SĄD REJONOWY W OLSZTYNIE, VIII WYDZIAŁ GOSPODARCZY KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO
Sposób reprezentacji
DO KOMPETENCJI PRZEWODNICZĄCEGO ZARZĄDU NALEŻY REPREZENTOWANIE STOWARZYSZENIA NA ZEWNĄTRZ. PRZEWODNICZĄCEGO ZARZĄDU W RAZIE JEGO NIEOBECNOŚCI ZASTĘPUJE ZASTĘPCA PRZEWODNICZĄCEGO LUB JEDEN Z CZŁONKÓW ZARZĄDU, KTÓRYM TO W TYM CZASIE PRZYSŁUGUJĄ WSZELKIE UPRAWNIENIA PRZEWODNICZĄCEGO ZARZĄDU. W ZAKRESIE SPOSOBU ZACIĄGANIA I REALIZACJI ZOBOWIĄZAŃ MAJĄTKOWYCH I FINANSOWYCH STOWARZYSZENIA, DOKUMENTY PODPISUJĄ PRZEWODNICZĄCY ZARZĄDU I OSOBA UPOWAŻNIONA PRZEZ ZARZĄD.
Organ nadzoru
KOMISJA REWIZYJNA
Cel działania
ZADANIEM STOWARZYSZENIA JEST WSPÓLNE PROWADZENIE DZIAŁALNOŚCI W ZAKRESIE: 1.PROMOCJI GMIN, NA TERENIE KTÓRYCH LEŻĄ ZAMKI GOTYCKIE,SZEROKIE ROZPROPAGOWANIE ICH WARTOŚCI HISTORYCZNYCH,KULTUROWYCH I PRZYRODNICZYCH. 2.WYLANSOWANIA ZESPOŁU ZAMKÓW GOTYCKICH I INNYCH BUDOWLI POLSKI JAKO WYSOKIEJ KLASY ATRAKCJI TURYSTYCZNYCH. 3.OPRACOWANIA SZLAKU TURYSTYCZNEGO,OBEJMUJĄCEGO POWYŻSZE OBIEKTY. 4.WSPÓŁPRACY Z ZAGRANICZNYMI I KRAJOWYMI BIURAMI TURYSTYCZNYMI I PRZEDSTAWICIELSTWAMI INFORMACJI TURYSTYCZNYCH. 5.ZBIERANIA I UDOSTĘPNIANIA INFORMACJI TURYSTYCZNYCH,POŚREDNICTWA ORAZ ORGANIZACJI OFERT TURYSTYCZNYCH. 6.ZWIĘKSZENIA RUCHU TURYSTYCZNEGO. 7.POBUDZANIA I WYKORZYSTYWANIA INICJATYW LOKALNYCH W ZAKRESIE TURYSTYKI I DZIEDZIN ŻYCIA Z NIĄ ZWIĄZANYCH. 8.POSZERZENIA WIEDZY I UPOWSZECHNIENIA ZNAJOMOŚCI ZAGADNIEŃ Z DZIEDZINY TURYSTYKI. 9.ROZWÓJ NAUKI, EDUKACJI, OŚWIATY I WYCHOWANIA, KRAJOZNAWSTWA ORAZ WYPOCZYNKU DZIECI I MŁODZIEŻY. 10.ORGANIZACJI PRZEDSIĘWZIĘĆ W ZAKRESIE KULTURY, SZTUKI, OCHRONY DÓBR KULTURY I TRADYCJI ZWIĄZANYCH Z OBSZAREM WYSTĘPOWANIA ZAMKÓW GOTYCKICH. 11.PODTRZYMYWANIA I UPOWSZECHNIANIA TRADYCJI NARODOWEJ, PATRIOTYZMU, PIELĘGNOWANIA POLSKOŚCI ORAZ ROZWOJU ŚWIADOMOŚCI NARODOWEJ, OBYWATELSKIEJ I KULTUROWEJ NA TERENIE GMIN CZŁONKOWSKICH. 12.PROWADZENIA PRZEDSIĘWZIĘĆ NA RZECZ INTEGRACJI EUROPEJSKIEJ ORAZ ROZWIJANIA KONTAKTÓW I WSPÓŁPRACY MIĘDZY SPOŁECZEŃSTWAMI. 13.PROWADZENIA PRZEDSIĘWZIĘĆ NA RZECZ MNIEJSZOŚCI NARODOWYCH I ETNICZNYCH ORAZ JĘZYKA REGIONALNEGO, CHARAKTERYZUJĄCYCH REGIONY DLA POSZCZEGÓLNYCH GMIN CZŁONKOWSKICH. 14.WSPOMAGANIA ROZWOJU WSPÓLNOT I SPOŁECZNOŚCI LOKALNYCH, W TYM TAKŻE DZIAŁANIA NA RZECZ INTEGRACJI I REINTEGRACJI ZAWODOWEJ I SPOŁECZNEJ OSÓB ZAGROŻONYCH WYKLUCZENIEM SPOŁECZNYM. 15.PROWADZENIA PRZEDSIĘWZIĘĆ NA RZECZ EKOLOGII I OCHRONY ZWIERZĄT ORAZ OCHRONY DZIEDZICTWA PRZYRODNICZEGO REGIONÓW NA TERENIE KTÓRYCH ZNAJDUJĄ SIĘ ZAMKI I INNE ZABYTKI HISTORYCZNE.
Ochrona i promocja dziedzictwa zamków gotyckich w Polsce
Organizacja konkursów wiedzy dla dzieci i młodzieży
Tworzenie audiobooks i mobilnej aplikacji edukacyjnej
Współpraca z lokalnymi gminami na rzecz turystyki
Przyznanie Certyfikatu POT dla Szlaku Zamków Gotyckich
1997 roku działa na rzecz ochrony i promocji bogatego dziedzictwa kulturowego regionów związanych z zamkami gotyckimi w Polsce. Stowarzyszenie skupia gminy, w których znajdują się te zabytkowe obiekty, a jego celem jest nie tylko ich ochrona, ale także popularyzacja wiedzy na ich temat. Stowarzyszenie organizuje różnorodne wydarzenia kulturalne, w tym konkursy wiedzy skierowane do młodzieży, mające na celu zwiększenie świadomości historycznej i kulturowej wśród uczniów. Oferuje także audiobooki oraz aplikację mobilną, która służy jako interaktywny przewodnik po szlakach zamków, wzbogacona o elementy gier terenowych. Poprzez działania takie jak wydawanie publikacji oraz organizację sesji edukacyjnych, Stowarzyszenie przyczynia się do promowania turystyki w regionach Warmii, Mazur, Pomorza oraz obwodu kaliningradzkiego. Dodatkowo, Stowarzyszenie brało udział w wielu projektach, które mają na celu wspieranie lokalnych społeczności i ich historycznego dziedzictwa, co potwierdza przyznanie Certyfikatu POT dla Szlaku Zamków Gotyckich w 2022 roku.
Powiązania
Historia powiązań
Udziałowcy
Struktura udziałów jest niedostępna dla tej spółki
Podobne organizacje do
STOWARZYSZENIE GMIN "POLSKIE ZAMKI GOTYCKIE