SĄD REJONOWY POZNAŃ - NOWE MIASTO I WILDA W POZNANIU, IX WYDZIAŁ GOSPODARCZY KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO
Sposób reprezentacji
DO WYRAŻANIA OŚWIADCZEŃ WOLI W IMIENIU STOWARZYSZENIA, JAKO PEŁNOMOCNICY OSOBY PRAWNEJ, UPOWAŻNIENI SĄ WSPÓLNIE PRZEWODNICZĄCY STOWARZYSZENIA LUB JEGO ZASTĘPCA LUB SKARBNIK STOWARZYSZENIA, KAŻDORAZOWO DWIE Z WYŻEJ WYMIENIONYCH OSÓB. UPRAWNIEŃ TYCH NIE MOŻNA PRZENIEŚĆ NA INNE OSOBY. DOKUMENTY OBROTU PIENIĘŻNEGO, OBROTU MATERIALNEGO ORAZ DOKUMENTY O CHARAKTERZE ROZLICZENIOWYM I KREDYTOWYM PODPISUJĄ WSPÓLNIE PRZEWODNICZĄCY STOWARZYSZENIA LUB JEGO ZASTĘPCA LUB SKARBNIK STOWARZYSZENIA, KAŻDORAZOWO DWIE Z WYŻEJ WYMIENIONYCH OSÓB. UPRAWNIEŃ TYCH NIE MOŻNA PRZENIEŚĆ NA INNE OSOBY.
Organ nadzoru
KOMISJA REWIZYJNA
Cel działania
A. ROZWIJANIE WSZECHSTRONNEJ POMOCY DZIECIOM I MŁODZIEŻY NIEPEŁNOSPRAWNEJ W ICH ROZWOJU, SAMOREALIZACJI I ADAPTACJI ŻYCIOWEJ. B. UPOWSZECHNIANIE PROBLEMATYKI PRZYSTOSOWANIA DZIECI I MŁODZIEŻY NIEPEŁNOSPRAWNEJ DO ŻYCIA SPOŁECZNEGO. C. POPULARYZOWANIE STOSOWANYCH FORM REHABILITACJI I REWALIDACJI DZIECI I MŁODZIEŻY NIEPEŁNOSPRAWNEJ. D. WSPIERANIE INICJATYW ZMIERZAJĄCYCH DO MINIMALIZOWANIA NIEPEŁNOSPRAWNOŚCI DZIECI I MŁODZIEŻY. E. UPOWSZECHNIANIE SPOŁECZNEGO WSPOMAGANIA OPIEKI NAD DZIEĆMI I MŁODZIEŻĄ NIEPEŁNOSPRAWNĄ. F. UPOWSZECHNIANIE IDEI INTEGRACJI ROZWOJOWEJ, ZAWODOWEJ I KULTUROWEJ DZIECI I MŁODZIEŻY NIEPEŁNOSPRAWNEJ ZE ŚRODOWISKIEM SPOŁECZNYM OSÓB PEŁNOSPRAWNYCH. G. WSPIERANIE RODZIN DZIECI I MŁODZIEŻY NIEPEŁNOSPRAWNEJ.
Wsparcie dzieci z niepełnosprawnościami i ich rodzin
Organizacja pożytku publicznego od 1995 roku
Zachęcanie rodziców i specjalistów do współpracy
Aktywne angażowanie wolontariuszy
1995 roku, której misją jest niesienie wsparcia dzieciom z niepełnosprawnościami oraz ich rodzinom. Funkcjonując jako organizacja pożytku publicznego, ma możliwość otrzymywania 1,5% podatku dochodowego. Działalność stowarzyszenia skupia się na różnorodnych formach pomocy, zarówno bezpośrednio do dzieci, jak i poprzez wsparcie ich opiekunów oraz personelu medycznego. Stowarzyszenie zachęca do współpracy rodziców, nauczycieli, terapeutów, psychologów oraz lekarzy, aby wymieniać się pomysłami i rozwiązaniami mającymi na celu polepszenie jakości życia podopiecznych. Organizacja mocno stawia również na wolontariat, zapraszając osoby pełne empatii i zaangażowania do wsparcia swojego czasu i energii w codziennych działaniach stowarzyszenia. Dzięki temu wielopłaszczyznowemu podejściu, stowarzyszenie regularnie angażuje się w inicjatywy mające na celu poprawę warunków życia dzieci z niepełnosprawnościami, wspierając ich rozwój i umożliwiając im jak najlepszego wykorzystania swoich możliwości.
Powiązania
Historia powiązań
Udziałowcy
Struktura udziałów jest niedostępna dla tej spółki
Podobne organizacje do
STOWARZYSZENIE DZIECIOM NIEPEŁNOSPRAWNY