SĄD REJONOWY W OPOLU, VIII WYDZIAŁ GOSPODARCZY KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO
Sposób reprezentacji
PREZES LUB WICEPREZES JEDNOOSOBOWO LUB DWÓCH INNYCH CZŁONKÓW ZARZĄDU DZIAŁAJĄCYCH ŁĄCZNIE. WSZELKIE DOKUMENTY WIĄŻĄCE STOWARZYSZENIE POD WZGLĘDEM FINANSOWYM ORAZ DOKUMENTY OBROTU PIENIĘŻNEGO, OBROTU MATERIAŁAMI I DOKUMENTY O CHARAKTERZE ROZLICZENIOWYM I KREDYTOWYM PODPISUJE PREZES I UPOWAŻNIONY CZŁONEK ZARZĄDU.
Organ nadzoru
KOMISJA REWIZYJNA
Cel działania
1. WSPÓŁDZIAŁANIE ZE ŚRODOWISKIEM LOKALNYM W ORGANIZOWANIU WSZELKIEGO TYPU IMPREZ KULTURALNO-OŚWIATOWYCH, SPORTOWO-REKREACYJNYCH, KONKURSÓW, ZABAW I INNYCH FORM DZIAŁALNOŚCI. 2. UDZIELANIE WSPARCIA TECHNICZNEGO, SZKOLENIOWEGO, INFORMACYJNEGO LUB FINANSOWEGO PODMIOTOM FIZYCZ PRAWNYM DZIAŁAJĄCYM NA RZECZ OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH W SZCZEGÓLNOŚCI: A. PRZEBUDOWY, ROZBUDOWY, TERMOMODERNIZACJI I MODERNIZACJI ZAPLECZA SPORTOWEGO, SOCJALNEGO, REHABILITACYJNEGO I EDUKACYJNEGO, B. ROZWOJU BAZY EDUKACYJNO - TERAPEUTYCZNEJ, C. ROZWOJU BAZY MEDYCZNEJ I REHABILITACYJNEJ, D. ORGANIZOWANIE REEDUKACJI I DOKSZTAŁCANIA DLA PODOPIECZNYCH STOWARZYSZENIA. 3. WSPIERANIE INICJATYW MAJĄCYCH NA CELU POPRAWĘ WARUNKÓW ŻYCIA DZIECI, MŁODZIEŻY Z RODZIN ZAGROŻONYCH PATOLOGIĄ SPOŁECZNĄ. 4. WSPIERANIE INICJATYW MAJĄCYCH NA CELU POPRAWĘ WARUNKÓW ŻYCIA DZIECI I MŁODZIEŻY Z RODZIN ŻYJĄCYCH NA POGRANICZU MINIMUM SOCJALNEGO. 5. OCHRONA I PROMOCJA ZDROWIA. 6. UPOWSZECHNIANIE I OCHRONA PRAW DZIECKA I PRAW KOBIET. 7. PRZECIWDZIAŁANIE PATOLOGIOM SPOŁECZNYM. 8. DZIAŁALNOŚĆ NA RZECZ RÓWNYCH PRAW KOBIET I MĘŻCZYZN. 9. POPULARYZACJA PROFILAKTYKI W ZAKRESIE UZALEŻNIEŃ ALKOHOLOWYCH I NARKOTYKOWYCH. 10. WSPIERANIE I POMOC ZESPOŁOWI PLACÓWEK OŚWIATOWYCH W LEŚNICY W JEGO STATUTOWEJ DZIAŁALNOŚCI. 11. WSPÓŁPRACA Z INSTYTUCJAMI, ORGANIZACJAMI, PLACÓWKAMI NAUKOWYMI I WYŻSZYMI UCZELNIAMI, OSOBAMI FIZYCZNYMI, I PRAWNYMI, ZARÓWNO W KRAJU JAK I ZA GRANICĄ, KTÓRYCH CELE SĄ ZBLIŻONE DO CELÓW STOWARZYSZENIA. 12. DORADZTWO I POMOC ORGANIZACYJNO-EKONOMICZNA ORAZ SZKOLENIE CZŁONKÓW I INNYCH PODMIOTÓW ZAINTERESOWANYCH DZIAŁALNOŚCIĄ STOWARZYSZENIA. 13. WSPÓŁPRACA I WZAJEMNA POMOC CZŁONKÓW STOWARZYSZENIA. 14. ROZWIJANIE INNYCH FORM DZIAŁALNOŚCI SPRZYJAJĄCYCH ROZWOJOWI STATUTOWYCH CELÓW ORGANIZACJI. 15. WSPIERANIE POSTAW EKOLOGICZNYCH I PROMOWANIE ŚWIADOMOŚCI ZWIĄZANEJ Z OCHRONĄ ŚRODOWISKA I ZWIERZĄT. 16. ORGANIZOWANIE AKTYWNOŚCI ZAWODOWEJ OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH. 17. PROMOCJA I ORGANIZACJA WOLONTARIATU. 18. POPRAWA ZDOLNOŚCI ADAPTACYJNYCH W ŚRODOWISKU I WSPARCIE W PROCESIE USAMODZIELNIANIA I READAPTACJI SPOŁECZNEJ WYCHOWANKÓW I BYŁYCH WYCHOWANKÓW PLACÓWEK RESOCJALIZACYJNYCH DLA NIELETNICH; W TYM POMOC ORGANIZACYJNO-KSIĘGOWA W TWORZENIU SPÓŁDZIELNI SOCJALNYCH. 19. WYRÓWNYWANIE SZANS WYCHOWANKÓW PO OPUSZCZENIU PLACÓWKI RESOCJALIZACYJNEJ DLA NIELETNICH. 20. WSPIERANIE DZIAŁAŃ NA RZECZ DIALOGU I PARTNERSTWA SPOŁECZNO-INTEGRACYJNEGO.
Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy dla dzieci z niepełnosprawnością intelektualną
Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy dla dziewcząt w wieku 15-18 lat
Projekty ERASMUS i lokalne inicjatywy
Indywidualne podejście pedagogiczne
Różnorodne programy edukacyjne i resocjalizacyjne
które współpracując, oferują wsparcie i edukację dla dzieci i młodzieży z różnymi potrzebami. Pierwsza jednostka, Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy, jest dedykowana dzieciom i młodzieży z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu lekkim, umiarkowanym i znacznym, które posiadają orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego. Druga jednostka, Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy, pełni funkcję resocjalizacyjno-rewalidacyjną dla dziewcząt w wieku 15-18 lat, skierowanych tutaj na podstawie postanowień sądów rodzinnych z całej Polski. Jest to miejsce, gdzie młodzież nie tylko zdobywa wiedzę, ale również uczy się, jak funkcjonować w społeczeństwie. Placówki te oferują różnorodne programy edukacyjne i pedagogiczne innowacje, takie jak projekty ERASMUS i inne lokalne inicjatywy. Dzięki zaangażowanej kadrze pedagogicznej i szerokiemu wachlarzowi zajęć praktycznych, uczniowie mogą rozwijać swoje umiejętności w dedykowanych salach lekcyjnych, warsztatach szkolnych oraz na salach gimnastycznych. Wszystko to ma na celu zapewnienie uczniom jak najlepszego startu w dorosłe życie. Organizacja kładzie duży nacisk na indywidualne podejście do każdego wychowanka, co wspiera ich rozwój i integrację społeczną. Dla wsparcia swojej misji, organizacja angażuje się również w różnorodne projekty innowacyjne, zapewniające nowoczesne metody kształcenia i wsparcia resocjalizacyjnego.
Powiązania
Historia powiązań
Udziałowcy
Struktura udziałów jest niedostępna dla tej spółki
Podobne organizacje do
LEŚNICKIE STOWARZYSZENIE INTEGRACYJN