SĄD REJONOWY W ZIELONEJ GÓRZE, VIII WYDZIAŁ GOSPODARCZY KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO
Sposób reprezentacji
DO REPREZENTOWANIA STOWARZYSZENIA UPOWAŻNIONY JEST PRZEWODNICZĄCY LUB WICEPRZEWODNICZĄCY JEDNOOSOBOWO. DLA WAŻNOŚCI OŚWIADCZEŃ WOLI W ZAKRESIE ROZPORZĄDZEŃ MAJĄTKOWYCH ORAZ UDZIELANIA PEŁNOMOCNICTW W TYM ZAKRESIE, WYMAGANE JEST WSPÓŁDZIAŁANIE I PODPISY PRZEWODNICZĄCEGO I JEDNEGO CZŁONKA ZARZĄDU, A W PRZYPADKU NIEOBECNOŚCI PRZEWODNICZĄCEGO, WSPÓŁDZIAŁANIE I PODPISY WICEPRZEWODNICZĄCEGO I JEDNEGO CZŁONKA ZARZĄDU.
Organ nadzoru
KOMISJA REWIZYJNA
Cel działania
A) ZRZESZANIE OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH PRAWNIE I BIOLOGICZNIE I ICH RODZIN ORAZ OSÓB DZIAŁAJĄCYCH NA ICH RZECZ; B) OBRONA INTERESÓW OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH W ZAKRESIE ICH PRAW OSOBISTYCH, SOCJALNYCH, BYTOWYCH A TAKŻE WYNIKAJĄCYCH ZE STOSUNKÓW PRACY I ZATRUDNIENIA POPRZEZ PODMIOTY I OSOBY TRZECIE; C) POMOC OSOBOM NIEPEŁNOSPRAWNYM W ZAKRESIE SPRAW OSOBISTYCH , SOCJALNYCH, BYTOWYCH A TAKŻE PRACOWNICZYCH WYNIKAJĄCYCH ZE STOSUNKÓW PRACY I Z ZATRUDNIANIA POPRZEZ OSOBY TRZECIE; D) ZAPOBIEGANIE POWSTAWANIU NIEPEŁNOSPRAWNOŚCI I OGRANICZANIE JEJ NEGATYWNYCH SKUTKÓW; E) ZAPOBIEGANIE WYKLUCZENIU SPOŁECZNEMU ORAZ WYRÓWNYWANIE SZANS OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH PRAWNIE I BIOLOGICZNIE, W TYM DZIECI, OSÓB DOROSŁYCH I OSÓB STARSZYCH; F) INTEGROWANIE ŚRODOWISK OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH ZE SPOŁECZNOŚCIĄ LOKALNĄ; G) LIKWIDACJA BARIER UTRUDNIAJĄCYCH OSOBOM NIEPEŁNOSPRAWNYM PROWADZENIE SAMODZIELNEGO I AKTYWNEGO ŻYCIA.
Pozyskiwanie funduszy z 1% podatku oraz sponsorów.
2001 roku przez grupę ludzi, którzy pragnęli poprawić jakość życia osób z niepełnosprawnościami. Organizacja ma swoją siedzibę w Żarach i od początku swojego istnienia skoncentrowała się na stworzeniu Warsztatu Terapii Zajęciowej. Z biegiem lat działalność stowarzyszenia rozszerzała się, obejmując rehabilitację społeczną i zawodową, wsparcie prawne oraz różnorodne wydarzenia integracyjne. Głównym celem stowarzyszenia jest podnoszenie jakości życia osób z niepełnosprawnościami oraz ich integracja ze społeczeństwem, niezależnie od rodzaju czy stopnia niepełnosprawności. Organizacja aktywnie angażuje się w pomoc indywidualnym osobom niepełnosprawnym oraz ich bliskim, wspierając ich w korzystaniu z przysługujących praw. Stowarzyszenie prowadzi różnorodne działalności, takie jak zajęcia artystyczne, przeglądy teatralne, imprezy sportowe oraz integracyjne. Ponadto jest współwydawcą kwartalnika „Gniazdo”, który dotyczy kwestii osób z niepełnosprawnościami. Stowarzyszenie organizuje warsztaty i wydarzenia, takie jak wycieczki, bale karnawałowe czy teatr dla dzieci i młodzieży. Za swoją działalność organizacja otrzymała liczne wyróżnienia, a przede wszystkim odgrywa kluczową rolę w lokalnej społeczności, dążąc do tego, aby życie osób z niepełnosprawnościami było radosne i pełne możliwości. Przez lata działalności stowarzyszenie pozyskuje środki finansowe poprzez sponsora, granty oraz 1% podatku dochodowego od darczyńców.
Powiązania
Historia powiązań
Udziałowcy
Struktura udziałów jest niedostępna dla tej spółki
Podobne organizacje do
STOWARZYSZENIE NA RZECZ OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH "RADOŚĆ ŻYCIA