SĄD REJONOWY W OLSZTYNIE, VIII WYDZIAŁ GOSPODARCZY KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO
Sposób reprezentacji
1)ZARZĄD REPREZENTUJE STOWARZYSZENIE NA ZEWNĄTRZ. 2)WSZELKIE DOKUMENTY WIĄŻĄCE STOWARZYSZENIE POD WZGLĘDEM FINANSOWYM I DOKUMENTY OBROTU PIENIĘŻNEGO,OBROTU MATERIAŁOWEGO ORAZ DOKUMENTY O CHARAKTERZE ROZLICZENIOWYM PODPISUJĄ W IMIENIU STOWARZYSZENIA DWIE OSOBY SPOŚRÓD WYMIENIONYCH: -PRZEWODNICZĄCY -WICEPRZEWODNICZĄCY -SKARBNIK
Organ nadzoru
KOMISJA REWIZYJNA
Cel działania
CELEM STOWARZYSZENIA JEST NIESIENIE POMOCY OSOBOM ZNAJDUJĄCYM SIĘ W KRYZYSIE PSYCHICZNYM ZE WZGLĘDU NA: STAN ZDROWIA, UZALEŻNIENIE OD ALKOHOLU LUB NARKOTYKÓW, SYTUACJĘ MATERIALNĄ, STATUS SOCJALNY, PROBLEMY Z POBIERANIEM NAUKI, PRACĄ I TP. PRZEZ PROWADZENIE DYŻURÓW TELEFONICZNYCH, ZA POŚREDNICTWEM INTERNETU I KONTAKT OSOBISTY.
Całodobowa pomoc telefoniczna dla osób w kryzysie psychicznym
Szkolenia i warsztaty dla wolontariuszy
Współpraca z instytucjami w zakresie wsparcia kryzysowego
koncentruje się na wsparciu osób przeżywających kryzysy psychiczne, ze szczególnym uwzględnieniem problemów związanych z uzależnieniem od alkoholu i narkotyków. Jej misją jest niesienie pomocy osobom znajdującym się w trudnej sytuacji życiowej oraz poprawa stanu ich zdrowia psychicznego. Oferowane przez stowarzyszenie usługi obejmują całodobowe dyżury telefoniczne, które są prowadzone przez specjalnie przeszkolonych wolontariuszy. W ramach Olsztyńskiego Telefonu Zaufania, znanego jako "Anonimowy Przyjaciel", osoby potrzebujące wsparcia mogą uzyskać pomoc w każdy dzień i o każdej porze, dzwoniąc pod numery 89 527 00 00 lub 80 192 88.
Stowarzyszenie organizuje także różnorodne formy szkoleń i konferencji dla swoich wolontariuszy, które mają na celu rozwój ich umiejętności psychologicznych i metod interakcji z osobami w kryzysie. W 2023 roku zrealizowano szereg szkoleń, koncentrując się na pomocach telefonicznych dla osób w kryzysach psychicznych oraz na problemach samobójczych. Dodatkowo, organizacja współpracuje z Wojewódzkim Centrum Powiadamiania Ratunkowego, co pozwala na szybkie reagowanie w sytuacjach kryzysowych.
Olsztyńskie Stowarzyszenie Pomocy Telefonicznej stale poszukuje funduszy na swoją działalność, uczestnicząc w różnorodnych konkursach dla organizacji pozarządowych. Jego cele i działania są istotne zarówno dla indywidualnych osób z problemami psychicznymi, jak i dla całych społeczności, w których te osoby żyją.
Powiązania
Historia powiązań
Udziałowcy
Struktura udziałów jest niedostępna dla tej spółki
Podobne organizacje do
OLSZTYŃSKIE STOWARZYSZENIE POMOCY TELEFONICZNE