SĄD REJONOWY DLA M.ST.WARSZAWY W WARSZAWIE,XII WYDZIAŁ GOSPODARCZY KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO
Sposób reprezentacji
PAR.34. DO KOMPETENCJI ZARZĄDU GŁÓWNEGO NALEŻY: 1)REPREZENTOWANIE POLSKIEGO STOWARZYSZENIA FILMU NAUKOWEGO NA ZEWNĄTRZ I DZIAŁANIE W JEGO IMIENIU, PAR.36 PREZYDIUM ZARZĄDU GŁÓWNEGO W SKŁADZIE PRZEWIDZIANYM W PAR. 32 PKT.A KIERUJE DZIAŁALNOŚCIĄ POLSKIEGO STOWARZYSZENIA FILMU NAUKOWEGO W OKRESIE MIĘDZY POSIEDZENIAMI PLENUM ZARZĄDU GŁÓWNEGO, ZGODNIE Z REGULAMINEM DZIALAŁNOŚCI PREZYDIUM, UCHWALONYM PRZEZ ZARZĄD GŁÓWNY. PAR.57 DO WAŻNOŚCI PISM , DOTYCZĄCYCH PRAW I OBOWIĄZKÓW MAJĄTKOWYCH WYMAGANE SĄ PODPISY: PREZESA ZARZĄDU GŁÓWNEGO LUB UPOWAŻNIONEGO PRZEZ NIEGO WICEPREZESA, SEKRETARZA GENERALNEGO I SKARBNIKA.
Organ nadzoru
GŁÓWNA KOMISJA REWIZYJNA
Cel działania
PAR.9 1) ZRZESZANIE OSÓB FIZYCZNYCH I PRAWNYCH, KTÓRE W SWEJ DZIAŁALNOŚCI SĄ ZAINTERESOWANE REALIZACJĄ I STOSOWANIEM FILMU ORAZ INNYCH TECHNIK AUDIOWIZUALNYCH I MULTIMEDIALNYCH, W CELU WYKORZYSTANIA ICH DLA CIĄGŁEGO POSTĘPU I ROZWOJU WSZYSTKICH DZIEDZIN ŻYCIA W KRAJU; 2) REPREZENTOWANIE INTERESÓW CZŁONKÓW POLSKIEGO STOWARZYSZENIA FILMU NAUKOWEGO REALIZATORÓW FILMÓW NAUKOWYCH I INNYCH MATERIAŁÓW AUDIOWIZUALNYCH I MULTIMEDIALNYCH I W TYM ZAKRESIE POWIERZONYCH STOWARZYSZENIU PRAW AUTORSKICH I POKREWNYCH; 3) DZIAŁALNOŚĆ PRZYCZYNIAJĄCA SIĘ DO ROZWOJU FILMU NAUKOWEGO ORAZ INNYCH TECHNIK AUDIOWIZUALNYCH I MULTIMEDIALNYCH JAKO NOWOCZESNYCH SPOSOBÓW I METOD PROWADZENIA PRAC BADAWCZYCH , POMOCY DYDAKTYCZNYCH ORAZ ŚRODKÓW PRZEKAZU SZEROKIEJ INFORMACJI NAUKOWEJ; 4) STAŁE PODNOSZENIE POZIOMU POLSKIEGO FILMU NAUKOWEGO I INNYCH NAUKOWYCH MATERIAŁÓW AUDIOWIZUALNYCH I MULTIMEDIALNYCH; 5) PROWADZENIE DZIAŁALNOŚCI W ZAKRESIE KOORDYNOWANIA PRACY PLACÓWEK, REALIZUJĄCYCH FILMY NAUKOWE ORAZ INNE TECHNIKI AUDIOWIZUALNE I MULTIMEDIALNE, OPINIOWANIE POTRZEB TYCH PLACÓWEK ORAZ PROWADZENIE WSZECHSRONNEJ INFORMACJI O MATERIAŁACH AUDIOWIZUALNYCH I MULTIMEDIALNYCH W KRAJU I ZAGRANICĄ; 6) DZIAŁANIE NA RZECZ ROZWOJU TEORII I PRAKTYKI FILMU NAUKOWEGO I INNYCH TECHNIK AUDIOWIZUALNYCH I MULTIMEDIALNYCH.
Prezentacja osiągnięć w dziedzinie technik wideo-komputerowych
Podkreślenie dorobku ważnych postaci filmu dokumentalnego
rozwijanie filmu naukowego w Polsce. Stowarzyszenie jest znane z organizacji konferencji naukowych i seminariów, które gromadzą entuzjastów i profesjonalistów z dziedziny filmu dokumentalnego oraz edukacji. Zgodnie z historią stowarzyszenia, ma ono długą tradycję w organizowaniu Międzynarodowych Sympozjów Filmu Naukowego, które odbywają się w Krakowie od lat 90-tych XX wieku. Konferencje te dotyczą zastosowania technik wideo-komputerowych w badaniach naukowych, umożliwiając wymianę doświadczeń, pomysłów oraz najnowszych osiągnięć w tej dziedzinie. Warto zaznaczyć, że PSFN prowadzi działalność naukową, organizując wydarzenia i debaty, które koncentrują się na dorobku znaczących postaci związanych z filmem naukowym, takich jak Bolesław Matuszewski, który uznawany jest za pioniera tego gatunku.
Powiązania
Historia powiązań
Udziałowcy
Struktura udziałów jest niedostępna dla tej spółki
Podobne organizacje do
POLSKIE STOWARZYSZENIE FILMU NAUKOWEG