo prowadzi także aktywności związane z profilaktyką onkologiczną, zapewniając dostęp do poradników i zaleceń dla pacjentów oraz lekarzy. Organizacja zajmuje się przyznawaniem grantów i stypendiów na badania oraz uczestnictwo w konferencjach, wspierając w ten sposób rozwój kariery młodych specjalistów. PTO jest aktywne w kształtowaniu polityki zdrowotnej w kraju, uczestnicząc w konsultacjach dotyczących nowych regulacji prawnych związanych z onkologią, w tym obszarem używania tytoniu. To również platforma dla wspólnego dialogu między lekarzami, badaczami a pacjentami, stawiająca na interdyscyplinarną opiekę onkologiczną, co podkreślają organizowane kongresy i sympozja. W 2024 roku odbędzie się VI Kongres Onkologii Polskiej, który zgromadzi ekspertów na temat najnowszych osiągnięć w dziedzinie onkologii, z planem licznych sesji edukacyjnych oraz dyskusji naukowych.
Powiązania
Historia powiązań
Udziałowcy
Struktura udziałów jest niedostępna dla tej spółki
Podobne organizacje do
POLSKIE TOWARZYSTWO ONKOLOGICZN