SĄD REJONOWY DLA M.ST.WARSZAWY W WARSZAWIE,XII WYDZIAŁ GOSPODARCZY KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO
Sposób reprezentacji
DO SKŁADANIA OŚWIADCZEŃ WOLI WE WSZYSTKICH SPRAWACH, W TYM MAJĄTKOWYCH, ZAWIERANIA UMÓW I UDZIELANIA PEŁNOMOCNICTW UPRAWNIONY JEST PREZES ZARZĄDU GŁÓWNEGO DZIAŁAJĄCY ŁĄCZNIE Z JEDNYM Z WICEPREZESÓW LUB SKARBNIKIEM LUB SEKRETARZEM.
Organ nadzoru
KOMISJA REWIZYJNA
Cel działania
DZIAŁALNOŚĆ NA RZECZ OCHRONY ZDROWIA W SZCZEGÓLNOŚCI UMACNIANIE I REPREZENTOWANIE ŚRODOWISKA PIELĘGNIAREK, PROMOWANIE WIEDZY Z ZAKRESU PIELĘGNIARSTWA ORAZ DZIAŁANIE W INTERESIE ROZWOJU JAKOŚCI OPIEKI PIELĘGNIRASKIEJ NA RZECZ OGÓŁU SPOŁECZEŃSTWA. 1) PROMOWANIE DZIAŁAŃ NA RZECZ ZAPEWNIENIA OPTYMALNEJ JAKOŚCI OPIEKI PIELĘGNIARSKIEJ ORAZ ZAPEWNIENIA ZRÓWNOWAŻONEGO ROZWOJU SYSTEMU OPIEKI ZDROWOTNEJ I BEZPIECZEŃSTWA PACJENTA; 2) INTEGRACJA PIELĘGNIARSKICH I POŁOŻNICZYCH BADAŃ NAUKOWYCH Z DYDAKTYKĄ I DZIAŁALNOŚCIĄ PRAKTYCZNĄ; 3) DZIAŁANIE NA RZECZ ROZWOJU PIELĘGNIARSTWA JAKO ZAWODU, W WYMIARZE ETYCZNYM, PROFESJONALNYM I NAUKOWYM; 4) INICJOWANIE, WSPIERANIE ORAZ UCZESTNICZENIE W PROWADZENIU BADAŃ NAUKOWYCH W ZAKRESIE PIELĘGNIARSTWA I NAUK POKREWNYCH ORAZ UPOWSZECHNIANIU ICH WYNIKÓW; 5) UMACNIANIE POZYCJI I WIZERUNKU PIELĘGNIARSTWA JAKO SAMODZIELNEJ PROFESJI; 6) UPOWSZECHNIANIE WIEDZY O WSPÓŁCZESNYM PIELĘGNIARSTWIE WŚRÓD PRACOWNIKÓW OPIEKI ZDROWOTNEJ ORAZ W CAŁYM SPOŁECZEŃSTWIE; 7) ROZWÓJ STANDARDÓW KSZTAŁCENIA PRZED DYPLOMOWEGO I PODYPLOMOWEGO PIELĘGNIAREK; 8) ROZWÓJ PRAKTYKI ZAWODOWEJ OPARTEJ NA DOWODACH NAUKOWYCH; 9) WSPÓŁPRACA I WYMIANA DOŚWIADCZEŃ Z PIELĘGNIARSKIMI ORGANIZACJAMI ZAWODOWYMI I NAUKOWYMI W KRAJU I ZAGRANICĄ; 10) DZIAŁALNOŚĆ W ZAKRESIE OCHRONY DZIEDZICTWA I HISTORII ZAWODU PIELĘGNIARKI; 11) DZIAŁANIE NA RZECZ ROZWOJU SPOŁECZNEGO, W TYM POMOC OSOBOM Z NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIAMI I PRZECIWDZIAŁANIE WYKLUCZENIU SPOŁECZNEMU.
Rozwój praktyki pielęgniarskiej opartej na dowodach naukowych.
Organizacja konferencji, zjazdów i konkursów dla zawodowców.
Promowanie dostępności i jakości opieki zdrowotnej w Polsce.
Współpraca z międzynarodowymi organizacjami pielęgniarskimi.
które od momentu swojego powstania w 1957 roku, nieprzerwanie angażuje się w rozwój i profesjonalizację zawodów pielęgniarskich oraz położniczych w Polsce. Organizacja, będąca kontynuatorem działalności Polskiego Stowarzyszenia Pielęgniarek Zawodowych, promuje najwyższe standardy opieki zdrowotnej oraz dostępność do świadczeń pielęgniarskich w społeczeństwie. PTP działa na rzecz pielęgniarek i studentów pielęgniarstwa, udostępniając im możliwość przynależności do stowarzyszenia w celu rozwoju kariery i zdobywania wiedzy. Kluczowe działania Towarzystwa koncentrują się na wprowadzaniu innowacji w edukacji pielęgniarskiej oraz praktyce opartej na dowodach, a także na współpracy międzynarodowej, reprezentowaniu polskiego pielęgniarstwa na arenie światowej oraz promowaniu dobrych praktyk i standardów w opiece zdrowotnej. PTP organizuje również wydarzenia, takie jak konferencje naukowe, zjazdy delegatów oraz konkursy, które mają na celu wspieranie wymiany wiedzy i doświadczeń wśród profesjonalistów. Dodatkowo, PTP dba o ochronę dziedzictwa zawodowego poprzez rozbudowę wirtualnego muzeum pielęgniarstwa, w którym gromadzone są dokumenty i materiały historyczne.
Powiązania
Historia powiązań
Udziałowcy
Struktura udziałów jest niedostępna dla tej spółki
Podobne organizacje do
POLSKIE TOWARZYSTWO PIELĘGNIARSKI